• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

damir098

Član
Tu od
21 Sij 2021
Poruka
36
Veci su cekici i jaci je materijal kolko sam cuo na tehnosu. Cak navodno ima getribu 1000 obrtaja al za to nisam siguran.
Vise me brine kaj djeluje jako masivan pa neznam jel mu 82ks dosta po snazi. Al vidim da ljudi rade s njim i na Zetoru 6245.
A to kaj pitas jel ostane cisto, za svakim ostane cisto sve zavisi o polozaju skija i kak je valjak nariktan.
Ali brzina rada je razlika. 😁
Ima tehnos opciju 540/1000, po tezini su tu negdje koliko sam gledao po specifikacijama na internetu razlika je 10 kila mislim da je to zanemarivo.
 

damir098

Član
Tu od
21 Sij 2021
Poruka
36
I koliko sam uspio vidjeti INO ima 8 batova više nego TEHNOS. Pa neznam cini li to veliku razliku
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Po meni je bolje da je manje cekica ak su tezi i veci, al nisam bas ekspert preveliki. Nadam se da ce nam doc jos neko sa dobrim iskustvom pa rec kaj odabrat.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
U svakom slučaju je bolje da je više čekiča. Dojde manja količina materiala, koji se malčira, na čekič i ovako se vrti rotor bole mirno, manje udara.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ne znam jesi li upućen Tehnos ima opciju reverzibilnog reduktora tako da se može kačiti kako god želiš iza ili napred uvijek vrti u istom smjeru. Prednost je da može malčirati šikaru u rikverc..
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Da, mislim da je za to doplata nekih 1500kn. Velika je prednost kaj granje ne lupa po traktoru naprijed.
Volil bi znat stvarno kakva je ta getriba na njima jel mi je neko rekao da tvornicki dolazi ona kaj dela na 1000 obrtaja. I jel radi kaj brze s njom ? 😁
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Na mojem tehnosu ima mogućnost 540/1000, valjda zamjenom mjesta remenica. Za reverzibilni tu ima jedan kolega pa može potvrditi.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Tehnos mu lw 220cm, radi od 35-90ks kojeg zapadne hehh.. Najviše radi 60ks s njim, ali da bi radio u kuruzovini morao sam otvoriti vrata skroz.
 

Prilozi

  • IMG_20200925_170122.jpg
    IMG_20200925_170122.jpg
    52 KB · Pregleda: 38

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Kojom brzinom ide u kukurozovini otprilike i kak se ponasa na 90konja. Moj doma je 82konja i malo me strah da je preslab. Bas konkretno gledam taj 220. Navodno je bolji na tom terenu od Ina jel ima puno vise prostora oko rotora i kontra nozeve pa sva masa dobro cirkulira i nemoguce je da se zagusi.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pozdrav,
Evo ovako tehnos je možda robusniji(izgledom jači malčer) super radi, nema tu dileme. Dobar izbor ali prema tome pošto imate snage na knap preporučio bi rađe ino pošto on ima takav raspored čekiča(spiralni) da je gotovo uvijek samo jedan dolje tj grabi te ha je prema tome lakše vrtit. Ja imam konkretno alpego trisa tr36 2 metra sa 16 čekiča i 90 ks ga dosta osjeti, ček negdje i da ne kažem ugasi traktor, malčer ima 715 kg
Kolega ima ino 225 i gonio ga je sa Fiatom 75 ks i išlo je oke.. s tim da ima vrata otvorena. Tak da nebi preporučio širinu 220 za taj trakor. Pogotovo ako malčate kukuruznicu kad je cijela onda vam taman 2 metra ide između redova. a sa 220 vam se nikako ne poklapa(sa 2 metra uzimate 2 reda i 3 polja) a 220 vam valja 3 red.. Dobro je da je što veći bubanj tj kučište malčera..
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Slazem se da. Ino je cak nesto i jeftiniji. Neznam koja je fora sa elite open ono 540/1000 sa okretanjem remenice.
Vjerojatno na 1000 puno bolje samelje kukuruzovinu. Jedino kaj je mene strah kod njega su one precke ispod vrata u koje bi trebali ic oni nozevi jel mislim da ce se to sve stopat. A i manje je kuciste nego na tehnosu. 😁
I sam sam nekak skeptican za tehnosa 220 jel mislim da je slab traktor. Al opet on bi se koristil samo za travu i kukurozovinu, a ne sad za nekakvo granje i sikare za kaj ni nije namijenjen. Mozda slamu nekada al rijetko.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Ne znam dal ste primjetili ili kad isprobavali dati pun gas kod malčanja ili držati na cca 2000/2100 kad veećina traktora ima 540 okr kardana... prikljućak ne radi isto.. ljepše radi na 540. Konkretno imam malčer INO frost 225 koji ima 1000 okr getribu.. on na 540 ne može raditi je vidiš svaki ćekič kako se okreće, a alpego je na 540 jedanput sam služano ostavio na 1000 kardan i radio s njime... rotor se brže okretao a i samim time počeli su ležajevi proizvodit zvukove, odradio sam ja tu parcelu normalno al ništa se ne dobi na brzini getribe 1000 iliu 540.. i da kad sam došao doma onda sam išao rastaviti malčer.. tj skinuti ležajeve i kad sam stavio nove onda sam vidio da mi je kardan na 1000 tako da ih nisam opće trebao mjenjati.

Na vašem mjestu uzeo bih Tehnosa ali da imam barem 100 ks za tu širinu,, a ino taj Lite elit kako već,, to mi je nekako baš "lite" malčer al s druge strane super radi... tako da ne znam Tehnos vam je teži u odnosu na INO,, jel ste možda razmišljali za Maschio.. imam ja jednog 210 nobili 2013 god sa hidro posmakom ako ste zainteresirani.. ima veliki bubanj, ja sam probao sa 274 63 ks al travu samo..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
80ks je taman za 220 malčer. Kažem mi sa 60ks sve radimo i tehnosom 220, al se problem javljao u kuruzovini gdje je morao 2 sporom (oko 2km/h).. Onda sam jednu sezonu odradio sa proximom tih par rali, ali opet se znao malčer zagušiti izmedju valjka i vrata. Ove sezone sam otvorio vrata skroz i 6245 ide 4 spora uzbrdo (oko 4km/h) što je super za taj traktor.

Tu kolega na forumu tjera isto tehnosa 220 sa 4340, ide to, ali gdje je velika masa guši se jako traktor i mora polako. Tek kad se zakači jači traktor onda se vidi kolika je prednost.. A opet mi dosta odradimo i sa 3511, njemu je veći problem npr u voćnjaku dizati i nositi taj malčer nego ga tjerati.

Moj savjet je obavezno vrata pa se lako otvore ako guši traktor.

Vidim spominje se i broj okretaja 540/1000. Rotor se uvijek vrti istom brzinom, bilo da je malčer namješten na 540 ili 1000 jer se mijenjaju mjesta remenicama.
 
Posljednje uređivanje:

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Yama13 Hvala ti na ponudi, al radije bi novoga uzel. Kak se pokazal taj maschio kod tebe njih sam uvijek gledal nekak sa strane iza slovenaca.

Milane kakvo je stanje sa remenima na tehnosu? Jel proklizu kad si prebrz i opteretis ga ? Ja imam panexa i to ga zeza.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
80ks je taman za 220 malčer. Kažem mi sa 60ks sve radimo i tehnosom 220, al se problem javljao u kuruzovini gdje je morao 2 sporom (oko 2km/h).. Onda sam jednu sezonu odradio sa proximom tih par rali, ali opet se znao malčer zagušiti izmedju valjka i vrata. Ove sezone sam otvorio vrata skroz i 6245 ide 4 spora uzbrdo (oko 4km/h) što je super za taj traktor.

Tu kolega na forumu tjera isto tehnosa 220 sa 4340, ide to, ali gdje je velika masa guši se jako traktor i mora polako. Tek kad se zakači jači traktor onda se vidi kolika je prednost.. A opet mi dosta odradimo i sa 3511, njemu je veći problem npr u voćnjaku dizati i nositi taj malčer nego ga tjerati.

Moj savjet je obavezno vrata pa se lako otvore ako guši traktor.

Vidim spominje se i broj okretaja 540/1000. Rotor se uvijek vrti istom brzinom, bilo da je malčer namješten na 540 ili 1000 jer se mijenjaju mjesta remenicama.
Sve je to lijepo.. al čemu mučenje stroja... jel bolje da ima snage u rezervi ili da mu je uvijek teško..
Moj malčer je zatvoren i nikad nebi radio sa otvorenim jer to izgleda ružno i pogotovo kukuruz... A sigurno će imati i nešto uslužnoga a tu zna biti svega.. i guste trave i onih mravinjaka.. tako da sve preko 180 je čak puno za 80 ks... Ja sam radio sa 140 ks i 225 pa kag zagrabi opet traktor osjeti i neki puta jedva održi da se ne ugasi tako da.... Mislim svako radi kako misli da je najbolje, 90% rada sa traktorima radim sa malčerom pa znam o čemu da pričam..
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Yama13 Hvala ti na ponudi, al radije bi novoga uzel. Kak se pokazal taj maschio kod tebe njih sam uvijek gledal nekak sa strane iza slovenaca.

Milane kakvo je stanje sa remenima na tehnosu? Jel proklizu kad si prebrz i opteretis ga ? Ja imam panexa i to ga zeza.

Jučer je baš prodan maschio 190, nisam ga imao prilike probati al oke izgleda stroj.. većina ih je dosta popucana ili počnu hrđati.. al to s godinama a inače dobri strojevi..(mislim i oke cijene novih)
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Mislim da cu na kraju bit prisiljen uzet Ino 225 sa vratima. Al to je u planu do ljeta mozda u međuvremenu nesto boljega iskrsne.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Ovde je prije posustal malčer neg kaj je traktor.gramip gs 50 220.
 

Prilozi

  • 20200914_184852.jpg
    20200914_184852.jpg
    35.5 KB · Pregleda: 41
  • 20200915_165703.jpg
    20200915_165703.jpg
    24.1 KB · Pregleda: 42

Najnoviji postovi

Na vrh