• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Danas sam montirao dodatak za svoj malčer za košnju nizbrdo. Zamisljen je da se preklopi prema dolje kad idem nizbrdo i da para po zemlji desetak cm u dubinu. Kad idem uzbrdo, preklopim ga gore u zrak. E sad da mi je smislit kako da napravim komandu da ne silazim s traktora da bih preklopio...
IMG_20190717_170247.jpg IMG_20190717_170229.jpg IMG_20190717_170235.jpg
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Napravi ti nešta da fiksira taj nož kad je u zemlji, jer ako slučajno nešta bude u zemlji može ga izbaciti van zemlje....
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
To sam i gledao neki su baš tanki žali bože.
Isto mega metal 2 m dobra cijena al čini se slab
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
I koja je fora s tim nožem sto ide u zemlju? Jer zaustaviti te sigurno neće ako je za “nedaj boze”
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
923
Taj nož te sigurno neće zaustavit. Samo ćeti dat lažnu sigurnost pa nedaj Bože i nastradat.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Ovo na slici ispod mi služi da me zaustavi ako krene klizati, a taj klin služi da stalno ide po zemlji i ruje i koliko toliko drži traktor dok ide nizbrdo. IMG_20190531_164514.jpg
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,039
Danas sam montirao dodatak za svoj malčer za košnju nizbrdo. Zamisljen je da se preklopi prema dolje kad idem nizbrdo i da para po zemlji desetak cm u dubinu. Kad idem uzbrdo, preklopim ga gore u zrak. E sad da mi je smislit kako da napravim komandu da ne silazim s traktora da bih preklopio...
View attachment 21153 View attachment 21154 View attachment 21155
Pa možeš ga napraviti preko neke špage na traktor ili uzmež neki pneumatski cilindar pošto vjerojatno na ursusu imaš kompresor
Samo neznam koliko će koćište malčera izdržati klin ako nedajbože ulovi neki panj
 

draš

Novi član
Tu od
29 Srp 2019
Poruka
4
Ljudi pozz. imam traktor 60 ks. tri cilindra i planiram sad uzeti malcer ino elite open 160 ili 190 kaj bi mi preporucili posto nisam do sad opce imal malcer i dvoumim se
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Malčer je malo propustil ulje na strani kod gornje remenice. Vjerojatno semering. Možda su remeni bili prenapeti? Ulja u cijevi ima, provjeril sam na bočnom vijku.
Jel netko rastepal taj dio malčera. Pretpostavljam da bi najprije trebalo odšrafiti 8 malih šrafića na remenici i skinuti remenicu. Treba li radpciger?
Jel slijedeći korak odvajanje multiplikatora s nosačem od kućišta malčera, odnosno skidanje cijelog kompleta (multiplikator s nosačem i spojna cijev s vratilom) ili bu moguće zamijeniti semering nakon demontaže remenice?
 

Prilozi

  • WP_20190730_18_53_12_Pro.jpg
    WP_20190730_18_53_12_Pro.jpg
    85.7 KB · Pregleda: 49
  • WP_20190730_18_53_23_Pro.jpg
    WP_20190730_18_53_23_Pro.jpg
    84.7 KB · Pregleda: 48

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
923
Može pomoć u izboru.U igri su mi 2 malčera i u subotu idem pogledat i jednog i drugog i odma kupit. Malčirobi pretežno trajne nasade. Ovaj sa nagibom bimi pasao i za bočne nagibe što imam oko međa. Jedan je kinez a drugi je profesionalni stroj al opet kinez je novi a ovaj se vjerojatno dobro naradio.
 

Bananko

Član
Tu od
1 Kol 2019
Poruka
49
Može pomoć u izboru.U igri su mi 2 malčera i u subotu idem pogledat i jednog i drugog i odma kupit. Malčirobi pretežno trajne nasade. Ovaj sa nagibom bimi pasao i za bočne nagibe što imam oko međa. Jedan je kinez a drugi je profesionalni stroj al opet kinez je novi a ovaj se vjerojatno dobro naradio.
 

Bananko

Član
Tu od
1 Kol 2019
Poruka
49
Ak si blizu il u mogucnosti da prejdes u auto horvat u draganicu imaju sirok izbor a cjene nisu napuhane prije mjesec dana sam kupil bowell malcer cekicar 155 i za sad se pokazal odlican al jedina mana mu je jer nema zadnja vrata
 

Bananko

Član
Tu od
1 Kol 2019
Poruka
49
A da na prvi pogled nisam nit gledal al sam pronjuskal i vidim da je bowell ipak ovaj je novi a novo je novo mada je kinez al nije niti los tolko a ovaj rabljeni se sigurno nadelal i ak su i cekici pri kraju a na tebi je da odlucis
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Pa uvijek možeš sporije voziti ili zahvaćati manju širinu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh