• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

karkop100

Novi član
Tu od
27 Ožu 2014
Poruka
18
Bio je nov prosle godine u 10. mjesecu :D

Placen je 34 000 kn u Messisu u Zagrebu, guta sve moguce.. :D
 

pajo11

Novi član
Tu od
19 Kol 2011
Poruka
18
Pozdrav. Imamo malčer Sicma Grind 130 s čekićima. Malčer radi 6 godina bez greške. jedino smo ovu godinu promjenili lagere.
Jučer nam je pukao šaraf i čekić je izletio van i sad ga ne možemo naći u šikari...
Sad ak naručimo novi čekić sumnjamo da bude problema s balansom jer su ovi čekići dobrano potrošeni, ali još uvijek rade jako dobro.
Probal sam ih par izvagati i imaju oko 1100 grama, a negde sam našo informaciju da novi imaju oko 1700 grama.
U trgoagenciji sam našao čekić za gramip malčere, al neznam još ak dimenzije odgovaraju osim da je težak 1100grama.

Zanima me što napraviti, ak odgovara po dimenzijama čekić od gramipa, dal uzeti njega ili uzeti original od Sicme, ali onda ostaje pitanje kaj se bude dogodilo s balansom.
Nismo još mislili kupovati sve čekiće...
Nadam se nekom mišljenju.
Hvala.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,048
Uzmi original pa ga brusilicom pokušaj "dotjerati"na približno istu težinu i oblik starih:icon_idea:
 

pajo11

Novi član
Tu od
19 Kol 2011
Poruka
18
Naručen je čekić iz PSC Ferenčak.
Pretpostavljam da se pregrijavanjem bitno mjenja struktura materijala i da će čekić oslabiti.
Mislim da nebude ovo baš bajno rješenje.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
I ja sam više puta razmišljao što napraviti ako izgubim čekić,i nisam smislio ništa pametno.
Ja bih na tvom mjestu probao sa Gramipovim,ako pašu dimenzije,i sa izbrušenim originalom,ako se da izbrusiti. Nisu toliko skupi... Možda nešto od toga upali,pa ćeš imati manji trošak,a ako ne upali,onda sve nove čekiće gore,i dati ga balansirati.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo postavil budem i tu pitanje, bdw, danas je stigel dif sa hp-om! :)
Evo ekipa i ja uskoro krečem u izradu roto malčera od 160cm samo da stigne diferencijal od bembure, nadam se da sutra stiže, večina željeza je na kupu a ostalo kaj bude zafalilo budem potražil na otpadu. Imam pitanje za poznavaoce a pogotovo Savorisa jer je imao posla sa preradama diferencijal. Dif je omjera 1-3.4, šta sve tu treba nutra povaditi, povariti, preraditi, znam da je Savo pričal nešto oko trkačih...? Radil bi na tri noža, znam da je omjer malo žešči ali po potrebi bi ga reduciral mada mislim da u kukuruzu i travi nebi smjelo ništa stradati! Bio bih zahvalan na brzoj pomoći jer sutra završavamo sa šumom i drvima pa bi drugi tj. krenul u izradnju!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ako je moguće uzmeš dva nova čekića i postaviš ih naizmjenično , zadržaćeš balans ali ćeš izgubiti neke druge ''pogodnosti''.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Kakva su iskustva sa ovim kineskim malčerima tipa 160cm oko 10-11k kuna ?
Jel može to radit ?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Malcer s nozevima dal moze on rijesavat kupinje i one mladice agacije i ostalog sta izraste kroz par mijeseci i jel moguce zamijena kad se nozevi potrose stavit cekice ili ne??
 

Najnoviji postovi

Na vrh