• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Male motokopačice

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Da, to je sasvim dovoljno.
Ovo sam jedva našao, sa time bi moglo biti problema, ali nije pravilo, a nije ni skroz isključeno. Ali o tom - potom. Tek smo na zarezu - zazoru puntina (platina). :cool:
IMG_20230306_160015~2.jpg
P.S. Na prethodnoj strani je kosilica (plava na jedna kotač), sa takve je kosilice #MUHA slagao motor i naštelao ga sa se vrti malo previše za ono kamo ga je montirao, podsjetnik.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Kad se montira nove platine onda je poželjno naštimati na malo veći razmak od 0,40.
Pitanje je zašto?:confused:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
A za to več trebaju škole, Jeruzalem nije dovoljan....
Ali, taj problem se može izbječi .... a i tih 0,4 je školska mjera....u praksi se pokazalo da je bolje drugačije.... ali radi bez brige ovak i onak.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nove platine treba razraditi..najbolje ih je prije ugradnje objesiti na štrik da potroše jedan rezervar a poslje ugraditi na motor
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Štrik sa platinama treba vuči za sobom, prije se razrade...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
Nove platine treba razraditi..najbolje ih je prije ugradnje objesiti na štrik da potroše jedan rezervar a poslje ugraditi na motor
Ne zajebavaj. Nije svejedno da li po novim platinama, dok su na štriku, po njima puše slani morski zrak ili ovdje kod mene potegne ova jaka južina tim od Križevci. Nisu to isti uvjeti za nove platine.
Ja sam poderao dvije motorne kopačice s Tomos motorima, ali se ne usuđujem plasirati tako olake savjete...

Štrik sa platinama treba vuči za sobom, prije se razrade...
Nemoj ga slučajno gurati ispred sebe, to je za kontra smjer, što ste postali površni...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Nemoj ga slučajno gurati ispred sebe, to je za kontra smjer, što ste postali površni...
Ja bi prije rekel da smo postali detaljniji i pametniji nego ikad.... kaj ti misliš prije nego su ova današnja paljenja digitalna izmišljena kak dugo smo mi na nekom šestaku razrađivali platine.....
Nekad se nos čekiča izrađival od sasvim drugog materijala.
Opruga nakovnja je bila čelična
Čekič i nakovanj su imali platinu na kontaktima prekidača.
Ahhh, dobra stara 3310.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da su pustili današnja paljenja kad su izmišljena vikali bi ko i na sve ..vratite nam 3310(platine)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Da 3310 nije ograničen brojem okretaja..... nebi se ja prisječal gospodina Halla od kojeg smo na kraju odustali
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Ne, nije kiki - riki.
IMG_20230307_134901~2[1].jpg
Naletio na jedne puntine koje nisu još nikad dirane do danas. Izgledaju sasvim OK , samo sam ih prošao sa kartom žmarilijom (granulacije 220) naštela san ih od oka i preštelova predpaljenje. Ako dobro vidite (a vidite) koliki je zazor i da li je dobar ? Kakve su vaše prognooze da li bude to šljakalo.:cautious:
IMG_20230307_153900~2[1].jpg
 

psandi84

Novi član
Tu od
27 Velj 2023
Poruka
4
Pozdrav ekipa, koje ulje stavljate u uljni filter zraka. Vidim da je za mijenjat ali nemam poima koje ulje da stavim. Hvala unaprijed na pomoći! :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh