• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,399
Da možda ima otkupnih centara bi čovjek i posijao kukuruz ili slično, a ovako kome ga prodati kad nitko ne hrani ništa, skoro da nema kuće iz koje mladi nisu otišli preko granice, sad kad ti zatreba pomoć jednostavno nemaš koga zvati jer nema ljudi. Nisu to ni komadi veliki a ni rodni da bude dobar prinos pa da se zaradi.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,206
Nemojte se veseliti kaj je stoka nestala, to ne bude na dobro završilo.
Zemlja koja npr 15-20 god ne bude vidla stajskoga gnoja, ta bude završila karijeru.
Ja radim par jutara kaj nisu 15 god gnojene i ta zemlja rodi 30 posto manje nego ove koje su gnojene, bez obzira koliko joj umjetnoga daš.

Kod nas isto sve obrađeno, i to ljudi uzimaju za raditi zemlju, ostavljaju vlasnicima poticaj i još im placaju harendu.
Na ove cijene žitarica, to mi nije jasno baš.

Kod nas bude malcer imal posla jedino na pijeskima umjesto kombajna, gdje bude sad za koji dan sav kukuruz izgorel.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,517
Pise mi lokacija na profilu, nije to neka velika regija, samo od Vukovara do Iloka.
Naravno 90% ratarstvo, predaje se lokalnim otkupljivacima ili malo veci imaju svoja skladista. Ni oko 1500ha vinograda nije malo.
Sramota me uopce uspoređivat prinose kukuruza sa zagorcima zadnjih desetak godina, kiše nije bilo tjednima, a nema ni u najavi daleko. I tako svake godine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh