• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Maline

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: maline

Možda ne može sklepati on, ali Hittner ili Prima može, samo što je problem mala narudžba a skup projekat. Zato treba čekati kineze dok sklepaju stroj.
 
T

Tomazy

Guest
Re: maline

Kontam kaže:
Krasan video. Da se puno naučiti iz ovog videa, ali ipak je u blagoj prednosti poljska Polana u odnosu na ovu američku. Zato prije podizanja nasada treba viditi gdje smo mi, a gdje su ostali. I love this game ;)
Možda ću i posaditi polanu ako krene ovo samo kaj je to meni tak ružno vidjeti ak nije na plantaži.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: maline

Ja sam je mislio staviti uz ogradu, ali nekako sam skeptičan da neće bakteriju na nju pa da ne pređu na voćke? :?: :scratch
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Re: maline

Tomazy, kada budeš isprobao taj stroj koji radiš javi pa da čujemo kako radi!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: maline

A pogledaj kalkulaciju http://porzeczkomania.republika.pl/pl/k ... prawy.html
Gdje su oni a gdje smo mi. Uglavnom da se ubiše proizvodači tko ima bolji plug ili sjetvospremač :) Zato nisam ni išao u malinu. Dok političari malo ne zarade svoju plaću, pokrenu i financiraju prave projekte ne vrijedi raditi i propasti. Ne možeš tome biti konkurentan nema šanse.


Ha ha ha kako otrese tri šljive odjednom. Tip je stvarno majstor. A je frik :)
 
T

Tomazy

Guest
Re: maline

Kontam kaže:
A pogledaj kalkulaciju http://porzeczkomania.republika.pl/pl/k ... prawy.html
Gdje su oni a gdje smo mi. Uglavnom da se ubiše proizvodači tko ima bolji plug ili sjetvospremač :) Zato nisam ni išao u malinu. Dok političari malo ne zarade svoju plaću, pokrenu i financiraju prave projekte ne vrijedi raditi i propasti. Ne možeš tome biti konkurentan nema šanse.


Ha ha ha kako otrese tri šljive odjednom. Tip je stvarno majstor. A je frik :)

Prijatelju možda nemogu u konzumnoj konkurirati al u prerađevinama se možda može?
 
D

DADAC

Guest
Re: maline

Kak je samo ponosan na svoje traktore, ruske raspaljotke!!!!
Zato i proizvodi jeftino jer ima najnoviju rusku tehnologiju!!!
 
T

Tomazy

Guest
Re: maline

Milky kaže:
Tomazy, kada budeš isprobao taj stroj koji radiš javi pa da čujemo kako radi!

Stroj radi, budem poslikal sutra jako je jednostavno.
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Re: maline

Ako radi onda ćeš morati doći do mene kada budemo postavljali stupove pa da vidimo u živo!
 
T

Tomazy

Guest
Re: maline

Milky kaže:
Ne bojimo se rada! Da ljudi u pojedinim državama jesu godinama ispred nas to stoji, ali ne možemo mi samo kukati a ništa ne raditi-od toga nema sreće! Kako ljudi danas ostaju bez posla lako će se pronaći radna snaga, a u selu u kojem ćemo saditi ima dosta potencijalnih berača! Na političare se ne treba previše oslanjati jer nisu oni tamo zbog nas kako bi to ustvari trebalo biti, već za svoju stolicu(guzicu)!

Slažem se u potpunosti.
 
T

Tomazy

Guest
Re: maline

Milky kaže:
Ako radi onda ćeš morati doći do mene kada budemo postavljali stupove pa da vidimo u živo!
Kad to vidiš sam ćeš to sklepat za par kuna. imam negdje slike iz početka projekta kasnije je bilo nekih dorada
evo ti slika

Obrisan neispravan link.
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Re: maline

Ja sam nešto slično vidio na sajmu! Tip je svrdlo postavio na traktor i mislim da i nije bilo skupo! Imam prijatelja koji ima stihlovu mašinu sa svrdlom a cijena je bila oko 6000 kn + 1500 svrdlo!
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Re: maline

Willamet, Toulamen i postoje još dvije mađarske sorte Fertody Venus(konzumna) i Fertody Samatosh(industrijska)! Ove prve dvije sigurno a za ove mađarske ćemo još vidjeti!
 
T

Tomazy

Guest
Re: maline

Milky kaže:
Ja sam nešto slično vidio na sajmu! Tip je svrdlo postavio na traktor i mislim da i nije bilo skupo! Imam prijatelja koji ima stihlovu mašinu sa svrdlom a cijena je bila oko 6000 kn + 1500 svrdlo!

Da ovo me koštalo 1500 kn. Probao sam ja raditi tom štilovkom al ne hvala barem na našem terenu gdje je na 60 cm čisti šljunak i to malo žešči, a i na običnom tlu se nadižeš toga.

Meni je sad žao kaj nisam odabrao Toulamen imaju krupniji plod :(
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Re: maline

Da li imaš još zemlje na kojoj bi sadio? Išao sam ja nekoliko puta sa prijateljima na bušenje rupa za stupove sa Stihlom u njegov vinograd-preko 2500 stupova! Nije bilo lako-ovo sa traktorom je puno puno bolje(lakše)!
 
T

Tomazy

Guest
Re: maline

Milky kaže:
Da li imaš još zemlje na kojoj bi sadio? Išao sam ja nekoliko puta sa prijateljima na bušenje rupa za stupove sa Stihlom u njegov vinograd-preko 2500 stupova! Nije bilo lako-ovo sa traktorom je puno puno bolje(lakše)!

Ima se zemlje ali bi ja tu zemlju mjenjao ili prodavao jer su mi predaleko od kuće a do mene sad niko neće prodat.
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Re: maline

Jesi ti ograđivao zemlju na kojoj si posadio maline? Da li znaš kolika je cijena žice za ogradu?
 
T

Tomazy

Guest
Re: maline

Milky kaže:
Jesi ti ograđivao zemlju na kojoj si posadio maline? Da li znaš kolika je cijena žice za ogradu?

nisam ti ograđivao ani moj frend koji to ima već par godina. Al evo zanimljivosti ni jednu sadnicu mi nije oštetio zec osim jabuke koju je dobrano izgrizao, to me jako čudi kaj im ne valja malina :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh