• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,656
Guglaj DABAKI ARGO na Njuškalu i pitaj za malčer!
Ne vidim razlog da izbjegavaš kineski, jedino možda zbog colovskih mjera
 

teca

Novi član
Tu od
3 Lip 2024
Poruka
3
VInograd je najmanji dio parcele ali je i najstrmiji pa sam zato njega spomenuo. I nisam spomenuo u orginalnom postu mora bit novi malčer a ne rabljeni. Više me zanima u normalnoj travi jel bude išo malčer 130cm uz brijeg sa Tomom. Nisam do sad radio sa malčerima nikakvim pa neznam baš previše.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,483
Dobro pogledaj u komentarima ko sa kojim traktorima (snagom) teraju koji malčer širine, pa dijeli širinu za razliku snage. Teško da 19-21 ks tjera 130 malčer. Jer 200cm malcer čekićar nemože nositi traktor od 40ks.
Ali i da može po snazi tehnički je nežan za takvo nešto. Ako si imao priliku da vidiš mehanički sklop zubčanika izlaznog vratila (kardana), to je nježno za takvo nešto. Ti vjerovatno imaš standardni izlaz vratilo čije ulezištenje prečnika 20-22mm. Rad sa takvim traži podosta snage od motora, a malčer nekad uguši motor time prenosni žubcanici trpe mnogo i po meni brzo bi stradavali.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

teca

Novi član
Tu od
3 Lip 2024
Poruka
3
Tomo za kojeg mi treba malčer je TV 830 iz 1989. od 30 ks i standardnim izlaznim vratilom (bar mislim da je tako) i sa standardnim smjerom vrtnje.
Neznam jel to mijenja nešto?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,453
Ja bih preporučio Y noževe da lakše vrti i obavezno kardan sa protočnom sklopkom ako je malčer nema u sebi da ne bi bilo iznenađenja. Ja se ne bojim kineza u tom segmentu, moj Dabaki od 165 cm iz 2015 nema greške osim jednog ležaja koji sam promijenio, remeni su ko novi tako da ni s tim nema greške. Nije to ni baš traktor za raditi usluge gdje treba stroj koji će stalno raditi a da se ne pohaba.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,483
Tomo za kojeg mi treba malčer je TV 830 iz 1989. od 30 ks i standardnim izlaznim vratilom (bar mislim da je tako) i sa standardnim smjerom vrtnje.
Neznam jel to mijenja nešto?
Da to je razlika. Lijepo si napisao tv830, do mene je moja greška.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Ako ideš u vinograd,bitna širina ti je širina redova,i cjelokupna širina malčera,a ne samo radni zahvat(moraš računati i remenice)
Ako nemaš neke veće površine,nemoj nikako preko 120 cm i ipsilon noževi,puno ide lakše u travi
120 ili 130 nije velika razlika,ali će ti tomek biti zahvalniji na 120 cm,ako je velika trava možeš ići sporije,a ako osjedtiš da može ,možeš ići brže i tu kompenziraš razliku u širini,a tomek nije preopterećen
 

Scukaf

Dobro znana faca
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
128
Subota je bila radna, igrao sam se oko voćaka:

Situacija prije/poslije:
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    70.7 KB · Pregleda: 59
  • 2.jpg
    2.jpg
    61.3 KB · Pregleda: 62
  • 3.jpg
    3.jpg
    70.6 KB · Pregleda: 61
  • 4.jpg
    4.jpg
    71.9 KB · Pregleda: 63

Peky09

Novi član
Tu od
10 Tra 2024
Poruka
19
Momci.Imam u planu kupit malcer,i nasel sam Panexa 220 sirine na marketplaceu.Jedini problem kaj je covek otrgel valjak i cistac.Otisel bi to sutra pogledat,pa me zanima,ak ne trese i ak dela normalno,jel se more to sve skuoa zavarit nazad uz pojacanja?
 

Najnoviji postovi

Na vrh