• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Male motokopačice

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Brgud, mislio sam da se itekako naradila prije generalke a ne poslije.A kak veli kolega, ak susjeda pozove u svoj vrt, ne vrijedi ići s prdekalom! Vjerojatno ništ od kupnje...
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Pozdrav, dečki.Može li mi netko reći kakva je situacija s dostupnošću rez. dijelova za Tomos kopačice? Imam "povoljnu" ponudu! Vrijedi li takva kopačica, uopće 250eur?

Za te pare kupi neku pravu masinu a ne onog prdavca
Ja sam proletos kupio tomosovu kopacicu za50e,stajala dugo,povucem i upali iz prve
Uradio sebi i teo da prodam,iako je bio tek pocetak sezone stajala je dugo na oglasima iako sam je sredio i bila je ko nova,i nakraju jedva sam prodo teci za80e.
Tako da to nevredi ni upola navedene cene
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Ma, ne treba meni kopačica za vrt. Vrt je veliki pa ga obrađujem traktorom, nego je u planu gradnja malog plastenika, pa bi dobrodošla kopačica ili mtk. E, sad, čovjek me nazvao i ponudio tu Tomosovu. Nisam je još ni vidio, a ne sjećam se ni da sam je ikad vidio uživo! Tak da nemam pojma ni koliko je to dobro, niti koliko vrijedi...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Dobra je onoliko - koliko može napraviti za svoju snagu (2,7 KS), težina (cca 37 kg), ni više ni manje od toga. Naravno da je ispravna i uz pravilno rukovanje. Vrijedi onoliko koliko može napraviti a da pri tome zadovolji tvoje potrebe. A to možeš samo ti znati.:cool:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@Mijo za tu motorkopacicu djelova nema u ducanima.
Za sami motor ima sve u zg u motorama metalia comerc.
Fergazer bing za njih je novi 682kn.
Kad bi nasao na njuskalu neku a da ima getribu prijenos ok,pa ju kupit za rezervu.
Inace ako nekaj pukne nis od novih djelova.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
# oficir, čini mi se da si već negdje spominjao da ima u Zg za kupiti taj krburator. Ako znaš trgovca ili trgovinu.:icon_pray:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Naravno "Metalia Comerce" Motorama.Vlaska i Nova Cesta u ZG.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Nema tog krburatora kod tog trgovca ! Ali zato ima dvije sličice od Mio 200, snage 1,6 KW (samo).:(

wFoLacm.jpg


9mOkdbY.jpg
 

firo

Novi član
Tu od
30 Ožu 2015
Poruka
1
pozdrav novi sam na forumu pa da se odmah prikljucim:icon_super: posjedujem kopacicu tomos ali je dugo stajala napravljen servis i postelan karburator al mi se cini da fali par dijelova.....(kocnica ako ima i neki prekidac za gasenje kočko sam vidio na netu) evo par slikica







 

Alien

Novi član
Tu od
30 Ožu 2015
Poruka
2
Pozdrav forumašima!
Nov sam na forumu i trebam Vašu pomoć oko Mio 200 kopačice koju sam nedavno kupio. Interesira me koje ulje se ulijeva u pogonski dio, koliko ulja, kako znati koliko ga ima unutra, kuda se ispušta, koliko često ga treba mijenjati? Gore gdje je spojka je jedan plastični čep i piše na njemu ulje. Da li je to isto ulje i u diferencijalu? Na diferencijalu ne vidim nikakvi čep i slično. Tražio sam po netu i forumu ali nigdje ne mogu naći što me interesira.
Slike su sa neta jer nisam još poslikao svoju.



 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Odgovorio sam ti na pp, ide samo jedno ulje na taj plastični čep, ostalo pitaj.:(emo):
U prethodnom postu je neki novi model. Očito je da fali dosta dijelova i ručke su stavljene na prednju stranu, najvjerojatnije je motor (koji nije original nego od možda od neke kosliice) i vrti se u desno.:icon_twisted:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Danas se radila druga faza usitnjavanja u vrtu sa manjim strojem ali isto tako učinkovitim, išao sam prema dole i dosta dobro je ispalo.:icon_biggrin:

vzyc9Bk.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Danas se malo slagalo jednu Tomosicu Batuje, sa umo 08 (80 cm3), dosta dobro stanje (mala istrošenost).

Za sad skinut cilindar, očišćen ispušni kanal, promijenjene karike. :icon_kidra:
 

Prilozi

  • DSC00593.jpg
    DSC00593.jpg
    64.1 KB · Pregleda: 164

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Nastavilo se sa slaganjem Batujke, evo malo sličica.
 

Prilozi

  • DSC00592.jpg
    DSC00592.jpg
    58.4 KB · Pregleda: 194
  • DSC00594.jpg
    DSC00594.jpg
    76.9 KB · Pregleda: 158
  • DSC00595.jpg
    DSC00595.jpg
    70.7 KB · Pregleda: 270
  • DSC00602.jpg
    DSC00602.jpg
    66.4 KB · Pregleda: 160

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
Jako lijepo i uredno. Kod UMO 08 mi se ne svidja sto se masina ucvrscuje sa ona 4 imbus serafa na reduktor pa to ljudi znaju pretezat pa zna najvoj abrajsat
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
A skoro je i isto, gdje su matice lakše se stežu i otpuštaju (lakše nego inbusi u ovom slučaju). Ima još sličica, prije nisam uspio staviti više od 4 slike (barem mi tako pokazuje) ? :icon_axe:
 

Prilozi

  • DSC00606.jpg
    DSC00606.jpg
    56.7 KB · Pregleda: 375
  • DSC00607.jpg
    DSC00607.jpg
    60.7 KB · Pregleda: 284
  • DSC00608.jpg
    DSC00608.jpg
    61.6 KB · Pregleda: 194
  • DSC00609.jpg
    DSC00609.jpg
    58.6 KB · Pregleda: 339

Najnoviji postovi

Na vrh