• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Maline

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Re: maline

Tomazy kaže:
Milky kaže:
Da li imaš još zemlje na kojoj bi sadio? Išao sam ja nekoliko puta sa prijateljima na bušenje rupa za stupove sa Stihlom u njegov vinograd-preko 2500 stupova! Nije bilo lako-ovo sa traktorom je puno puno bolje(lakše)!

Ima se zemlje ali bi ja tu zemlju mjenjao ili prodavao jer su mi predaleko od kuće a do mene sad niko neće prodat.


Zemlja je očigledno jedan od najvećih problema kod nas općenito ili je imaš pa je razbacana na puno manjih komada ili je imaš jako malo! Ja takodjer želio dokupiti ili zamjeniti od susjeda da mi parcela u svim dijelovima bude jednake dužine, čak sam mu nudio i više zemlje bez nadoplate i nije pristao!
 
T

Tomazy

Guest
Re: maline

Milky kaže:
Tomazy kaže:
Milky kaže:
Da li imaš još zemlje na kojoj bi sadio? Išao sam ja nekoliko puta sa prijateljima na bušenje rupa za stupove sa Stihlom u njegov vinograd-preko 2500 stupova! Nije bilo lako-ovo sa traktorom je puno puno bolje(lakše)!

Ima se zemlje ali bi ja tu zemlju mjenjao ili prodavao jer su mi predaleko od kuće a do mene sad niko neće prodat.


Zemlja je očigledno jedan od najvećih problema kod nas općenito ili je imaš pa je razbacana na puno manjih komada ili je imaš jako malo! Ja takodjer želio dokupiti ili zamjeniti od susjeda da mi parcela u svim dijelovima bude jednake dužine, čak sam mu nudio i više zemlje bez nadoplate i nije pristao!

Aha kod mene je još veći problem, ja to hoću oko kuće a oko kuće mi sve građevinska zemlja pa još više love treba odvojit. Al i to ćemo rješiti
 
T

Tomazy

Guest
Re: maline

Milky kaže:
Danas sam gledao na tv-u bio gosp. Oršić koji ima 1,5ha malina i kaže da to radi uz svoj posao u firmi-čovjek ima pravi biznis! Godišnje zaradi oko 200 000 kn! Prvo se godinama bavio stočarstvom, pa je vidio da više koristi ima od voćarstva i uložio u maline! Proizvodi pekmez i liker od malina!

I ja mislim ići na finalan proizvod,najviše bi na đem a ostalo na vino. A od kud je taj Oršić? 200 000kn i sa poslom u firmi ili samo od malina?
 
D

DADAC

Guest
Re: maline

Alkohol se traži!!! :partyman:
Hoćemo brlju od malina!!! :gitarist: :partyman: :mrgreen:
 
T

Tomazy

Guest
Re: maline

DADAC kaže:
Alkohol se traži!!! :partyman:
Hoćemo brlju od malina!!! :gitarist: :partyman: :mrgreen:
A kaj ti to dojde brlja?
 
D

DADAC

Guest
Re: maline

rakijetina pajdo moj, jedino djeca to nesmiju pit, he he, jel tako?
 
T

Tomazy

Guest
Re: maline

DADAC kaže:
rakijetina pajdo moj, jedino djeca to nesmiju pit, he he, jel tako?
A valjda nesmiju. A ajde mi sad reci kolko bi bila realna cijena toj rakiji ako se zna da je za litru potrebno 20 kg malina ne čini mi se isplativo_Osim ako ne izvoziš a o tome još mogu samo sanjati. Al za sebe bi trebal ispeći koju litru.
 
D

DADAC

Guest
Re: maline

he he, uzmeš 19 kila tropa od grožđa, dodaš kilu malina, i imaš litru rakije malinovače po akcijskoj cijeni od 19,99 kn!!!!

Nemoj me ozbiljno shvaćat, pa vidiš da mlatim praznu slamu ;)
 
