• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lucerna

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Moze ja sam tako radio, sto vise peska pomesas lakse ces rasporediti seme
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,165
Ma ne nego zatvoriti šaku i koliko stane, stane a dva puta bacati iz šake tako da prvi puta otvaraš kažiprst i srednji prst, a drugi puta mali prst i prstenja.
Ova tehnika mi se čini kompliciranija od sviranja klavira 😉
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Za sutra je u najavi kiša pa sam danas, dok još nije počel puhati veter, posijal to malo lucerne. Sijal sam bez miješanja s pijeskom, onak med prstima i na površinu od 1,7-1,8 ar utrošil 0,72 kg sjemena. Sorta je Soča, neka slovenska.
Jesam li potrošil previše, premalo ili taman sjemena, obzirom na na način sijanja?
 

zoribori

Novi član
Tu od
24 Kol 2020
Poruka
25
26F1D1F0-BAD6-4B45-ABCE-1EE5196226E7.jpeg
Pozdrav

Sto ni moglo biti ovoj lucerni? Nekako je list sitan i ima neke crne tockice po sebi. Sijana lani na proljece, kako je bila susna godina nismo je uopce kosili lani samo pomalcirao ono sto je bilo.
Ostatak sjemena smo bacili u jednom dijelu iza dvorista i ta je odlicna, koaimo je stalno za svinje. Da li ova sa slike moze u ishranu za svinje?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
View attachment 50233
Pozdrav

Sto ni moglo biti ovoj lucerni? Nekako je list sitan i ima neke crne tockice po sebi. Sijana lani na proljece, kako je bila susna godina nismo je uopce kosili lani samo pomalcirao ono sto je bilo.
Ostatak sjemena smo bacili u jednom dijelu iza dvorista i ta je odlicna, koaimo je stalno za svinje. Da li ova sa slike moze u ishranu za svinje?
hrđa ju napala, možda si imao kakvo žito u blizini parcele, ili jednostavno vlaga radi svoje...
sad kroz ljeto toga bi trebalo biti nešto manje...
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,684
Ne gazim ju, taman idu kotači između otkosa, jedan otkos jedan prizubljani red....inače zubljam po rosi, al zbog rasporeda sam sad išel ranije
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,568
Si mogel reć da ti sinko i ja prigrnemo kad smo već bili kod tebe :giggle: .Gosti dojdu kući a gazde nema doma!!!
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,536
Uspel sam i ja danas pobalirati lucernu. Trebalo je jučer ali je tak puhal vjetar cijelo popodne i danas ujutro da mi je odnosil gredice čim bi prigrnul. Sad se presušila. A i trebalo je to prije 2 tjedna pokositi…
D6B64B3B-2063-4FA1-AC47-129EC19B40B7.jpeg
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Pozdrav

Ima neko iskustva sa sijanjem lucerne opet na lucernu, naime imam jednu parcelu gdje je bila prije 6 godina posijana.
Naravno opet bi navozio stajski i zaorao i sad kroz 20 dana posijao
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Koliko je meni poznato, lucerna traži plodored. Na isto mjesto se ne bi trebala sijati onoliko godina koliko je trajala prethodna.
Dakle, ako si 6 godina imal na tom mjestu lucernu, sad bi trebala biti pauza idućih 6 godina. Razlog, zakaj je tome tak, ne znam. Ako netko zna, bilo bi dobro da upozna i nas koji ne znamo.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
susjed je u proljeće sijal lucernu na lucernu, stara je zginula, i sad bude on obnovil usjev (poticaj je u pitanju)...
ni jedna nije izašla, ja sam sijao parcelu koja se drži do njegove, moja je izašla svaka dvaput... 🤭
...počupal si je lasi od muke...:hahah:
a nije da ga nisam upozoril, to mi je deda još dok sam bil mali objasnil...
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Ma najveci mi je problem sto ima dosta kamena tj, malo dublje od 15 cm i jedan dio ima ilovace pa sad da je svake godine orem to bi bila katastrofa, a lucerna mi se jako dobro pokazala 4 godine
 

Najnoviji postovi

Na vrh