• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Elite 115 nema verzije s vratima. 130 prave tek od ove godine u toj verziji. Za fergusona bi uzeo 160 da nisam bio ogranicen sirinom redova pa sam uzeo 130.
Open sam htio zbog mogucnosti stavljanja podizaca za granje no onda nije bilo te mogucnosti.
 

Andy

Novi član
Tu od
14 Ožu 2019
Poruka
12
Pozdrav, kupujem malčer za tomo vinkovića , imam u ponudi zanon tsm 1100,
moje pitanje za vas znalce , na ljestvici kvalitete, kako se malčeri klasiraju,obzirom da imena na koja sam naišao ne znaće mi nista, vec vidim samo razliku cijene. mene zanima kvaliteta, jer imam dosta travnate površine za obraditi.
hvala lp
 

Andy

Novi član
Tu od
14 Ožu 2019
Poruka
12
hvala na odgovoru,
ako mislite na panjeve i takove stvari, uređen je ,ali problem je sto trava zna narasti preko koljena, tako da ima puno travne mase za kositi.
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Nebu nikaj čekićima...ali lageri se tome baš ne vesele...

Kako lageri odlaze, tako nastaje sve više "lufta" pa se i vibracije drastično povećavaju. Nadalje osim samih ležajeva, pati i konstrukcija, dolazi do zamora materijala, a onda i do pukotina. Takav materijel postaje "mekaniji", pa samim time i podložniji vibriranju i težim sanacijama...

Ležajevi su prvi na udaru, nekad se još okom ne vide posljedice, ali to ne znači da ih nema. Kao i kod zuba, ljudi obično idu kod zubara kad zub počne boliti, pa su sanacije znatno veće i skuplje :D Stvari treba riješavat pravovremeno...
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
21008

Evo konacno je moj cortese cto 220 doma. Sad kad ulovim vremena idem isprobavati. 950 kila tezina, batovi 2 kg.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Navodno cortese da je dobar neki dan samgledao jednog masivan je ali dosta skup
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Ljudi molim za pomoć. Kakav i čiji kardan uzeti za malcer cekicar malo robusnije izvedbe? Da li uzeti sa sigurnosnom sklopkom ili nekaj drugo? Hvala na pomoći.
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Na imam na Valtru i Ahwi-ju kardan bez ikakvih lamela ne znam koji je proizvođač kupio sam ga uz malčer oko 500-600€ je samo on. Još nikad ništa nije bilo a šumski je malčer, ali je najbolja stvar jer ima poluga s malcera na traktor koja automatski ravna kardan pri podizanju i spuštanju tako da je uvijek ravan i ne trebaju mu nikakvi zglobovi. Ovaj kardan je težak oko 18 kg ako ne i malo više.. jedan ga ne može sam staviti na stroj
 

lovreb

Novi član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
1
Kupujem malčer od 220 cm + hidraulični pomak pa me zanima koja marka bi bila najbolja? gledal sam ino elite open, a panexov je duplo jefniji? hvala
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Ranc ove godine zarastao ( nije bilo vremena). Pa morali posegnuti za teskom mehanizacijom 😀. Malcer panex 175, universal 550m. U travi su panjevi, svibovina i kupina ( do prije 3 g to su bili zarasli vinogradi - sikare- stare 50g koje iskrcio motorkom i cistacem sikare). Povrsina malciranog dijela cca 3500m2. Imam i video pa dok skuzim kak ga staviti saljem slike.
DSC_0319.JPG
 

Prilozi

  • DSC_0319.JPG
    DSC_0319.JPG
    183.5 KB · Pregleda: 29

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Čuvaj si malčer. Ipak je to relativno nježan stroj za panjeve. Njih bi trebalo nećim jačim sravnat sa zemljom.
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
318
iwanho,

Ih, da si samo video na youtube kako sa mnogo jačim traktorom uz pomoć ogromnih klinastih spiralnih burgija razbijaju panjeve u zemlji ili uz pomoć specijalnog jakog noža melje u sitnu piljevinu panjeve u zemlji.........



 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
318
Nego, na gore slici je neobično što iza traktora relativno noviji građevinski objekat izgleda kao krivi toranj u Pizi.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
To je klet stara preko 100g koju smo krenuli obnavljati - sve je ostalo izvorno kako je i gradjena - zazidana je blatom, cigla je doma radjena ... Okolo smo slozili drenazu, unutra je pod zaliven - treba jos skinuti krov - podici povisicu i staviti deku i novi krov... Inace na tom rancu su 3 kleti koje su prastare - ova je najnovija i u najboljem stanju - cak se i koristi 😀
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kaskader

Novi član
Tu od
14 Srp 2019
Poruka
1
pozdrav, isprika ako se pitanje ponavlja, pokušao sam naći dali je netko već pitao, ali nisam uspio

ugl. dali ste imali iskustva sa zeppelin malčerima?

prošao sam u 6.3, pisao sam malčer do 165/150 radne obzirom da imam IMT 539 i Hurllimann Prince 55 (2011.g.), obrada je livade, voćnjaka i vinograda ukupno 2/3 H, relativno ravno sve osim vinograda, gdje je malo kamenito pa mislim da su mi čekići bolji izbor nego noževi

dilema mi je između ovoga sa slike i Matenga

mogućnost kupnje je do 12/13 k kn, kažu da je velika prednost mogućnost otvaranja zadnjih vrata, što ima ovaj sa slike, a nisam našao ni pozitivna niti negativna iskustva navedenog proizvođača

hvala, lp malčer.jpg
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Čuvaj si malčer. Ipak je to relativno nježan stroj za panjeve. Njih bi trebalo nećim jačim sravnat sa zemljom.
Malcer je i kupljen za ciscenje tog tetena jer mi je dojadilo sa cistacem sikare to flaksati 3 dana - da krepas. Nemre on panjevima nist 😀 panjevi su niski pa samo malcer prodje preko njih - budem stavil video kak to zvuci 😀. Uglavnom, imamo ga godinu dana i malciramo puno s njim - za sad smo zadovoljni s njim, s obzirom na cijenu i kolicinu koliko malcira ( kukuruzovine, trave, sikare..). Iako smo kod kupnje bili jako skepticni - za skuplje nismo imali para pa sam proucavao, i kalkulirao i odluka pala na panex 175 sa servisnim vratima.

E da i cijena bila oko 9700 kuna - dobili neki popust pa ga bila grehota ne uzeti.
Evo kratkog videa:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Kupujem malčer od 220 cm + hidraulični pomak pa me zanima koja marka bi bila najbolja? gledal sam ino elite open, a panexov je duplo jefniji? hvala
Pogledaj cortese neces zaliti ako ga kupis. U rangu ovoga ino brezice a puno jeftiniji samasivnijom konstrukcijom.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja koliko god gledao cortese skup ispada s 4 remena i vratima.
Dođe ko ino
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Gledaj da ima čim više remena i čim deblje rukavce na lagerima...
 
Na vrh