• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lubenica i dinja

  • Temu pokrenuo marijogrgic
  • Datum prvog posta

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Onda bježi i od krastavaca -charte,chamana(ili se tak nekak zove da ne listam katalog) i Adriana,i onog kaj se ne mogu sjetiti kak se zove.

Eh Johabice dali si ti pogledala onaj filmić o pilićima i kukuruzu od monsata. Krastavce salatare ne sadim sadim kornišone i to Regal.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja i ne trebam gledati filmiče,iako tu i tam virnem,ja o Monsantu već godinama znam sve što treba znati.Ali mi ljudi smo čudan soj,kada nam netko stane na glavu,reknemo joj,ko što sam već na jednoj temi rekla-ne preglasno da gazitelja ne uznemirimo.
Je li kojem američkom farmeru palo na pamet tužiti Monsanto jer mu je zagadio zemlju svojim sjemenom,neovlašteno,bez volje farmera se to sjeme rasulo po njegovom privatnom vlasništvu.Radije svaki pogne glavu i plača odštetu firmi i kuka i jauče,umjesto da odštetu traži od nje u svoju korist.I onda će tu meni netko pričati u udruživanju proizvođača u Hrvatskoj,ili bilo gdje,u Americi se proizvođači koji imaju tisuće ha nisu u stanju udružiti i zajednički podiči tužbu protiv Monsanta.Ma ,preduboka je to priča da bi se raspravljala na ovakav način i ovdje.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
E pa eto ja neću ni raspravljat a neću ni sadit njihovo sjeme pa nek kaže tko šta hoće.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pozdrav svima! Trebam savjet ili sugestiju:1 koju sortu dinje mi preporučujete za sadit ?
2. da li je netko sadio dinju Marianna od Cora seedsa ? hvala !

Joj pazi je Marianna.
mariannadinja.jpg
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Treba mi deset sjemenki ako netko ima za prodat najobičnije dinje. Nikakvi ananasi i druge delicije samo ona najobičnija seljačka dinja.

Bit ću jako zahvalan ako netko ima da mi proda.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
E pa eto ja neću ni raspravljat a neću ni sadit njihovo sjeme pa nek kaže tko šta hoće.

što one lani nisu bile dobre ajd pogledam imao sam negdje Cerovači sjeme je malo starije ali probaj.

Pozdrav!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
što one lani nisu bile dobre ajd pogledam imao sam negdje Cerovači sjeme je malo starije ali probaj.

Pozdrav!

One dinje od prošle godine su dobre jako dobro rode veličina odgovara kao boja i okus. Ali to nije ono što ja hoću. Ako imaš par sjemenki cerovače to bi bilo otprilike to. Znaš kako je kad čovjek ostari ni vrag mu ne može ugodit.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
imam ja mogu ti poslati,nabavio sam od tipa domaća sorta,rastu ko lude zna biti i po 15 kila komada samo pucaju i nemogu dugo stojati ,pošalji mi adresu na p.p.pa probaj ove posaditi da vidiš jel to to
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
One dinje od prošle godine su dobre jako dobro rode veličina odgovara kao boja i okus. Ali to nije ono što ja hoću. Ako imaš par sjemenki cerovače to bi bilo otprilike to. Znaš kako je kad čovjek ostari ni vrag mu ne može ugodit.

Ovo zadnje si ti rekao a i sam sam se pitao tko tebi može udovoljiti.
pozdrav!
P.S. Čim nađem šaljem.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ovo zadnje si ti rekao a i sam sam se pitao tko tebi može udovoljiti.
pozdrav!
P.S. Čim nađem šaljem.


Nisam ti sve ni napisao da se ne uplašiš. Ništa se ti nemoj bojat sve će biti u redu.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
varda f1 jel probao netko ili idem u novi sad po lady , a po kontenjere u osijek

kao da trazim ne znam sta :(n):
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pa imaš u Osijeku Vasca i Vardu, mislim kad već dolaziš po kontejnere ;) Možda je nešto skuplje od Srbije ali ne puno, po vrečici 30 kn? Poz
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Pa imaš u Osijeku Vasca i Vardu, mislim kad već dolaziš po kontejnere ;) Možda je nešto skuplje od Srbije ali ne puno, po vrečici 30 kn? Poz

Vasko i varda 215kuna 500 komada.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ne znam za mala pakiranja ja sam kupio veliko 398 kn 1000 sjemenki. Moglo se naći i za cca 380 kn. Poz
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
vasko sam vidio kakva je, ne hvala

uzeo sam fantaziju za probu 280 kn 1200 semenki, napravit ću rasad za prodaju i sebi nešto malo

nije poanta što je jeftinije nego nema lady, moram ići sutra u novi sad po to


pitam u pšenu za early dawn kaže neće je biti više nego neka superstar ali mi kaže da možda negdi dalje ima, jednostavno ne volim previše experimentirat i ostat posran na kraju
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A dobro tražiš duguljaste lubenice. Ima ih u tom segmentu... :)
@siki što da gledam cjenik , znam koliko sam platio. Lubenice su gotovo za mene, kupuje se još nešto jesenskih kupusnjača...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
A dobro tražiš duguljaste lubenice. Ima ih u tom segmentu... :)
@siki što da gledam cjenik , znam koliko sam platio. Lubenice su gotovo za mene, kupuje se još nešto jesenskih kupusnjača...

samo napred nedaj se smetat.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
622
vasko sam vidio kakva je, ne hvala

uzeo sam fantaziju za probu 280 kn 1200 semenki, napravit ću rasad za prodaju i sebi nešto malo

nije poanta što je jeftinije nego nema lady, moram ići sutra u novi sad po to


pitam u pšenu za early dawn kaže neće je biti više nego neka superstar ali mi kaže da možda negdi dalje ima, jednostavno ne volim previše experimentirat i ostat posran na kraju

Fantazija je meni najbolja lubenica i sigurno nisi pogrjesio.

Sto se tice dinje i superstara to ti je smeće, bude ogromna ali nikakva okusa i tesko je prodat. Sa "centro" ne mozes pogrijesit a "brenus" i "agos" su jako dobri.
 

Najnoviji postovi

Na vrh