• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Pred mjesec dana sam stavio nove, i od pocetka ne radi kak bi trebo. Istina nema neke garancije da novo mora bit i ispravno. Cim ulovim vremena budem zamjenio mjesta diznama pa cu vidjet.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Tocno to...neznaci da je ispravna...
Ja sam na kosilici nakon 2 sata rada vratio stari ulozak star cca 20 god.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Evo rađen mjenjač na T40 bez polovljenja traktora.hvala Mato zdenci na savjetima. View attachment 30345

View attachment 30346

View attachment 30347

View attachment 30348

Tjesno je za popizdit ali ide.
Eto,super,razjasnili smo taj "mit" o T-40,treba li se,ili ne,poloviti traktor,naravno da se ne treba,ovako ima puno,puno manje posla da se to sve napravi.
U ovom slučaju kod MANC je još jednostavnije jer traktor nema kabinu,a i bez blatobrana je to sve puno pristupačnije.
Lijep pozdrav!!
 

Gorki

Član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
78
Ovi Rusi su projektirani na gorivo sa vise sumpra tako da im dizel sa malim udjelom sumpora steti. Savjet da na rezervar naspere litar ulja
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Jeli hidraulični cilindar na t40 isti kao i na t25, trebam gumice mjenjat a u ducanu u Dugom selu ima samo za t25. I jel zna netko na koliko se štelaju ventili?
 

Slavoljub1990

Novi član
Tu od
4 Velj 2021
Poruka
3
Pozdrav ljudi. Imam rusa t40 promjenio sam Bosch pumpu i dizne, palenje je podešeno pali kao mina. Nema dima ali počne da lupa( čekića). Nakon nekog vremena. Da li su možda dizne previše zategnute ili je nešta drugo u pitanju. Snagu ima, pritisak ulja je dobar.
 

Slavoljub1990

Novi član
Tu od
4 Velj 2021
Poruka
3
Palenje sam zakretao.Desavalo je se da je pucao iz auspuha, pa sam malo po malo zakretao i radi ekstra. Po tvom mišljenju misliš da sam malo pogriješio? Možda za zub da promjerim još?
 

Slavoljub1990

Novi član
Tu od
4 Velj 2021
Poruka
3
Puca iz auspuha i ne rade svi klipovi. Kako sam pomjerio palenje sad rade svi klipovi. Dim malo baci crn i očisti ga.

Ventili štelovani. Sad samo ostaje da poskidam glave pa da vidim šta se dešava.

Kada ga pomeris u malo kasnije da li onda cekica
On počne da čekića kad temperatura dođe oko 50 stepeni.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
možda naraste bolcn koji drži klip...jednom mi se to desilo na malom vladimiru...
dok je mrzal ne čuje se niš (vjerojatno radi kako treba), i nakon 5 minuta počinje...što je topliji, jače tuče
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Rjesen je onaj problem grijanja cilindra. U boš pumpi se otpustio i zakrenuo jedan element i davao je previse goriva. Sad radi ko urica. Usput smo zamjenili gumice u hidraulicnom cilindru i jos neke sitnice. Moze u nove radne pobjede...dok se opet nest ne sj...😄
 
Tu od
3 Stu 2016
Poruka
31
Pozdrav ljudovi. imao sam problem sa boš pumpom (naljevao mi naftu u karter) na žalost kasno primjećeno. počeo je da riba leteći ležaj na 4. cilindru i stojeći 4. isto loš a peti još nisam ni skidao. tek za vikend planiram vađenje motora. zna li neko koja je standardna dimezija radilice i na koliko kod njih idu specijale. jedan mi drugar reče da kod njih specijale idu 0,5 pomaci. na svojim ležajevima imam slijedeće oznake:
Aksijalni P1
leteći BP1
i stojeći AP1
Da li neko zna koja bi specijala trebalo to da bude. ja koliko sam uspio naći BP1 je druga spec, a ovo AP1 i P1 nisam našao. Dalje zna li neko kolika bi trebalo da je dimenzija u velikoj pesnici bez ležajeva kao i u bloku. Kod mene su ležajevi prilično "debeli" bojim se da ne budem neugodno iznenadjen, da to nije ko "budžio"
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Specijalne ti idu .
H1 standard.
H2 međuspecijala. 0.25.
P1 prva specijala. 0,5
P2 druga 0,5
P3 treća.0,5
Mislim čak da imaš i još specijala a znam da postoje i sirovi ležajevi za njega . Tako da ne brini imaš još dosta za brusiti.

Ove oznake su ćirilične , znači H = N , taj P=R.
 

Najnoviji postovi

Na vrh