• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Prvo nisi trebao variti jer su ti šanse da pukne var 99% , nije to bez veze stavljeno na kajlaste vijke

Kako misliš da piksiraš krstove ?

A ta poluosovina nije džaba pukla , provjeri trodjelne osigurače koji se nalaze na samom dnu čizme (između opruga) , ako su oni pohabani možda ti cijela čizma spada dole pri propinjanju traktora i onda ta poluosovina sjedne na čizmu , ovo OBAVEZNO provjeri
znači dole na dnu imaš jednu čiviju koju izbiješ i sve to svučeš , kada budeš rasklapao radi to ne nekom betonu ili sa nekom prostirkom na zemlji jer će vjerovatno kuglice aksijalnog ležaja da ti ispadnu
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
branko-
ja kupujem u Letenyu, znači 2 km od granice,jeftinije skoro za pola nego kod mene u okolici, a tamo sam za 40 min.
Imam broj od čovjeka,govori hrvatski,dogovorimo cijenu i sve telefonski, samo odem i pokupim.
sa carinom nemaš problema,ako je veči dio onda uzmeš neki papir od traktora da pokažeš da je za vlastite potrebe,da nije za preprodaju-mene to pitali samo jedanput.
plačanje može u eurima, forintima, kunana, nikakav problem.
ako želiš šaljem ti broj i ime na pp.
savoris
da tu je negdje problem,ako imaš sliku da mi veliš pozicije,pomoglo bi mi
ja nemam fedre nego je neko prije umjesto njih zavaril komad cijevi i sad je to fiksno, a baš na tom kotaču kad onaj donji veliki šaraf stegnem do kraja nemogu uopće okrenuti kotač(niti u zraku),a čim malo popustim dalje se vrti normalno, a zamjenil sam i one lagere gore i ne pomaženeznam kaj bi bilo
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ajde ti slikaj taj svoj problem da malo vidim o čemu se radi

Nemoj da se zezneš sa tim piksnovanjem , da te nebi koštalo nekoliko puta skuplje od originalnog , prvo se raspitaj pošto je i jedna i druga varijanta
 

branko-

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
63
Evo moga traktora nakon sklapanja, proba je prosla,odlicno radi!!
 

Prilozi

  • traktoric.jpg
    traktoric.jpg
    71.9 KB · Pregleda: 814
  • russs.jpg
    russs.jpg
    63.6 KB · Pregleda: 711

branko-

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
63
pozdrav svima interesuje me na boss pumpi gdje se sipa ulje za podmazivanje a gdje se gleda da li je dobar nivo konkretno zasta sluzi koji saraf na istoj ako moze neka slika sa pojasnjenjem unapred hvala
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Stavi sliku svoje pumpe i dobit ćeš objašnjenje
 

branko-

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
63
Pozdrav,
evo kako izgleda BOSS pumpa na mom t-40.
 

Prilozi

  • prof.jpg
    prof.jpg
    10.6 KB · Pregleda: 681
S

suljo isak

Guest
POZDRAV pratim vas vec duze vrijeme :p dosta sam toga naucio o tim traktorima. imam traktor LTZ t40as slike cu postavit kasnije
picture.php

picture.php

picture.php
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

borisav.danilovi

Guest
Ltz t40

Traktor neduva iz kartera novi ulosci dizni nastelovane na 175 bari reglirana bos pumpa a traktor dimi na auspuh plav dim paljenje je stelovano odkraja do kraja pali odlicno kako da resim problem plavog dima i sta je uzrok?unapred hvala
 
B

borisav.danilovi

Guest
Ltz t40

Kako si štelovao paljenje ?

Stavio sam remenicu radilice na crtu odnosno reper koji ima fabricki odvijo cev sa cilindra 1 bos pumpe i kad je poceo bacati naftu na holender tako sam ga ostavio upalio i vrsio korekciju palja napred nazad finim podesavanjem na zupcnaiku bos pumpe uz najmanje moguce pomeranje na srafovima za stelovanje paljenja napominjem traktor ne trosi ulje.unapred hvala
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Jesmo li se ti i ja već čuli povodom tog pušenja traktora :scratch
 
B

borisav.danilovi

Guest
Ltz t40

Jesmo li se ti i ja već čuli povodom tog pušenja traktora :scratch

ne nismo se culi pa me zanima sta bi trebalo da uradim i sta bi mogao da bude uzrok:gitarist:?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ako je plav dim onda ti nevalja paljenje, kasno je , ako je crn dim samo pri davanju gasa odnosno opterećenju traktora onda ti je prevelika doza , to su neke osnove

Na brzaka da ponovimo paljenje :
-znači remenica na reper za paljenje , zavisi koja remenica , obično imaju tri repera jedan do drugog , recimo srednji
-skinuti ''rešetkastu ploču sa pumpe , odnosno odvrnuti ona dva vijka
-skinuti cijev od dizne sa pumpe , od prvog klipa
-dati pun gas
-okretati pumpu u njenom smijeru i gledati u holender gdje je bila cijev od dizne , čim se primijeti nadiranje nafte tu stati i u tom položaju zavrnuti ona dva vijka na rešetkastoj ploči

ako nisi siguran kada je pravi takt paljenja prvog klipa skini cijevi i od prve i od četvrte dizne pa gledaj gdje će nafta da krene
 

glavonja

Član
Tu od
6 Kol 2012
Poruka
50
pozdrav svima vlasnicima t 40 molim jedan a možda i više odgovora u vezi sa mjenjačam muči me mali zupčanik koji ubacuje u brze i rikverc kako da ga iz vadim (fala):madmana:

video sam skicu mjenjača na 9 stranici sve sam do nekle skužil ali nikak da ga izvadim dali treba skinuti zupčanik sporih ili izbit osovinu na desnu stranu


ja mislim na reverzer mali zopčanik mislim da je broj 42
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
možda misliš na poziciju 62 , to je onaj zupčanik kojeg nosi viljuška
Njega da bi izvadio moraš skinuti cijeli reduktor i skinuti poklopac mjenjača da bi otkačio viljušku , e onda ga izvučeš kroz otvor gdje je bio reduktor
 

glavonja

Član
Tu od
6 Kol 2012
Poruka
50
fala na pomoči a daj mi molim te reci ako znas de se daju kupit orginalne pikse za prednji pogon(poluosuvine) na rukavcima i jel problem to rastavit. kod mene su otisli križevi pa si mislim sad kad več slažem da i to složim veliju da moraju biti od gusa
 

Najnoviji postovi

Na vrh