• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lucerna

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Možda je jari ječam ili bijela jara zob i lucerna sijana isto vrijedi jeme tamo u veljači....e sad nisam siguran...
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Kad je sijana, kakva je bila priprema, i što si od gnojiva stavljao u zemlju?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Neznam zašto al za lucernu mi nekako ide duboka brazda netem prije sijanja radi ukorjenjivanja, ne kažem da je to tako zbog toga ali.......
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Najbolje bi bilo kraj 3 početak 4 ali svakako treba voditi računa o tome da sezona mrazeva prođe a oranje napraviti pomogućnosti sad i što dublje, a i npk 7-20-30 odmah sad zaorati, bar mi u okolici benkovca tako radimo a i stajnjak nebi škodio, sad a poslije je bolje ne jer bude kasno jedino u slučaju kišnoog ljeta. A iz kojeg si mista u šibenskom području.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Točno ali treba je zaorati što ranije da se učini i treba biti spreman na to da će biti trave bar 20% više nego bez stajnjaka on joj pogoduje samo tako.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Ja sam 9,10,2019, posijao lucernu cca0, 75ha. Pred kultura je bio ječam, plitko oranje ljeto i duboko netom prije sijanja i bez ikakve gnjoidbe, planiram tek krajem drugog mjeseca super fosfatom, a poslije dok bude trajala u zimu 7-20-30. Budem i slikao kad budem u prilici.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako je dovoljno gusta, nakon prvog otkosa zaduši travu. Meni je najveći problem štavelj. Kad se pojavi, vrlo brzo uništi lucernu, a ako se osjemeni, sjeme koje se eventualno zaore u dublji sloj od kuda ne može niknuti, zadržava klijavost više od 10 godina.
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
139
Pozdrav namjeravam sijati lucernu za ovce pa me zanima da li je osječka 66 za tu namjenu. Tj. Da li je ta sorta kupnija ili tanja stabljika
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Krupnija stabljika. Ne znam za ovce, ali kod mene je svinje obožavaju.
 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
170
Sa čime prskate lucernu protiv širokolisnih, posijao sam ju prije dvadesetak dana a sad vidim da je počela nicat a sa njom i ambrozija...
 

Najnoviji postovi

Na vrh