• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Male motokopačice

E3JLD

Član
Tu od
4 Pro 2021
Poruka
127
Planirano ga je složiti za rotacionu kosilicu, radilica s desnim navojem, ova koju imam je neuporabljiva
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
Pa jel te sluzila...
Je, do šume i krug oko bukve.
Nazad guranac 🤭

FAG ležajevi koji se danas prodaju na našem tržištu su kvalitete ko KG ležajevi ili ovi TOPROL
SKF su ok ležajevi.
A ni ovi EXTREME nisu loši
Ja ugrađujem KOYO na radilicu.

 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,777
Ležaj istih dimenzija i "oznaka" po cijeni cca 15 kuna nije jednako kvalitetan kao onaj za 75 kuna.
Ovo neka bude osnovna nit vodilja svima onima koji žele, s jako malo poznavanja problematike, preko noči, napraviti određene popravke, doma. Da ne bi ti popravci završili kao totalni promašaji.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
Bez obzira na par kuna razlike SKF je kvalitetniji ležaj
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,573
Malo o radilicama umo 06 i umo 08.

Slika br 1. - radilica od uma 06 sa lijevim navojem (lijevi okret gledano sa strane magneta).
Odgovara za motokopačicu Tomos MK2, Mio 300 i 350 i za rotacionu kosilicu sa reduktorom.

Slika br. 2 - radilica od uma 06 sa desnim navojem (desni okret gledano sa strane magneta).
Odgovara za rotacionu kosilicu (koja ima direkt noža na radilicu u produžetku), isto bi odgovarala za Mio 250 (ali nije bila ugrađivana u originalnoj verziji), već se može složiti uz limitiranje okretaja motora. Inače na Mio 250 je ugrađivan umo 08 1,6KW na 3500 o/min.

Slika br. 3 - radilica od uma 08 (koja je u originalnoj verziji bila sa desnim navojem), sad je taj navoj prerađen u lijevi. I kao takva se može upotrijebiti za razne namijene. Može se je upotrijebiti za složiti umo 08 za Tomosicu ili recimo za Mio 300 i 350. složio sam jedan takav motor pod nazivom "Unikatni umo 08 - xy).

Slika br.4 - radilica od uma 08 sa lijevim navojem, koja se je ugrađivala na motokopačicu Tomos Batuje BMK 2,5, koje su se radile od 1990 - 1992 godine.

IMG_20220401_123923[1].jpg

E3JLD​

Te kosilice su podložne oštećenjima radilice, upravo zbog direktne veze na nju, kakvu već imaš. Bolja varijanta bi bila da složiš rotacionu sa reduktorom, i tu dolazi radilica sa lijevim navojem.
 
Posljednje uređivanje:

E3JLD

Član
Tu od
4 Pro 2021
Poruka
127
Malo o radilicama umo 06 i umo 08.

Slika br 1. - radilica od uma 06 sa lijevim navojem (lijevi okret gledano sa strane magneta).
Odgovara za motokopačicu Tomos MK2, Mio 300 i 350 i za rotacionu kosilicu sa reduktorom.

Slika br. 2 - radilica od uma 06 sa desnim navojem (desni okret gledano sa strane magneta).
Odgovara za rotacionu kosilicu (koja ima direkt noža na radilicu u produžetku), isto bi odgovarala za Mio 250 (ali nije bila ugrađivana u originalnoj verziji), već se može složiti uz limitiranje okretaja motora. Inače na Mio 250 je ugrađivan umo 08 1,6KW na 3500 o/min.

Slika br. 3 - radilica od uma 08 (koja je u originalnoj verziji bila sa desnim navojem), sad je taj navoj prerađen u lijevi. I kao takva se može upotrijebiti za razne namijene. Može se je upotrijebiti za složiti umo 08 za Tomosicu ili recimo za Mio 300 i 350. složio sam jedan takav motor pod nazivom "Unikatni umo 08 - xy).

Slika br.4 - radilica od uma 08 sa lijevim navojem, koja se je ugrađivala na motokopačicu Tomos Batuje BMK 2,5, koje su se radile od 1990 - 1992 godine.

View attachment 48180

E3JLD​

Te kosilice su podložne oštećenjima radilice, upravo zbog direktne veze na nju, kakvu već imaš. Bolja varijanta bi bila da složiš rotacionu sa reduktorom, i tu dolazi radilica sa lijevim navojem.
Imam taj reduktor. Da li je ta s prve slike na prodaju?
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
Da.
U svakom kotaču 2 ležaja.
Imam takvu raketu sa Brigs motorom....muka za gurati, ali je neuništivo kučište.

Meni bi trebala samo radilica u dobrom stanju
Nova ti je cca 200 kuna kineskinja, a samo klipnjača 100. Plus posel da ti ju neko prepreša i scentrira jer veliš da nemaš s čim sam to odraditi.

Kawasaki. Tebi dam ovog Tomosa ;)
Ako rezervar nije probušen ja sam kupac.
Ovo sve ostalo je najvjerojatnije za na vagu, a kučišta imam i preveč ;)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,573
Nabavio sam pomoćni alat za skidanje ležajeva sa radilice.
IMG_20220331_131558~2.jpg IMG_20220331_131526~2.jpg
Ove polumjesec stavim između ležaja i polutke pa u morš ležaj se odmakne od polutke i može uhvatiti sa izvlakačem.
 

E3JLD

Član
Tu od
4 Pro 2021
Poruka
127
Ima više vrsta reduktora za UMO6, po onim slikama vidim da ga kopačica već ima. Motor se vrti u lijevo i reduktor mijenja smjer da se remen vrti u desno.
 

E3JLD

Član
Tu od
4 Pro 2021
Poruka
127
Ako se makne reduktor ili se stavi motor koji se vrti u desno (gledano od strane magneta), remen će se vrtjeti u lijevo i smjer će biti obrnut (ako si to mislio)
 

Najnoviji postovi

Na vrh