• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Ta kratka tanjuraca je prava stvar ali mislim da nebre zamijeniti posao malčera.

Kolega čestiam na kupnji . Nadam se da ga ne buš preveč šparal i da bude donesel koji novi hektar zemlje za obradu :eek::
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,787
Znam da nemre zamjeniti malčer ali ako je taj valjak tak skup ni kratka tanjurača nije skuplja a napravi puuuuno bolje posla
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A da barem tog susjeda nisam pital jel ima kamenja .... Sad su fakat gotovi. Ovo im je treće i posljednje "krštenje"
 

Prilozi

  • DSC_0138.jpg
    DSC_0138.jpg
    67 KB · Pregleda: 148
  • DSC_0139.jpg
    DSC_0139.jpg
    52.9 KB · Pregleda: 156
  • DSC_0140.jpg
    DSC_0140.jpg
    63.5 KB · Pregleda: 156
  • DSC_0141.jpg
    DSC_0141.jpg
    64.8 KB · Pregleda: 150

pajo11

Novi član
Tu od
19 Kol 2011
Poruka
18
Evo da se javim što smo napravili s izgubljenom lopaticom.
Stigla je od ferenčaka original sicmina i kad smo ju izvagali bila je teška 1350 grama.
Malo nas je to iznenadilo, ali na kraju je dobro ispalo jer smo imali manje za brusiti.
Izbrusili smo ju na oko 1100 grama i oblik sličan starima.
Prekjučer smo malčirali 2 sata i sve je bilo dobro bez vibracija i na njoj se ne vide nikakvi tragovi.
 
Posljednje uređivanje:

VinkovicTomo

Novi član
Tu od
21 Srp 2014
Poruka
24
Pozdrav,

u fazi sam kupovanja malčera...malčer bi odrađivao mjesecno cca 3 ha, pa me zanima koji bi mi malčer preporučili...gledao sam malo po njuskalu pa me zanima dali bi bilo preporučljivo uzeti INO-elite s noževima jer nemam nekih grana večinu je livada...traktor je jačine 90ks (fiat agri), znači malčer širine 220-240cm?

Lijep pozdrav
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Uzmi 220 batnicara i bez brige si, radis sve kaj zelis, a naknadno uvijek mozes staviti nozeve.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ni sam nisam mislio da ce ici puni zahvat, ali ide, konstantno 3 red plus gusta ambrozija, doduse, prva radna na 2100 okretaja, ali guta lijepo.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Moj 6245 sa Tehnosom u takvoj masi bi išao baš jako polako. To ti se baš nije isplatilo brati?
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ma nije, to par redova okolo nešto bilo, al u sredini skoro ništa, pogledaj ovu zadnju sliku, svakih par metara jedna stabljika kukuruza. To je čale zeznuo, to je bila zapuštena zemlja od tetka, na proljeće sam ju preorao i mislio pofrezat, pa kad se obnovi drač da ga uništim totalom, da bude spremna za jesensku sjetvu, al kad sam ja došao s posla već je čale posijao :icon_axe:

Onda mi kasnije rekao da mu sfalilo sjemena pa neku staru sjemenicu stavio, klijavost užasna, pa je išao špricati protiv drača pa mu za pol sata sve pljusak oprao i to je rezultat.

A inače je parcela 1000 čhv-a, ali čista kocka, široka kak i duga, to bi mi netko uzeo par sto kuna da se navaža s kombajnom, a bilo bi klipa pola bunkera. Sad je bar poštena zelena gnojidba :(rofl):
 

sslazio

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
80
Ima netko iskustva sa maschio malcerima?Kakvi su se pokazali?Mene konkretno zanima za IMT539 vecinom za vecu travu,grane od loza i maslina
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Mashio dobra firma, kolega @ibosilj je nedugo kupio za sebe 220cm zahvat. Za IMT maksimalni zahvat 160cm. Idealno 140cm.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh