• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lubenica i dinja

  • Temu pokrenuo marijogrgic
  • Datum prvog posta

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
778
Od lubenica nudim:
lady - Nunhems
bingoplus (crna) i verona - Esasem
odyssey - Sakata
LF-6419 - Known-you seed
sentinel - seminis
topmara - unigen seeds
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ima ko da bi ponudio do nekih 100 sjemenki za prodaju nekog od hibrida pa da kupimo i probamo, može dinje i lubenice!


Ako hoćeš od Sakate lubenicu konsolešion, daj adresu, sjemenke su stare dvije godine, ali mislim da neće biti problema sa klijavošću.

Cijena nula kuna, smiješak na licu i jedno hvala.

Razmisli pa rekni.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Ako tko ima centro dinju za prodaju super!

Johabice imas poruku.
 
Tu od
24 Sij 2016
Poruka
31
U nas je pakovanje po 500 zrna
A mislin da je meni ostalo mozda 10-ak od centra
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
A treba mi barem 50 ali hvala na pomoci, možda uzmem pallar opet
 
Tu od
24 Sij 2016
Poruka
31
A ne mogu ti sad rec 100% koliko ih ima al nema vise od 20, ako zelis posaljem ti ti to :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ako netko hoće da proda deset sjemenki bilo kojeg hibrida lubenice treba mi za moju kuću ništa više.
Može na pp.
 

lucky69

Član
Tu od
13 Velj 2014
Poruka
37
U konzuma u poljoprivrednoj u Opuzenu, 1000kom 1280kn
Meni je nekako sigurnije nabavljati u konzuma nego u habitusa, habitus uzima sjeme ko zna odakle

Ni meni nešto nije jasno oko ovog Seminisa, ja sam stigao čak i do Italije do zastupništva Monsanta, ove američke tvrtke što ih je kupila, ali opet nema Centra samo neke "unaprijeđene inačice" koliko sam uhvatio sve su još pod šifrom "nekrštene" a cijena je od 250 do 350 eura za 1000 zrna. Ako bi išlo 10-ak i više tisuća moglo bi se malo spustiti :icon_lol:
Kakva je cijena u Srbiji, Agroarm ili kako se već zove, mogućnost dostave za BiH ili RH ... ako netko zna :(clap):
 
Tu od
24 Sij 2016
Poruka
31
Ni meni nešto nije jasno oko ovog Seminisa, ja sam stigao čak i do Italije do zastupništva Monsanta, ove američke tvrtke što ih je kupila, ali opet nema Centra samo neke "unaprijeđene inačice" koliko sam uhvatio sve su još pod šifrom "nekrštene" a cijena je od 250 do 350 eura za 1000 zrna. Ako bi išlo 10-ak i više tisuća moglo bi se malo spustiti :icon_lol:
Kakva je cijena u Srbiji, Agroarm ili kako se već zove, mogućnost dostave za BiH ili RH ... ako netko zna :(clap):
Eto slika, ja uzea zadnjih 3000 al je doslo jos poslje
 

Prilozi

  • IMAG0258.jpg
    IMAG0258.jpg
    27.2 KB · Pregleda: 102

lucky69

Član
Tu od
13 Velj 2014
Poruka
37
Ja sadim 180 X 75 cm i to mi je za sada OK

Zastupnik za Seminis od ove godine je Agrochem pa zovite njih..LP:p:
Hvala, zovem ujutro
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
619
U konzuma u poljoprivrednoj u Opuzenu, 1000kom 1280kn
Meni je nekako sigurnije nabavljati u konzuma nego u habitusa, habitus uzima sjeme ko zna odakle

Manje više sve uzimamo od njih, cijevi, foliju, agril... i sve je to a ne samo sjemenja jeftinija nego u drugih. Čak je i u Jematve Centro ispod 1200kn tako da mi je to Konzumovo napuhano. Do sada smo uzimali Centro od nekoga iz ZG i uvijek je to bilo oko 1000kn/1000kom.

Gorane sadiš li koliko pipuna ove godine, pretpostavljam da si centra uzea za sadnju

20ak tisuća ukupno u 5-6 generacija od čega ranog 5000, možda ove godine i 6 i njega svega Centro. Pola svoj rasad a pola uzmemo od Obrvana sada za ranog dok je grijani rasad, kasnije samo svoj.
Oće li se sadit kod vas puno pipuna i dinje? Pretpostavljam da će lanjska cijena povuć mnoge.
 
Tu od
24 Sij 2016
Poruka
31
Ja san se opeka par puta sa simenon koje nije provjereno tako da ti uziman sve u konzuma, sta je sigurno, sigurno je :)
Ne virujen ti da ce se posadit ista vise od lani, vjerovatno isto ili cak manje, velika su ulaganja
Kad kreces sa sadnjon ove godine, okvirno, sa prvin kad ces ic u zemlju??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
619
Najčešće između 15.-20.04. E da, sadimo na 180cm između redova i 50cm unutar reda pipun/dinju/cate/melun/bostan... :) a lubenice 250x100 (kalemljena).
 
Tu od
24 Sij 2016
Poruka
31
Ja mislin da cu izmedju 1.-10.04
Jel sadis navrnutoga ili obicnoga??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh