• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Neki kažu da je malčer sa čekićima dobar za prvo čišćenje a poslije da je bolje imati sa ipsilon noževima za održavanje.

nemojte me shvatiti doslovno;)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Gledam malo malcere nesto imam u planu uzet pa sad cemo vidit meni uglavno treba za ciscenje oko parcela kaj sad skoro bocnom traktorskom kosim i ako bi se kukuruzovina i stara trava malcirala!!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Za kuruznicu, čekići. Ja sam i travu malčiral s čekićarom i dok su novi čekići očiste skoro kao kosilica.

Ja sam se odlučil za kineza s dvije godine jamstva. Za odraditi godišnje nekoliko sati malčiranja bi trebal trajati jedno vrijeme, a 1k Eurića nije malo.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Znaci cekici bolji za sve a jel moguce umijesto nozeva stavit cekice kad nozevi odrade svoje??
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Nakon malečiranja sa roto malčerom iz getribe se čuje čudan zvuk svako malo ko da nekaj skleplje. radi se o imt 533.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Mogao bi ti karlo biti i u pravu, sad kad bolje razmislim, lager bi zujio, a škljocanje mi više vuče na preskakanje zupčanika.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,799
Da je zupčanik, nebi bilo pogona.
Nego, jel IMT nema jednosmjernu spojku na kardanu?
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Nemora zupcanik biti kompletno podrobljen nego samo nacet. Pa se onda cuje skljocanje i preskakanje. Meni se to desilo u diferencijalu a ne u getribi. I nije jos iza toga dugo izdrzo.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mogla bi jednosmjerna sklopka škljocati. Škljoca u zraku ili kad je spušten?

Poslano sa mog MG481 koristeći Tapatalk
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
to se je culo tokom voznje nakon malčiranja, al danas sve ok... vidit cemo kako bude dalje
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja pretpostavljam da je to zbog kuta kardana škljocala sklopka. Kardan počinje trzati kad se lomi.
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Stvar je u hidraulici na svu srecu..nedugo je slagana, sad ide na reklamaciju..
Nego kakav kardan treba bit za roto malčer ?
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
pozzz, ako se možda neko sječa jedne kosilice ako se to uopće može tako nazvati,
neko od Vas je objavio video toga čuda samo nezzz na kojoj temi!
Zanima me naziv... ovako bila je smještena na prednju hidra... to je bio neki bubanj s noževima tj. žiletima po tome bubnju i to se spusti na tlo i nema nikakvoga prijenosa nego što brže ide traktor to bolje reže, nekaj toga postupka... ako se iko sječa ili zna di se nalazi na forumu biću zahvalan!? LP
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,799
Pretpostavljam da misliš na ovo:
62_64v_1364932324.jpg


To ti je starinska kosilica na guranje, za košnju travnjaka (bez motora).
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
da na tako nešto mislim, samo je širine jedno 2-3m i nalazi se na PH, bio je neki video na nekoj temi, miss na ovoj!
 

Najnoviji postovi

Na vrh