• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Male motokopačice

ivan0909

Novi član
Tu od
6 Sij 2018
Poruka
22
Pozz imam problem sa tomos umo 6 motorom kad ga upalim nece da radi ni s čokom niti bez čoka,jednostavno ga triba trazit na polugici čoka da primi gas moze radit samo na leru kad dajem gas motor se guši pripomognem mu s polugicom čoka ali i to kratko traje probao sam promijenit 2 ista takva ispravna i očišćena karburatora ali idalje problem radi se o bing karburatoru koji nema na sebi vijak za štelanje smjese inače gore bijeli poklopac plastični isto kao i čašica plovka plastična bijela ,pipa goriva je prohodna uredno gorivo dolazi i nije staro
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Taj tvoj umo je kao i tvoj post (sve u jednoj rečenici, prosto - proširenoj ?).:icon_rofl:

Ajde malo opiši taj slučaj, u kojoj je ulozi taj umo 06 ?, što pokreće ?, da li je vertikalni ili vodoravni?, koji Bing karburator je gore?
Opiši to malo ako je ikako moguće u par rečenica!:icon_cool:
 

ivan0909

Novi član
Tu od
6 Sij 2018
Poruka
22
Dobro znam da sam malo ruzno sročio post novi sam pa neznam jos ucitat sliku i video.
Radi se o umo 6 motoru od mješalice trenutno je skinut na stolu i pokušajem dokučit problem .
Karburator je bing al kazem neznam koji tocno,ima na sebi plasticnu šolju bijelu koja se rukom izvidaje nema u centru onaj vijak za otpustanje šolje.
Isto tako od gore ima bijeli plastični čep sa 2 vijka i sastrane vijak za štelanje ler gasa
Dešaje se to što sam napisao u gornjem postu,nece da radi ni s čokom niti bez čoka
Mislim da se radi o karburatoru bing 14
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
E sad znamo nešto malo više, ali ipak ne dovoljno da bi se moglo reći nešto više o problemu koji navodiš. Po opisanome može se zaključiti da ima previše zraka.

Da li si nešto radio na motoru, kako je radio do sada, da li ima filter zraka i kakav, da li dimi više nego obično, da li ima ulja u reduktoru i koliko?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,924
Moglo bi na kraju biti da mu samo semerinzi na radilici imaju iznenadni jaki propuh.
 

ivan0909

Novi član
Tu od
6 Sij 2018
Poruka
22
Filter zraka je ona mrezica i na njoj crna kutija sa dvije rupa na dnu.
Isto se događa sa filterom a i bez njega
Ulje u reduktoru nisam provjeravao a dim sad nezz tocno,zadimi malo više kad nekad pogodim omjer zraka na polugi čoka i onda ode u iber,baš zadimi
I ja sumnjam u semeringe radilice ako imaju veze da kroz njih ulazi ili izlazi falš zrak
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Probaj zatvoriti jednu rupu na PVC kutiji filtra a drugu reducirati dok ne dobiješ gas. Ako ni tad ne primi gas, onda ti je izbacio semering na radilici u reduktor.
 

ivan0909

Novi član
Tu od
6 Sij 2018
Poruka
22
Probat cu pa javim al mislim da cu svakako prominit semeringe mogu to sam a nije velika investicija.
Jel mi mozete rec jel se moze tu nesto vise saznat s mjeracem kompresije imam u frenda mogao bih izmjerit i dali bi se dao ispitat semerin ako ulijem benzinu u ulaz svijećice da napunim prostor oko radilice i gledam jeli izlazi benzina vani na semering
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Možeš ali ne možeš vidjeti da li benzin izlazi na semeringu od strane reduktora (jedino da se napuni kućište reduktora do rupice za odušku). Otvori reduktor i sve ti bude jasno.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,924
Skini fergazer, uzmi motor u ruke, postavi klip u donji položaj da je usisni otvor otvoren, začepi prstom auspuh, ustima jako puši na usisnu cijev tamo gdje si skinuo fergazer. Ako možeš normalno puhati u motor i kroz motor onda nešto nije u redu sa semerinzima. Ako se ne može puhati onda su semerinzi još donekle dobri.
:icon_winkle:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Da ali ne u donji položaj klipa, nego u gornji (GMT), kad je klip u GMT onda je otvoren usis (a zatvoren je ispuh i preljevni kanali).
Znači da kad je klip u GMT (i ako su karike dobre), može se puhnuti na usisnu granu i ne bi smjelo puštati.
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Molim pomoć. Mio 200, tomos umo 08. Dakle, neće da upali. Provjerio dali ima iskru. Nema je ali se osjeća struja, dosta jaka. Kao da ima masu negdje. Prekinio sam žicu prekidača gašenja. Stavio novu svićicu. Napomena. Prao sam motor. Dali je moguće je usla voda negdje di triba.
Lp
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Da, moguće je da voda uđe gdje je ne bi trebalo. Treba skinuti starter, ventilator, magnet i provjeriti stanje ispod magneta.
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Moran nabavit izvlakac. Skinio sam danas starter i ventilator i vidio da ne mogu skinit magnet. Nema vode. Ali cini mi se da je malo vlažno. Provat cu posušit pa vidit.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Ovo bi ti dobro došlo.

IMG-20181018-203701-1.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Jedan Mio 200 iz 1998 godine, motor je Mio MVK 80, 80cm3, karburator Delorto. Malo je zapušten, pa ga treba malo osposobiti za eventualni rad.
IMG_20190327_130915[1].jpg

IMG_20190327_132244[1].jpg

Probno paljenje, potrebno je još osposobiti dovod goriva.

IMG_20190327_143250[1].jpg
 

ivan0909

Novi član
Tu od
6 Sij 2018
Poruka
22
Dali je ovdje bez platinsko paljenje imam ovakvu nema iskru pa bih je treba probat upalit 1 dan

Pozz imam problem s motorom umo 6
Kako se motor nalazi na kosilici motor je DESNOG smijera
Motor ima odlicnu iskru skoro 1cm na svaki okret magneta čak i rukom bez poteznice odprilike u gmt baci iskri
E sad motor treba pokrenut bušilicom da bi upalio ili se dobro uznojiti da bih ga dovoljno zaletio na poteznicu i tada upali
Kada upali radi od pola gasa do kraja ispod pola se gasi dok radi u motoru ili u struji moje misljenje se čuje neko kuckanje
Skinem nož poteznicu magnet struju kompet i sa drugog motora umo 6 od miješalice LIJEVOG skinem poteznicu magnet struju
I motor pali na zub tako rec na 10 cm uredno prima gas radi na leru i nečuje se kuckanje
Sad sto ucinit dali je problem u kutu paljenja kako se on šteluje koja je razlika u desnom i lijevom motoru
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh