• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Scukaf

Dobro znana faca
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
129
Ljudi, vagao sam i vagao i vagao i vagao i.... na kraju je moj sin bio prevaga. ☺️

Odlučio sam se ipak za Tehnos MU 220LW s duplim prihvatom, po ponudi bi trebao stići za 25 - 45 dana.

@komer stvarno sam imao veliku želju za Maschiom, međutim kada sam stavio sve na papir ipak je Tehnos prevladao u odluci.

Ovim putem vam želim reći svima veliko hvala na vašim savjetima, nisu bili ključni, ali su i oni odigrali dio u odluci oko kupnje. :ppozdrav:

Prikvačim fotke kad stroj stigne. :cool:
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,214
Koja je cijena takvom malčeru?
Dal ima bočni posmak? I s kojim traktorom to misliš tjerat?
 

Scukaf

Dobro znana faca
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
129
Koja je cijena takvom malčeru?
Dal ima bočni posmak?
Ima bočni pomak 51 cm. Cijena je ~ 6k €

I s kojim traktorom to misliš tjerat?
Zna se, s IMT 539 :cool: (imam i Armatrac 854, ali on je prenježan)

Može razlozi zašto tehnos ispred talijana?
Pa kaj ja znam, razlozi su čisto subjektivni koji su meni napravili prevagu. Da ne mislite da odabirom marke imam nešto protiv druge koju nisam uzeo, Maschio mi je i dalje top i, velim, jako sam se teško odlučio, no morao sam odabrati jedan jer inače bih tražio dlaku u jajetu i jednom i drugom do preksutra, a vrijeme leti.
Dakle razlozi, naspram talijana Tehnos nudi: veći rotor, izmjenjivi kontra noževi (složeni u 2 reda, naspram Maschijevih 1 zavarenih na kućište), zadnja vrata, teži čekići (1,4kg vs.1,08kg), viši prednji otvor, dupli plašt u osnovnoj opremi. Po onome što sam proučavao (a fakat sam dugo to radio), nešto niži troškovi održavanja (iako su troškovi tu negdje, dakle nije bilo presudno).
Nadam se da odgovor zadovoljava ;)
 
Posljednje uređivanje:

4340

Iskusan lik
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
445
Troškovi amortizacije normalnog malčera su puno puno manji od onog na ruci a, da ne govorim kolko i traktor više trpi . Veći malčer se i puno lakše vrti u većoj masi itd. Ja godinama radim usluge i definitivno nebi nikad mijenjal svog tehnosa MU 220 za bilo koji malčer na ruci, (uži i manji) zato da bi mogao malo više grabe pokositi. Nije da ga nebi htio imat jer bi mi i ponekad dobro došao , ali samo uz normalan malčer.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,151
Jednom radili s njime i nikad više kad moram 20 puta van iz kabine ići ga čistiti .
H.. ga onaj ko ga smislio tako jadnog.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,450
Ja imam tehnos MUL180,i 539 i 560 ga pokreću bez nekog opterećenja, naravno jači lakše,ali ako ulazim u neke uredne i na vrijeme održavene površine može to odradit i mali ferko još i lakše jer je prilično okretniji.
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
429
Ne znam... Koristil sam od kuma Tehnosa MU 250 i taj se ne štopa. Ide ko u repu. Odlično napravi posel, efektiva po satu rada je isto odlična... Nikakve zamjerke na njega. Ak si ti malčiral po blatu i usput spustil do kraja malčer da freza umjesto malčira, nije ni čudo da se štopa.
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
429
Ja bi rekel da Željac trola... Podsjeća me na (bivšeg) člana Nevena koji je isto tak pisal kak sad i on.
Al slobodno nas Željac prosvijetli koji strojevi su po njemu dobri. Da mi ostali tumpljeki ne kupimo mačka u vreći. ☺️
 

Najnoviji postovi

Na vrh