• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MAJEVICA prikolice

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,638
Re: Ostale prikolice

seljaček kaže:
Bobo M.M. i ja ti govorimo iz iskustva jer smo probali IMT 4t i Majevicu 4t i vučemo ih sa traktorima 100ks i jedna i druga su 4t i niti kile više Majevica ima uski trag kotača i na prelazu preko brazde ili sl. neravnine hoče se prevrnut dok IMT ide ko po ravnom. Pazi i na to ako su tvorničke stranice niže od M.M. -ovih onda nečeš vozit 4t jer u njegovu stane 4040 kg kukuruza sirovog i 3700 kg ječma vagano na silosu, a natovarena je bila u vrh.

A koliki je trag: 1300 ili 1400mm? 1400mm ima Tehnostroj ETK prikolica.
IMT ima znatno širi trag, no na nju se nemogu montirati šire gume (nestandardne glavčine s 5 rupa) i gume bi stršale izvan sanduka.
 
B

Bobo

Guest
Re: Ostale prikolice

Aj da odmah pitam jos nesto da se bolje razumijemo, bar da ja bolje razumijem...

Kako se tocno mjeri trag kotaca? Unutarnja mjera, od sredine do sredine guma ili vanjska mjera?

Vjerujem da je od sredine do sredine gume (najlogicnije), al bolje da za svaki slucaj pitam...
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Re: Ostale prikolice

Bobo kaže:
Aj da odmah pitam jos nesto da se bolje razumijemo, bar da ja bolje razumijem...

Kako se tocno mjeri trag kotaca? Unutarnja mjera, od sredine do sredine guma ili vanjska mjera?

Vjerujem da je od sredine do sredine gume (najlogicnije), al bolje da za svaki slucaj pitam...

Trag kotača, špur, Track adjustment. die Spurweite sve se to mjeri od sredine ;)
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Re: Ostale prikolice

imam majevicu jednoosovinku 4t dobra je samo nakon kaj sam natovario par prikolica stajnjaka je pocela farba opadat s nje mozda zato kaj nema temeljne nek je sam polakirana i to lose

bocne stranice su tak zavarene da kroz varove unutra u supljinu curi voda pa ce zahrdat iznutra sve u svemu kolko novaca tolko muzike ja sam ju platio 17000 s pdv-om a s povratom kap i pdva oko 11000 kn me ispala tak da mi je ok

kolko sad kosta?
 
D

Dani

Guest
Re: Ostale prikolice

krki kaže:
imam majevicu jednoosovinku 4t dobra je samo nakon kaj sam natovario par prikolica stajnjaka je pocela farba opadat s nje mozda zato kaj nema temeljne nek je sam polakirana i to lose

bocne stranice su tak zavarene da kroz varove unutra u supljinu curi voda pa ce zahrdat iznutra sve u svemu kolko novaca tolko muzike ja sam ju platio 17000 s pdv-om a s povratom kap i pdva oko 11000 kn me ispala tak da mi je ok

kolko sad kosta?


Gdje kažeš da si je kupio za 17?
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Re: Ostale prikolice

e to je bilo 3mj 2007-e koštala je točno 17458kn s pdv-om i dostavom u se-kra dugo selo a sad nemam pojma nebi ju ni kupoval kad vidim kakva je mozda je imt bolja jedino kaj je ovo najeftinija prikolica tada bila
 
B

Bobo

Guest
Re: Ostale prikolice

Nova IMT prikolica NIPOSTO nije bolja od nove majevice...

U gudovcu sam gledao prikolice na proslom sajmu i dodjem ja do IMT-a... 3.5t nosivost, uske gume, samo one niske stranice, na spoju stranice i poda gurnem prst proz sastav, u kutevima ista prica... cjena okruglih 29 000kn s PDV-om... Reko ajd, OK...

Setam ti ja tako, kad vidim Majevicu. $t, balonke, povisene stranice, rinfuz otvaranje, spojevi 15 puta bolji nego na IMT prikolici. mislim si ja u sebi, ova ispod 35-40 nikako ne ide... kad mi prodavac tamo da ponudu 27, skoro 28 000Kn...

E. da majevica nije ni obojana bila, opet bih se za nju odlucio 100% nudi vise za menja novca i to osjetno vise...

Mislio sam da je samo ona IMT prikolica tako lose bila sastavljena, ali sam u 4-5 trgovina gledao nove IMT prikolice i bar je jedan kut isfusaren toliko da bi zito tu curilo samo tako, na nove prikolice su poceli stavljati i regulator kocenja (Prazna, polu puna, puna), sto majevica ima od prvog dana...

Za majevicine dvoosovinke 5T sam cuo samo rijeci pohvale, a za jednoosovinku samo da je boja kriminalno losa. Za razliku u cjeni naspram IMt prikolice ju mogu temeljito osmirglati, povariti sumnjiva mjesta koja Krki spominje, nanesti debel sloj temeljne boje i jos ju lakirati kako mi srce pozeli...
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Re: Ostale prikolice

ja kad sam kupovao svoju bio u gudovcu i bila neka zena bas iz tvornice na standu od se-kra-e dosla do mene i poce mi falit njihovu prikolicu kao kak cu ja bit sretan s njom i kak je cjena u stvari puno visa za tak kvalitetnu prikolicu al eto oni idu ispod akcija itd

i kaj veli bobo za 10-ak tisucica manje kolko kosta u odnosu na druge , ju das cjelu presmirglat i pofarbat

druge mane joj nisam vidio osim kolko vidim u oglasniku da ju neki prodaje rabljenu za 25 000 jel taj lud il stvarno sad tak kosta
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,638
Re: Ostale prikolice

Dečki, nebi vam htio raspršiti mjehurić od sapunice, no razmatral sam kupnju nove Majevice u jesen 2007. Tad je bila nekih 18t kn (s PDV-om), sa sajamskim popustom. Zakaj nisam? Idemo redom:
- katastrofalno loša antikorozivna zaštita, loše obrušeni varovi koji još i loše izgledaju (šlampavo,kao da su djeca varila)
- šasija od C profila koji su slabo obojani i skupljaju blato, pa bude brzo došlo do truljenja iste.
- prenisko postavljena šasija (za moj ukus)
- premale gume (10/75-15.3). Da su barem 11.5/80 ili još šire
- nema federa, kao ni mogućnosti za iste
- vrlo loše, čak i ružno izrezan pod zbog panta na stranicama - to nikako nisam mogel oprostiti. Kad su već onako lijepo savili rub poda, nisu to smjeli rezati, već je trebalo pante izvesti drugačije. Tu je pod oslabljen i ako se vozi ikaj drugo osim zrna (recimo drva), teško da se budu stranice skoro dale zatvarati.
- preslabi panti na stranicama - vrlo lako se saviju.
- šteta kaj su usrali inače izglednu prikolicu (iz daljine) lošom izvedbom.

IMT prikolica ima znatno bolju šasiju, no sanduk joj je lošiji od Majevice.

Na kraju sam kupil rabljenu Tehnostroj prikolicu...tak da...zaključite sami.
 
B

Bobo

Guest
Re: Ostale prikolice

Istina ziva da je tehnostroj bolje prikolica i tu nema govora...

Koliko se sjecam da nisi u sustavu PDV-a pa ti kupovina nove prikolice cini veliki trosak, a kupovina dobre polovne je isplativija solucija.

Sto se federa tice, ima jedan covjek u susjednom selu tehnostrojku kao sto ja tvoja. Na njoj su jos povisene stranice nekih 30-ak cm, cak i manje... ta prikolica je po ravnom milina, a cim i malo dodjes na nakoso, jedna opruga se slegne do kraja a druga se ispruzi i prikolica ide na stranu...

Opruge su meni prihvatljive samo na dvoosovinskim prikolicama ali na jednoosovinkama su jako nepozeljne. nek prikolica bez opruga kida i lupa koliko hoce, ali bar se nece prevrnuti na mom losem terenu. Majevica mi se bas zato i svidja, jer ih nema. za 4T deklarirane nosivosti su joj gume sasvim OK velicine, pogotovo kad vidis da u nju s tvornickim povisenjima ne stane vise od 3.5T zita. Ne namjeravam u njoj voziti ne znam ti ja sto, nego primarno zrno i 3 prikolice godisnje 15km daleko pune cjepanica... Mislim da drugo nista nece kod mene voziti...

Ja mislim da cu sa svojom prikolicom biti super zadovoljan, a za svoju cjenu daje dosta, a kad krene trunuti, nece mi biti tesko cjelu ju osmirglati i prebojati opet kako treba. To je trosak od 2 000Kn maksimalno, tak da ono...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,638
Re: Ostale prikolice

Bobo, obrati pažnju na najveću zamjerku: izrezan pod. Sve drugo je više-manje podnošljivo.
 
B

Bobo

Guest
Re: Ostale prikolice

Cuj, to im nije neko najsretnije rjesenje, ali mislim da to nema prevelikog utjecaja na cvrstocu poda, sto je iz ruba odrezano malo na 4 mjesta da se napravi mjesta za sarnire...

Ima prikolica koje uopce nemaju taj rub, pa im nista ne fali... Lijepo se sve vidi na slikama:








 
D

Dani

Guest
Re: Ostale prikolice

Tko je kod nas distributer za Majevica prikolice? Tko ih uvozi?
 
B

Bobo

Guest
Re: Ostale prikolice

Bobo se danas ponovio za prikolicu...

Nakon mnogo natezanja pa ima pa nema, pa drz-nedaj ipak smo se odlucili kupiti majevicu s povisenim stranicama, ali samo se zadnja moze rinfuz otvarati...

Novih prikolica nece biti skoro na trzistu jer se u narednih 20 dana nece ni poceti praviti, a potraznju imaju veliku, tako dok svoje trziste namire, pa tek onda mi idemo. ne bih ju vidio pitaj boga do kad...

Kontaktirao sam slafka i takodjer je rok isporuke oko 20-30 dana ali njegove prikolice nemaju kopcanje dolje, sto mi jako smeta, pa smo htjeli kupiti i takvu prikolicu i prepraviti rudu na njoj, ali dugo nam je cekati, zetva ce nas proci. lakse mi je preurediti otvaranje stranica na majevici, nego rudu na slafkovoj prikolici + sto je majevica 15 minuta voznje od moje kuce pa ono...

Dobili smo i neki popust na prikolicu, jer smo zakaparili prikolicu i cekali smo jako dugo i bili strpljivi, no trgovac nije u stanju isporuciti istu, pa je dao popusta na ovu koju je imao na lageru...

Sutra- prekosutra idem po nju, pa cemo vidjeti jel odluka valja il ne valja...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Ostale prikolice

Čestitam ,svaki novi stroj je dobar
 

Najnoviji postovi

Na vrh