• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lucerna

H

Hurlimann86

Guest
Nebi mu smjela biti muka ipak je to JD ,a po mojoj procjeni prednja kosa je oko 3m, a iza bi bes problema išla još jedna od 2 m, jer ako mi tjeramo s 86 ks 2 koje hvataju 4 m zašto on nebi kosio 5 i obje mogu imati gnječilicu bez problema.
 
M

Marko6480

Guest
evo silirali drugi otkos lucerne
DSC00279.jpg

DSC00278.jpg

DSC00275.jpg

DSC00264.jpg

DSC00260.jpg

DSC00255.jpg

DSC00253.jpg

DSC00229.jpg

DSC00230.jpg

DSC00866.jpg
 
S

skolan93

Guest
marko
koja je bila brzina košnje

kolko ste pospremili i kolko vam je trabalo vremena(mislim samo za siliranje)

jel to tvoj silokombajn ili uslužno,kolko računa za 1 ha

jel zemlja u jednom ili u više komada
 
M

Marko6480

Guest
skolan93 kaže:
marko
koja je bila brzina košnje

kolko ste pospremili i kolko vam je trabalo vremena(mislim samo za siliranje)

jel to tvoj silokombajn ili uslužno,kolko računa za 1 ha

jel zemlja u jednom ili u više komada


kosil sam 14-15kmh
bilo je oko 200t trebala su nam dva dana ali ne cijela
uslužno i računa 900kn/ha
jedan komad
 
M

Marko6480

Guest
u utorak kosio i u srijedu silirali..bilo skoro 350t sjenaže....
DSC00736.jpg

DSC00735.jpg

DSC00734.jpg

DSC00733.jpg

DSC01120.jpg

DSC01121.jpg

DSC01122.jpg

DSC01123.jpg

DSC01124.jpg

DSC01125.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Strojevi,,,,,,,da pariš oči,,,,:prayer::prayer::prayer:posa,,odrađen do kraja..
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
nikad čuo! može malo više o njemu-za njega se radila sjenaža ako sam dobro shvatio?!

Čovjek koji ima petlje uložiti. Nisam bio dugo kod njega, znam da je imao nekih stotinu grla stoke i da puno radi uslužno sa ovim strojevima. Nije na meni da pišem tko je i odakle, bilo bi inkriminantno:mrgreen:
 

Andrej

Član
Tu od
24 Stu 2009
Poruka
34
ostavio sam 3 otkos lucerne za kombajnirati za sjeme dali se to snečim prska prije kombajniranja
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
232
ostavio sam 3 otkos lucerne za kombajnirati za sjeme dali se to snečim prska prije kombajniranja

ja sam ostavio 3 jutra drugog otkosa i kombajniro neki dan, slab prinos, ali imam još 2 jutra trećeg otkosa, iizgleda puno bolje.
to radimo već godinama i ovako...-možeš prskati ali ti nebi preporučio. iz iskustva znam da onda sjeme ima slabiju klijavost, a ono što osatane iza kombajna moraš baciti.
mi već godinama pokosimo rotokosom normalno kao za sijeno, naravno kad smo sigurni da iduča 3 dana neće biti kiše. tako pokošeno stoji najmanje dva dana ako sunce prži i onda kombajniramo. pokazalo se dobro, već su neki kopirali tu tehnologiju od mene8), a ono što ostane iza kombajna opresamo pa za zimu ostane za bikove hranit.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
ja sam ostavio 3 jutra drugog otkosa i kombajniro neki dan, slab prinos, ali imam još 2 jutra trećeg otkosa, iizgleda puno bolje.
to radimo već godinama i ovako...-možeš prskati ali ti nebi preporučio. iz iskustva znam da onda sjeme ima slabiju klijavost, a ono što osatane iza kombajna moraš baciti.
mi već godinama pokosimo rotokosom normalno kao za sijeno, naravno kad smo sigurni da iduča 3 dana neće biti kiše. tako pokošeno stoji najmanje dva dana ako sunce prži i onda kombajniramo. pokazalo se dobro, već su neki kopirali tu tehnologiju od mene8), a ono što ostane iza kombajna opresamo pa za zimu ostane za bikove hranit.

To je u biti dvofazna žetva koja se u Engleskoj primjenjuje na repici ali može se tretirati reglonom i isto budu dobri rezultati,nakon određenog vremena masa je upotrebljiva za stoku.
 

Najnoviji postovi

Na vrh