• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lubenica i dinja

  • Temu pokrenuo marijogrgic
  • Datum prvog posta

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Kad si sadio lubenice, Mogu da ti kažem da ti nives nije baš dobar :shock::twisted: ima previše sladora čak mislim da ni sam šećer nije toliko sladak od iduće godine jedna od sorti obavezno ona i to na više od pola površine.

Ja danas pojeo pola pa si morao davati inzulim ha ha ha i ona tamna nije loša samo je treba pogoditi ubrati.
Pozdrav!
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Moja Lady i EarlyDown po očekivanju vrhunske :p

Pola njive je sa krupnijim, a pola sa jačim plodovima (žuta zemlja) još su odlične kolko su dugo čekale u rasadi !
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Moja Lady i EarlyDown po očekivanju vrhunske :p

Pola njive je sa krupnijim, a pola sa jačim plodovima (žuta zemlja) još su odlične kolko su dugo čekale u rasadi !


Ajde molim te ako nije problem objasni mi malo ovo.


@ gec najsigurniji način provjere je da ju samo malo zakreneš i vidiš dali je žuta ispod na mjestu dgje leži na zemlji. Kud bi ja stigo da provjeravam svaki svrtak i listić ovo ti je najsigurnije mora biti žutan a ova tvoja meže bit da zbog vrućine nije dobila boju.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
:eek: :lol:

ma brzo sam pisao :rolfer:

Uglavnom bolje su tamo gdje je lagana nizbrdica , žuta zemlja (lakše se odbrađuje, vlaga) i + bio je bolji pritisak u crijevu zbog toga pada ali nema veze već kreću nove i to brzo idu ima i nekih većih (2,3 kg) tamo je prije bila otkinuta lubenica tako da na nastavljamo sa zalijevanjem i prihranom ;)
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
@ gec najsigurniji način provjere je da ju samo malo zakreneš i vidiš dali je žuta ispod na mjestu dgje leži na zemlji. Kud bi ja stigo da provjeravam svaki svrtak i listić ovo ti je najsigurnije mora biti žutan a ova tvoja meže bit da zbog vrućine nije dobila boju.

Siki ova nije opče imala žutog, to sam ti ja zasadio par loza u plastenik di sam imao čistinu i sad su loze od lubenica izišle van i mogu ti reč da vanjske bolje napreduju nego nutra .



Uploaded with ImageShack.us
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Kad si sadio lubenice, Mogu da ti kažem da ti nives nije baš dobar :shock::twisted: ima previše sladora čak mislim da ni sam šećer nije toliko sladak od iduće godine jedna od sorti obavezno ona i to na više od pola površine.

A što je s onima žutima jel ih bereš moja žena tuče svaki dan juče jednu od 2,5 kg.
Pozdrav!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
A što je s onima žutima jel ih bereš moja žena tuče svaki dan juče jednu od 2,5 kg.
Pozdrav!

Kod mene to neće nitko osim mene a meni već dopizdilo i sad djelim susjedima i neću više ni sadit pun mi ih je nos jedino mi nije jasni zašto toliko rode.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Kod mene to neće nitko osim mene a meni već dopizdilo i sad djelim susjedima i neću više ni sadit pun mi ih je nos jedino mi nije jasni zašto toliko rode.

A slušaj i jedne i druge su izraelska selekcija a znaš tko tamo živi kako su štedljivi.
Pozdrav!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Evo kad se prčka genetika i kalami lubenica na dinji. Fuj odvratno...
lubenicanabundevi5.jpg

lubenicanabundei4.jpg

lubenicanabundevi.jpg

lubenicanabundevi2.jpg

lubenicanabundevi3.jpg

Ovo izgleda kao Gecov avatar samo još oči fale...
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
ljudi jel ima ko lubenice za prodaju i pošto ,kod mene su pri kraju pa da trgujemo
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jel tko radio ove mini lubenice bez sjemenki?
minilubenica.jpg

minilubenica2.jpg

minilubenica3.jpg

minilubenica4.jpg


Ja ukusniju lubenicu u životu nisam jeo. Kako je to dobra lubenica, što je sygenta u nju sprčkala :) Sijao sam ju 01.06. nika la 05.06 berba 20.08. Još je rasla u izuzetno lošim uvjetima i opstala :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ovoj nisam dao ništa, ne fali magnezija ;) Nisam ju više mogao dočekati ha ha. Ali je okus mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm :)
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ovoj nisam dao ništa, ne fali magnezija ;) Nisam ju više mogao dočekati ha ha. Ali je okus mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm :)



Kontam jel ima još lubenica ili si sve pobrao.


Molim lubeničare da mi kažu ako znaju gdje bi mogao nabaviti sjeme lubenica ali onih žuta kora-crveno meso i zelena kora-žuto meso ako netko zna molio bi da mi kaže treba mi samo za moju dušu par komada.
Ima ih ovdje u katalogu samo neznam kako doć do sjemena.
http://www.knownyou.com

Zahvaljujem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh