• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MAJEVICA prikolice

buban

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
121
Re: Ostale prikolice

bobo
dobra je nema sta koliko je novaca
kod mene nema tih jednoosovinki bas ja sam jednom vuko neku i nasjeo na rudo i zapo tako da ih i ne volim prije sam za dvoosovinku a i samo otkacivanje i zakacivanje joj nije bas lako!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Ostale prikolice

Bobo, odlične su mi te Majevice, fantazija naspram imt-ovih prikolica, FANTAZIJA, ovo imt sranje sa uskim gumama, bez povišica....ma užas, dosta sam radio s njima, nisu nešto kvalitetno, kažem ova majevica je fantazija od prikolice, a i negdje si napisao da nije preskupa, jel ima 4 tone nosivosti???
Ak si to kupiš sigurno ti nedue žao :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Re: Ostale prikolice

@Buban: Ovakva kosta 28 000Kn 4T nosivosti, rinfuz stranice, trostrano kipanje, zracne kocnice, balonke, regulator kocenja...

@Sanana: takva ista na proljece dolazi, ili pred samu zetvu, jos se ne zna, ali ju ove godine dafinitivno kupujemo. Sto se tice usporedbe s IMT-om... IMT prikolica 3.5T nosivosti kosta 29 000Kn, a ima uske gume, nema uopce u ponudi ni povisica ni rinfuzno otvaranje stranica, stranice ne "dihtaju" ni blizu dobro kao ove na majevici, IMT prikolica je od ove sira puno, pod je vislji, nekako su nezgrapnije, a i kostaju vise, s obzirom kako su "opremljene" i previse.

Majevica koliko cujem je vrlo dobra firma, samo cujem da im boja bas i nije neka, no nije ni na IMT prikolicama, tako da to i nema neke veze, kao :?


Sve u svemu, ne mogu docekati da dodje ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Ostale prikolice

Ma super mi je ta Majevica, kaj se sekiraš za boju, lako si ju poslije prefarbaš ponovno!!! :mrgreen:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Ostale prikolice

a jel ima i večih tandem modela oko 6 -7 tona?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Re: Ostale prikolice

buban kaže:
bobo
dobra je nema sta koliko je novaca
kod mene nema tih jednoosovinki bas ja sam jednom vuko neku i nasjeo na rudo i zapo tako da ih i ne volim prije sam za dvoosovinku a i samo otkacivanje i zakacivanje joj nije bas lako!


istina, kod nas su sve skoro dvoosovinke, ima možda koja mala jednoosovinka, svi kvače po 1, 2, 3, jednom sam vidio i 4 prikolice i vuku.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Ostale prikolice

A kod nas su obično jednoosovinke, jer je teren sve samo ne ravan, pa je teško za vuć ili stat (spustit se niz brdo), jer kočnice na prikolicama obično nerade. Inače nije mi se nikad desilo da sjedne traktor na rudo. To ovisi o građi prikolice i gdje se kopča, ako je poteznica višlje od najdonje točke traktora mora proć, osim ako traktor nesjedne. A ako je ona kuka, e onda....

I sami imamo 4 jednoosovinke i gumenjak. Uskoro stari će krenut pravit 2 osovinku, budu slike
 
Č

Čugi

Guest
Re: Ostale prikolice

Bobo, evo Majevicine web strane, ako do sada nisi video Obrisan neispravan link.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Re: Ostale prikolice

Gazda kod nas kupio "Majevicu" za svoje potrebe (hobby) :mrgreen:

Meni nije nešt posebno, farbana onak.. :roll:
za neki hobby rad zadovoljila bi....
cijena oko 25 000 sa PDV-om (ak se nevaram)

ima:
-zracne kočnice (jednokružni sistem)
-kipanje 3 strane
-nosivost 4T

DSC00754.jpg


DSC00755.jpg


DSC00756.jpg


DSC00757.jpg


DSC00758.jpg


DSC00759.jpg


DSC00760.jpg


DSC00761.jpg


DSC00762.jpg


DSC00763.jpg


DSC00764.jpg


DSC00765.jpg


DSC00766.jpg


DSC00767.jpg

kompozicija 8)
DSC00768.jpg
 
B

Bobo

Guest
Re: Ostale prikolice

Kazu mi da su to dosta kvalitetne prikolice.

Ja cu ove godine kupiti isto majevicu, isto 4T, 3-strano kipanje... ali jos i povisene stranice i rinfuz otvaranje stranica. Cjena takve prikolice je 28 000kn s PDV-om...

Obrisan neispravan link.
 
S

seljaček

Guest
Re: Ostale prikolice

Jako dobra prikolica pristojno izrađena nije ni preskupa meni jedini nedostatak je trag kotača u odnosu na širinu sanduka i visinu do poda , malo ju škicnite pažljivije i recite da nije trag kotača pre uzak(10cm)
 
B

Bobo

Guest
Re: Ostale prikolice

Trag kotaca uopce nije preuzak... Sa svake strane su kotaci uvucenu nuntar sanduka 5cm (tih tvojih 10 cm sto fali) ali to je dobra stvar... bolje da prikolica ide po progazenom traktorskom tragu, nego da pravi svoj...

Sto bi tek rekao za IMT prikolicu kojoj su tockovi toliko podvuceni, da je to tak gadno...
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: Ostale prikolice

Bobo kaže:
Trag kotaca uopce nije preuzak... Sa svake strane su kotaci uvucenu nuntar sanduka 5cm (tih tvojih 10 cm sto fali) ali to je dobra stvar... bolje da prikolica ide po progazenom traktorskom tragu, nego da pravi svoj...

Sto bi tek rekao za IMT prikolicu kojoj su tockovi toliko podvuceni, da je to tak gadno...
Ako prikolica nema povišice onda trag kotača nije preuzak, ali ako ima povišice tak da ukupna visina sanduka bude 1m (kao na mojoj) i kad je uvrh puna onda se mora paziti pri prelasku preko međa, brazdi.... Mislim da je trag kotača na majevici čak 20cm uži nego na IMT-ovoj.
Seljaček se već ispraksirao s mojom Majevicom, a mislim da kad je prvi put vozio žito s njom da je čak malo falilo da je ne prekrene :scratch :D :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Re: Ostale prikolice

Ti imas na svojoj vislje povisice od tvornickih, pa to pridonosi nestabilnosti prikolice... Prikolica ima balonke koje "plivaju" pa treba i tu pripaziti. Mozda ti guma nisu na dobrom tlaku uopce, provjeri i to...

Vjerujem da nece biti problema kod mene s tvornickim povisenjima na stranicama i ako ju budem s 549 vukao...
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: Ostale prikolice

Bobo kaže:
Ti imas na svojoj vislje povisice od tvornickih, pa to pridonosi nestabilnosti prikolice... Prikolica ima balonke koje "plivaju" pa treba i tu pripaziti. Mozda ti guma nisu na dobrom tlaku uopce, provjeri i to...

Vjerujem da nece biti problema kod mene s tvornickim povisenjima na stranicama i ako ju budem s 549 vukao...
Ma neće bit nikakvih problema, samo malo više opreza prilikom prelaska preko neravnina. Mislim da će ona puna bit prava mjera za 549.
 
B

Bobo

Guest
Re: Ostale prikolice

Gle, ak vuces malu prikolicu velikim traktorom, ona ce najvjerovatnije jednim kotacem uci u traktorski trag,a drugi kotac ce ici po visnjem terenu i praviti si put. (Oricam o mekanoj zemlji gdje kotaci propadaju)

ja s 549 necu imati takvih problema jer ce prikolica pratiti traktor i manja ce sansa biti i za zapadanje i za prevrtanje...


Necu jos nista govoriti, vidjet cemo kako ce zetva proci, da ne bi nesto urekao jos ;)
 
S

seljaček

Guest
Re: Ostale prikolice

Bobo M.M. i ja ti govorimo iz iskustva jer smo probali IMT 4t i Majevicu 4t i vučemo ih sa traktorima 100ks i jedna i druga su 4t i niti kile više Majevica ima uski trag kotača i na prelazu preko brazde ili sl. neravnine hoče se prevrnut dok IMT ide ko po ravnom. Pazi i na to ako su tvorničke stranice niže od M.M. -ovih onda nečeš vozit 4t jer u njegovu stane 4040 kg kukuruza sirovog i 3700 kg ječma vagano na silosu, a natovarena je bila u vrh.
 
B

Bobo

Guest
Re: Ostale prikolice

Ma, nema problema sto u nju ne stane 4T, to me niti najmanje ne zamara.

Kako sam rekao, IMT prikolice nisu sto su nekad bile. Na sastavu stranice i poda vjerujem da bi zito curili da se ne namaze silikonom ili necim slicnim...

Majevica je sastavljena u milimetar, povisice su joj dovoljne i sa tvornickim povisenjima ima 4.6m3 tovarnog prostora. Nek vozi 3.5t zita, ja zadovoljan.

Ako bas zagusti, stavim na nju kuku za vuc jos jednu prikolicu, i posudim dvoosovinku od kolege i nju vucem za ovom...
 
Na vrh