• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Pošto je stara tema negdje nestala u prebacivanju i kreiranju ovoga podforuma otvaram novu sa MOLBOM da se ovdje raspravlja baš o ovome modelu .
Znači nije svaki Ruski traktor isto , molim obratite malo pažnju.

moj T40
abcd0006q.jpg


ovu kašiketinu sam mu skinuo i prodao jer smatram to velikim naporom za svaki traktor ispod 5 tona :roll:
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
ovo je najtočnije i najkraće rečeno : STROJ !:supz:

buraz i trenutno koristimo jednog koji je 79.godište. stari sa njim pržio godinama 20ak jutara i nikad drugi nismo imali. nema šta nije radio. kukuruze se isto nabro a da nismo ni znali za sporohodne brzine. možda zato nikad i nismo imali nikakvih problema sa mjenjačem. od problema je bilo samo promjena lamele par puta, gumica na hidrauličnom cilindru i još prije je stric spalio 1 cilindar, jer ga je kako kaže stari zaklo, oro u drugoj,trečoj, a 1. mu je zakon za oranje.
sad ga još evo i ja i brat koristimo...pazimo,ga održavamo laganini nekih 10 jutara + što idemo i u drva. a prednju vuču ima a nema, nema osovine.. (baš gledam tvoju sliku,pa nije ni čudo što je mom starom to pucalo, kad je osovina vuče ko čačkalica)
e da Savoris, naštimo sam mu malo kvačilo, ali nisam otvaro poklopac, ni pracne diro... naštelo sam ga izvana ,ispod na onaj mali vijak, dotego ga dokraja i dobio malo više da mi papuča kvačila uspije odvajat. e sad dok to bude vrijedilo vidit ćemo... uglavnom traktor je ok. čak se da i po oglasima nać solidnih za 12 do 15 000kn. ima u nijemcima jedan za 15000 , bar na izgled dobar . samo da je para na vrpi.. stari moj znao uijek reć,,da imam sad para kupio bi isti ovaki novi :prayer:
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
ta tanka osovina za prednju vuču nemoj da te buni , posle nje ima diferencijal pa + redukcije u bočnim reduktorima tako da je na toj osovini prilično mali obrtni moment
a ona često strada iz razloga što se prednja kolijevka odvrne ili pomjeri pa onda većina osuđuje tu malu osovinu a ona neće nikada pući sve dok je u centru


ja iskreno i nisam nešto oduševljen sa T40 i njegovim mogućnostima , mada potrošnja mu je interesantno mala za potrošeno-urađeno
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
i ja ponosni vlasnik t 40:heart:
veli zgenbo: nisu znali za spore brzine- ja pak svoje tražim već duže vrijeme a nikako da ih nađem.
jednostavno nema srednjeg položaja:(
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
pa sporohodne su sasvim gore a ne u sredini , zato i nemožeš da ih nađeš :mrgreen:
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
:supz:
kaže men brat negdje prije: ma de pusti internet, ko se još ko mi igra sa starudijama ko t40.nečeš o njima ništa nać... i ne bi dugo zaglavi njem u berbi kukuruza mjenjač u trećoj brzini i tako ga kući doveze, sav ljut misleći ode rujo u *****... ma reko ja de nesikiraj se i taman sutradan ja nisam išo na poso i ajd skinem ručku mjenjača i nekako to pajserom načeprkam i proradi.i reko sam kasnije bratu da sam mu to uspio nekako naredit i prepravit pa da ima duplo više brzina ,polovine ko kamion:cool:... ma i sad kad sam eto fala Savorisu sazno za sporohodne ih uopće ne koristim...ako je mogo 31g bez njih dočekat će vald i da ga moj klinac od 3g vozi koju godinicu:p
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
više=visočije , vjerovavano to misliš :confused:
DA , još visočije od rikverca , poluga dodje skoro uspravljena kada je u sporohodnim
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
nema savo dalje od rikverca nićeg:scratch
skoro sam ručku išćupo:mad:
dal može usluga,poslikaj pa stavi slikicu u rikvercu i u sporima,hvala
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
:mrgreen: ja sam ubo iz prve :supz: u te sporohodne čim sam za njih sazno. probaj kvačilo stisnit:p

e da se pohvalim, eno mi riknila zadnja lijeva.ustvari bratu.on je danas fino uspio posijat ječam i zob i sad ja nek popravljam.ustvari nemamo šta više na njoj krpat. moramo stavljat novu (mislim solidnu polovnu :cry:)
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
ja sam ga nedavno počastio sa sve 4 nove,utezi na kotače plus 8 kom naprijed
sad je to tenk:supz:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
@zagorec
moguće da je neko izvadio reduktor sporohodnih i ograničio hod ručice


e danas sam bio kod drugara koji je dogradio turbinu na T40 , solidno izgleda , lijepo se uklopila
ali me zanima koliki pritisak je optimalan na usisu , znači posle turbine
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
ja iskreno i nisam nešto oduševljen sa T40 i njegovim mogućnostima , mada potrošnja mu je interesantno mala za potrošeno-urađeno

osim što troši malo goriva, ne troši ni antifriz, još jedna prednost:D
koliko ti potroši za oranje ili neke druge poslove koje radiš (ako si mjerio)

ja sam ga nedavno počastio sa sve 4 nove,utezi na kotače plus 8 kom naprijed
sad je to tenk:supz:

koliko si platio sve 4 gume?
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
prednje 11,2 20 1300kn/kom
zadnj 15,5 38 3600kn/kom
investicija 10000kn(kartica naravno) al sad to "grebe" šumske puteve:D
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
daj koju sliku.
mom Ruji bi srce tj.motor stao od sreće kad bi se prošeto na rifnama debljim od prsta :D
28rl1me.jpg

evo ta zakrpa jednostavno nakon 2,3 godine više nije mogla
 
Posljednje uređivanje:

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
ma već sam pokušaval,imam ih u kompu, i nekoliko sam puta pokušaval i nejde-bolje reči neznam
čekam da mi naiđe neko od ovih mlađih genijalaca sa boljim informatičkim znanjem pa da mi pomognu
čim naleti prva žrtva, slike su tu
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
prednje 11,2 20 1300kn/kom
zadnj 15,5 38 3600kn/kom
investicija 10000kn(kartica naravno) al sad to "grebe" šumske puteve:D

gdje si kupio gume,koja marka ikolko novaca
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
gumiimpex varaždin
prednje- navodno ruske- VOLTYRE
zadnje- BKT
cijene sam napisal prije u postu
to su cijene za obročno plačanje-na karticu
da sam imal keš(kaj je nemoguča misija)dobil bi i popust
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
osim što troši malo goriva, ne troši ni antifriz, još jedna prednost:D
koliko ti potroši za oranje ili neke druge poslove koje radiš (ako si mjerio)

ne orem sa njime , to radi stariji brat :weedman:
a iskreno nisam nešto mjerio , pretežno je u transportu gdje su ture uvijek različite tako da .............
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
@zagorec
moguće da je neko izvadio reduktor sporohodnih i ograničio hod ručice


e danas sam bio kod drugara koji je dogradio turbinu na T40 , solidno izgleda , lijepo se uklopila
ali me zanima koliki pritisak je optimalan na usisu , znači posle turbine

od čega je dao turbinu,kak radi. turbine su sistemi koji stvaraju pritisak 0,8 bara pa naviše samo joj trebaju okretaji.a što se tiče optimalnog pritiska ja bi ga ograničio na 1 bar da ga ne opterečuje previše
 

Najnoviji postovi

Na vrh