• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MAJEVICA prikolice

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: Ostale prikolice

Čestitke Bobo, već sam te mislio pitati kad će napokon ta prikolica...
Vjerujem da će te dobro služiti i da će biti taman po mjeri za 549!
Očekujemo slike u uporabi :D
 
B

Bobo

Guest
Re: Ostale prikolice

Jos malo pa sad ce...

nazalost nije s rinfuz otvaranjem, al neke naznake se bude da bi mogla biti i takva... sad mi je vise-manje svejedno, al ako moze bit bolja, neka bude, da ju sam ne moram prepravljati...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Ostale prikolice

Čestitam Bobo, al jedno mi neide u glavu :scratch pa kako sad rade sranja s tim rinfuz otvaranjem stranica, a na svim onim slikama koje si postao imaju, a sad odjednom nemaju, a to je jedini razlog zašto se kupuje bunkerašica, baš zbog toga, a oni sad rade sranja!

Možda da malo više dosađuješ da ti isporuče željenu prikolicu, ak možeš čekati, jer stvarno mislim..., neznam kaj da velim :!: :!:
Nek ju iskopaju negdje, mora se naći za tebe :mrgreen: :D
 
B

Bobo

Guest
Re: Ostale prikolice

Ma, slao sam e-mail u majevicu pod sumnjom da me trgovac mulja samo da se rijesi starih zaliha... No nema tih prikolica ni u jednoj trgovini drugoj (zvao cak i SE-KRU) tako da ne znam tko sad tu koga mulja...

Ovu prikolicu sam uzeo i sam cu ju ako se ukaze potreba preraditi na rinfuz otvaranje sa strane, dok zadnji rinfuz treba samo malo doraditi i za silos mi je to OK... Jos planiram i suber iza napraviti, ap da bude kompletna ;)

zemlju, sljunak i ostale stvari necu voziti s povisenjima, tako da mi tu rinfuz ne treba...


Volio bih da je s rinfuz otvaranjem, ali kad drugog nema, to je onda TO... kako mi se cini da je ovo jedina u HR s povisenjima koja je ostala... Nigdje ih nema, samo male obicne i to u vrlo ogranicenim kolicinama.


Sve u svemu zadovoljan, jer vise necu morati voziti nista u onom mom "sanduku" od sumske prikolice ;)


NAPOKON nema vise najlona u zetvi, jer prikolica curi
 
B

Bobo

Guest
Re: Ostale prikolice

Evo je, kakva god da je, moja je i ja zadovoljan...

Rinfuz otvaranje ce se do zetve napraviti za pocetak na zadnjoj stranici, jer je tu najmanje posla, a ako se ukaze potreba, napravit ce se i s lijeve strane...









Na prikolici je bilo par pocetnih pizdarija, koje su rjesene u 3 minute:

1. Zrak iz boce na prikolici curio, u trgovini odmah zamjenjena bakrena plocica na problematicnom cepu i vise ne curi
2. Pozicija nije radila, jer majstori u srbiji nisu dobro utakli zaruljice, pa su i lijeva i desna u transportu do trgovine ispale iz lezista...
3. Na spoju prikljucka za kipanje i crijeva nije bakrena plocica, vec gumena brtva koja propusta ulje. U trgovini nisu imali dva kljuca da to promjenimo, pa sam taj trosak preuzeo na sebe...


Najjaca stvar u cjeloj prici je ta da u uputama za koristenje tamo u garantnim uvjetima posebno naglaseno da se jamstvo nece priznati ako se "proizvud na ikoji nacin bude POBOLJSAVAO". U slijedecoj tocki pise da se jamstvo nece priznati ako se proizvod bude PRERADJIVAO...

Takodjer mi je zanimljiva stavka da ako se eventualna reklamacija ne rjesi za 90 dana* da ce se proizvod zamjeniti novim ispravnim. Pod zvjezdicom pise da se 90 dana odnosi samo na period u kojem se proizvod koristi i da se nedostatkom prikolice korisniku nanosi direktna steta... Sto ako ja prikolicu koristim i po zimi za odvoz snijega, sto ako preko zime kupujem gnojivo i vozim ga kuci "van sezone"?

Mislim, svakakvih bisera ima ;)
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: Ostale prikolice

čestitke na kupnji sve naj naj da te dugo služi........... :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Ostale prikolice

Fina prikolica, šteta samo za to rinfuz otvaranje ;) ;) :D
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: Ostale prikolice

sredit če Bobo i rinfuzno otvaranje i prikolica če bit ko grom ............... :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :finga: :finga:
 
B

Bobo

Guest
Re: Ostale prikolice

Kazem, nije neki problem, ja sam sad zadovoljan da smo ju kupili jer ako se ovakva kisa nastavi, kad se vrijeme uljepsa, ne znam koji ce kamiondzija biti slobodan u zupaniji, tak da mi prikolica bas TREBA...

Rinfuza se napravi za vrlo malo vremena, tako da i "nije greda". jasno da bi bilo bolje da je to tvornicki rjeseno, al kad nije, dobro je i ovako.

Hvala svima na lijepim zeljama.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: Ostale prikolice

Nigdje nisam pročitao koja je lova u pitanju?
 
B

Bobo

Guest
Re: Ostale prikolice

Cjena je 25 000Kn+PDV

Uzet cemo jos neki prikljucak, pa da predamo do kraja godine zahtjev za povrat kapitalnih, pa ako prodje, prodje...
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Re: Ostale prikolice

Čestitam Bobo,

uopće ne sumnjam da će dobro i dugo služiti svrsi! :D

Istina je, trenutno je jako teško doći do malih prikolica... najbolje prolaze oni koji na brzinu trebaju 10-tonke dvoosovinke jer njih ima na lageru...
 
B

Bobo

Guest
Re: Ostale prikolice

A sad znam da je najteze doci do njih...

Da sam znao ranije, mogao sam dobiti bolju prikolicu za manje para, al se prodala a vise ne nabavljaju jer ih doslovce nema...

Covjek je bio toliko obziran da da popust, jer smo cekali stvarno dugo, njega su iz rtvornice zavlacili, on zavlacio nas, znas kako ide... Dao je popust, jer ispada da nas je izigrao a takav ugled mu u nasem kraju ne treba, uz onaj klimavi koji vec sad ima...

Isto mi obecao Kuku nabaviti, ali ih nema... Prave samo za TAFE a te mi ne pasu...


LUDA KUCA, decki... LUDA KUCA!!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Ostale prikolice

Slobodno pitam, Kakvu kuku??? :scratch
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Ostale prikolice

Ljepo se paše ta kombinacija...
Neka ti je sa srečom,i nek puno žita odveze 8)
 
B

Bobo

Guest
Re: Ostale prikolice

ŠANANA kaže:
Slobodno pitam, Kakvu kuku??? :scratch

Pa kuka "s krizem" ak me razumijes...

Kopca se gore ispod top-linka, na podizne poluge i s dva klina na onu plocu ispod. Kuku spustis pod rudo prikolice, nateras i dignes poluge i prikolica zakopcana.

Ja na 539 imam samo kuku tvornicku koja je jedva kupljena, jer tad nije bilo kuka ko ni kave, a ostatak je stari radio i kako je pucala pojacavana je na kriticnim mjestima:



Ja sad trazim "tvornicku" kuku za 549, ali ih nema NIGDJE... Cak nemam ni sliku takve kuke, al malo se razlikuje od ove moje.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Ostale prikolice

Bobo kaže:
Evo je, kakva god da je, moja je i ja zadovoljan...
....
Cestitke. Na sto ju sada kacis kada trazis kuku?

Takodjer mi je zanimljiva stavka da ako se eventualna reklamacija ne rjesi za 90 dana* da ce se proizvod zamjeniti novim ispravnim. Pod zvjezdicom pise da se 90 dana odnosi samo na period u kojem se proizvod koristi i da se nedostatkom prikolice korisniku nanosi direktna steta... Sto ako ja prikolicu koristim i po zimi za odvoz snijega, sto ako preko zime kupujem gnojivo i vozim ga kuci "van sezone"?

Mislim, svakakvih bisera ima ;)
Mogu trgovci/proizvodjaci u papirima napisati sto hoce no u zakonu o zastiti potrosaca jasno pise
"Trgovac je dužan, u tijeku jamstvenog roka, popraviti u primjerenom roku neispravan proizvod potrošaču koji je
predao jamstveni (garancijski) list, ili, ako to nije moguće, umjesto istoga predati mu proizvod koji je ispravan"

Btw kazna ako trgovac tako ne postupi je od 10 do 100 tisuca kuna

Dakle, tebi prikolica moze biti garazirana i ne raditi nista i nikakvu niti stetu niti korist ne raditi trgovac je ima ili popraviti ili zamjeniti ispravnom. Ona ima tijekom jamstvenog roka biti ispravna i trgovca se ne tice jel' ti kvar radi ili ne radi stetu. Dapace, taj bi trgovac i za takvu napisanu stvar mogao imati i problema (cak do zabrane rada) sa gospodarskim isnpektorom ako on (inspektor) zakljuci da je rijec o "nepostenom poslovanju"

Ima jos tih stvari u tom zakonu i zakonu o trgovini
 
B

Bobo

Guest
Re: Ostale prikolice

Samo cu ti reci da svoje zakone objesis macku o rep... Sjeti se samo mojih problema s onim gadom iz Virovitice... Tuzba, inspekcija isla kod njega u radnju i nije pronasla nista nezakonito, a traktor nitko nije dosao pogledati... MAJMUNI salju vjestaka u servis, a traktor kod mene kod kuce...

Zakon u ovoj drzavi ne vrijedi nista, samo sam opet mogao tuziti inspektorat jer nisu dosli traktor pogledati, pa kad bi ga soli vidjeti (eventualno) onda opet tuzba lika iz virovitice pa on opet ima neki rok da to popravi, pa opet ne sastavi kako treba, i onda cjela prica iz pocetka...

Meni je prilikom preuzimanja prikolice bilo bitno da kipa radi, i da su kocnice ispravne, da gume nemaju bubrege. Stranice nisu pomotane, sve lijepo nasjeda jedno u drugo, tako da reklamacija biti nece nikakvih, ak se mene pita...

Prikolicu kopcam na ovo sranje:

 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Ostale prikolice

Znam za te probleme, i znam da je gadno kada se takve stvari moraju potezati, ali isto tako znam da trgovci jako dobro znaju ta dva zakona i kada im se dodje sa isprintanim zakonom nerjetko mijenjaju plocu .. (problem je naravno kada ga popravak kvara kosta vise nego eventualna kazna a on bas i nije pri lovi ili je zeni obecao novi auto)

U svakom slucaju, naravno da je najbolje da do reklamacija nikad ni ne dodje

A kopcanje na ovu klatecu poteznicu bi, kako su i meni rekli, cak isti ti ;), bi trebalo biti strogo privremeno i laganih, laganih tereta ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh