• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Mi možeš malo obasniti ovo što je više light? Znači da nije za neko malo ozbiljnije malčiranje? Jer nigdje nisam vidio takav malčer, pa nemam koga ni pitati.
A kolika bi bila cijena za tvoga? Jer mislio sam nešto uslužno malčirati, a i imam neke parcele koju su malo zarasle, koji bi očistio i uzeo u zakup. Pa bi i to trebalo malčirati.
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Jel vi na tim malcerima imate cekice il nozeve ? Pretpostavljam da ih koristite za ciscenje kukurozovine i slame kad imate vrata na njima. 😁
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Koristim ih za sve, osim velikog grmlja... Vrata vam dobro dođu ako je mokro i ako imate "premalo" snage..
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Ma ja sam probal i nozeve i cekice, al imam panexov malcer i to je blago receno tragedija za neki ozbiljniji posal. Treba se vozit sporo da bi koliko toliko posteno ocistilo, cim se malo probas pozurit remeni su kaput. Kak si zadovoljam s tom markom spedo, nisam ih prije viđao bas. 😁

Edit: Traktor je daleko jaci od onog optimalnog raspona koji je u katalogu propisan tak da nije u njemu problem.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Ma ja sam probal i nozeve i cekice, al imam panexov malcer i to je blago receno tragedija za neki ozbiljniji posal.
Joža svaka čast..Konačno pravi i iskren odgovor o Panexovim malčerima.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Svaki cigan svoga konja hvali rekli bi stari ljudi, ali kad pogledas par Ino malcera shvatis da su oni u odnosu na ove space shuttle. Uglavnom kod mene je onaj od 175 radne sirine na traktoru od 82ks i od pocetka zeza. Sa cekicima u gustoj travi prva spora cak nije bila dovoljna pa je trebalo kalat brzine. Nakon toga sam stavio nozeve pa se mogu nekad vozit u 2 sporoj ako nije gusta trava(ne daj boze da je slama), a ako me ponese i prebacim u 3 remeni ce odma proklizat makar da sam ih i nove stavio prije toga.
 

Ziky 88

Novi član
Tu od
3 Lis 2020
Poruka
5
Pozdrav!Zanima me koji malčer kupiti za održavanje nasada oraha 3ha.Traktor je 75ks.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Roto malčer uzmeš, ako ćeš redovno održavati. Jeftiniji su od ovih pravih malčera.

Ja imam Megaing 180 cm, Ursus C-355
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
Ovo je dobra cijena, samo ako kvaliteta zadovoljava. 539 može vozit 150-160 cm širinu malčera. Ursus 335 ide bez brige sa 150 cm.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Neki dan probao takav malčer od 150 cm sa 4 noža sa Universalom445 i ako je malo gušća trava traktor dosta osjeti i na mjestima se ide i sa 1 sporom. Takav sa 2 noža u istoj ili malo većoj travi skoro pa i ne osjeti.
445 je dosta jači od 539 na kardanu pa treba uzet u obzir i broj noževa.
Vjerojatno ću ovu zimu naručit takav malčer i vidjet ću još sa majstorom o broju noževa na malčeru. Vjerojatno će bit sa 2 eventualno sa 3 noža. Na 4 ne idem nikako, to je sigurno.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Imam ja jači traktor, nije problem meni njega pogonit. Pišem samo svoje iskustvo kakva je razlika 2 i 4 noža na malčeru i kolko to traktor osjeti.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Znam, mislim ja kaj ga koristim mene služi, mada sam ga par put upogonil pošteno, sve mi traktora bilo žal. Ja nemam tak jaki traktor ko ti. 😳
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Hmmm, bi Štore onda vrtil 230 ili 250 s dva rotora (znači 4 ili6 noževa) u nekoj normalnoj travi (od pol metra)?
 

Najnoviji postovi

Na vrh