• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lucerna

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,547
Mislim da to nebi išlo. Kod mene nakon par godina počnu mjestimično žutiti listovi i onda se suši u krugove od par metara i nestaje. Pretpostavljam da je neka bolest. Tak da, kad bi opet posijal na isto mjesto mislim da nebi bilo ništ od toga.
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Pozdrav,

Imam jednu parcelu gdje mi se pojavio korov "vilina kosica" za sad je krug promjera 3 metra, ima kakav herbicid ili ostaje samo oranje?
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,683
Ja stavljam malo više nego ostali kod mene...30 kg/ha...i baš bude lijepa meni taman
 

Mika555

Novi član
Tu od
6 Lip 2021
Poruka
22
Imam problem pojavio mi se u lucerni rumax korov ili ščavnjak... pa me zanima s čim suzbijate te širokolisne višegodišnje korove jel postoji kakav herbicid?
 

bilogorec

Član
Tu od
25 Sij 2018
Poruka
82
Prošli vikend, posijano oko 2ha lucerne, prije sjetve bačeno oko 140 kg zobi. U jesen izveženo oko 20 prikolica gnoja (4t) Kakva su vaša iskustva sa sjetvom u proljeće?
Kod mene je zavisilo od godne, ako je sušno vrijeme, krene ambrojzija/partizanka.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,173
Prošli vikend, posijano oko 2ha lucerne, prije sjetve bačeno oko 140 kg zobi. U jesen izveženo oko 20 prikolica gnoja (4t) Kakva su vaša iskustva sa sjetvom u proljeće?
Kod mene je zavisilo od godne, ako je sušno vrijeme, krene ambrojzija/partizanka.
Dobro što si bacio zobi, ali po meni već je i 40kg po rali dovoljno. Guši zob lucernu ako je gusta. Prednost sa zobi je što prvi otkos dobiješ dosta bala. Da nije malo rano za sjetvu zbog mraza?
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,683
Prošli vikend, posijano oko 2ha lucerne, prije sjetve bačeno oko 140 kg zobi. U jesen izveženo oko 20 prikolica gnoja (4t) Kakva su vaša iskustva sa sjetvom u proljeće?
Kod mene je zavisilo od godne, ako je sušno vrijeme, krene ambrojzija/partizanka.
Dosad sijal u proljeće i miješal s zobi, nikakvih zamjerki nisam imal, sve bilo ok. Do vikenda i ja planiram posijati jednu ral
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,423
Dobro što si bacio zobi, ali po meni već je i 40kg po rali dovoljno. Guši zob lucernu ako je gusta. Prednost sa zobi je što prvi otkos dobiješ dosta bala. Da nije malo rano za sjetvu zbog mraza?
To stavljaš u sjenažu? U kojoj fazi kosiš?
Sa noževima ili?
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
S čime sijate lucernu? Nisam do sad ju sijao, pa me zanima s čime ju sijate, tj. kako. Žitnom sijačicom ili?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,173
Žitnom ili ima ona "glazbena" kutija za to sitne sjeme, ideš pješke vrtiš rukom i baca cca 6m.

@MrSima14 Sjenaža da, bez noževa. Bude top i bala na bali. Pa ja čekam da lucerna bude bar 20-25cm visine da je bude u toj smjesi. Iako zbog zobi je bolje prije u mliječno voštanoj zriobi da uhvatiš kvalitetu. Jedu krave prva liga.
 

Najnoviji postovi

Na vrh