T

Tomazy

Guest
Re: maline

Rbr. Naziv artikla Jed. mj. Kol.
A – GLAVNA RAZVODNA MREŽA
1. Cijev PELD ø 32 4 bara m 25
2. PE spojnica KI 32x1"K kom 1
3. PE spojnica KI 32x32 kom 3
4. PE spojnica A32x3/4"B kom 1
5. Kuglasti ventil 091 – 3/4" kom 1
266,76
B – RAZVODNA MREŽA LATERALE
1. Cijev Dripnet PC 16390 0,4 m 1,6 l/h m 1000
2. Cijev prazna 16 m 10
3. Start conn. 16 + gumica kom 7
4. Insert conn. 16 - 16 kom 10
5. Završetak 16 kom 7
6. Nosač za cijev 16 kom 1000
3.919,00
C – PUMPNO – FILTERSKA STANICA
1. Hidropak JCR m 12 M kom 1
2. Kuglasti ventil 090 – 5/4" kom 2
3. Dopl nipl 5/4" poc. kom 6
4. T komad 5/4" poc. kom 1
5. Nepovratni ventil s oprugom MS 5/4" kom 1
6. Holender 5/4" poc. kom 1
7. Koljeno M/Ž 1" poc. kom 1
8. Dopl nipl 1" poc. kom 1
9. Holedner 1" poc. kom 2
10. Filter Amiad 1" ; 130 μm kom 1
2.062,59
DODATAK: ALKATEN CIJEV ZA STRUJU :
1. Cijev PELD ø 25 ; 4 bara m 150
504,00
REKAPITULACIJA :
A GLAVNA RAZVODNA MREŽA 266,76
B RAZVODNA MREŽA LATERALE 3.919,00
C PUMPNO – FILTERSKA STANICA 2.062,59
DODATAK: ALKATEN CIJEV ZA STRUJU : 504,00
D MONTAŽA I PRIJEVOZ 1.200,00
Za platiti: 7.952,35 kn


Napomena : cijene su bez PDV-a
Plaćanje: avans 50 %, ostatak 30 dana od izvršenja radova i okončanog obračuna

Napomena: u troškove montaže uključeni su slijedeći radovi na ugradnji opreme; razvlačenje PELD cijevi, izvođenje svih spojeva, izvođenje startnih priključaka izvan zemlje, spajanje filtara, seta za
prihranu i hidropaka. Investitor o svojem trošku osigurava sve potrebne zemljane radove i razvlačenje kapljičnih cijevi duž redova.


Za sve ostale informacije nalazimo se na usluzi!

Malo dugačak post al evo kolko me košta navodnjavanje, dobro došla su vaša mišljenja,je to skupo?
 
D

DADAC

Guest
Re: maline

One cijevi kap na kap su jednokratne ili imaju malo deblju stijenku, i zašto su driperi na 40 cm, kad imaš na 20 pa si duplo brže gotov s navodnjavanjem!
Dovoz i montaža 1200 kn - hm, koda voze iz izraela!
peld cijev 4 bara je niš, ako ti ostane negdje leda u njoj sve ispod 10 bara puca, a i glodari vole zube brusit na njoj, tanašno je to....
 
D

DADAC

Guest
Re: maline

he he kolega, al ono sa 50% plaćanja unaprijed otkriva sve!
Naime toliko ti košta materijal, ako si ga sam ugradiš, a vjeruj mi iz vlastitog iskustva, ovo sve tu nabrojeno sam zmontiraš za jedno tri ure, al tak da se ne oznojiš.
otkuda si?
 
T

Tomazy

Guest
Re: maline

ona cjev od 4 bara je za strujni kabel. Razmišljam da samo cijevi uzmam, traju 10 g.
Iz Petrijanca kraj varaždina, ti?
 
D

DADAC

Guest
Re: maline

Ma prođi do Danona, ili do Migića u Zagreb i kupi si sve tam i sam smontiraj, koji ti je to poduzetnik uopće ponudio?
Mahično kod Karlovca.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: maline

Cijev Dripnet PC 16390 0,4 m 1,6 l/h m 1000

Što je ovdje šta? Što li je ovaj peterocifreni broj?
0,4 m - što li je ovo?
1,6l/h - ovo znam
m 1000 - kilometar cijevi jel?

I to košta sa onim ostalim stavkama cca 3000 kn?

Za koju je to površinu, odnosno koliko i kakvih redova?
 
T

Tomazy

Guest
Re: maline

Kontam kaže:
Cijev Dripnet PC 16390 0,4 m 1,6 l/h m 1000

Što je ovdje šta? Što li je ovaj peterocifreni broj?
0,4 m - što li je ovo?
1,6l/h - ovo znam
m 1000 - kilometar cijevi jel?

I to košta sa onim ostalim stavkama cca 3000 kn?

Za koju je to površinu, odnosno koliko i kakvih redova?
16390 je šifra cijevi, 0,4m razmak između kapaljki. Da kilometar cijevi.Da to ti je 3900 kn bez PDV
to je za dva reda od 90 m i pet reda po140 m
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: maline

Neki dan sam od tate probo malo vina od malina....užasno mi je...neznam zašto. Bolje je od grožđa.
 
T

Tomazy

Guest
Re: maline

Marko355 kaže:
Neki dan sam od tate probo malo vina od malina....užasno mi je...neznam zašto. Bolje je od grožđa.
Slažem se al znam ljude koji su ga probali pa im je odlično, kako kome. Evo i mojima kod kuće svima valja osim mene. Al đem od toga nema boljeg djeca su mi luda za njim, al fakat je poseban.
 
D

DADAC

Guest
Re: maline

i tak te tvoje cijevi su u stanju iskapati 4 litre vode po metru dužnom za sat vremena. Morati ćeš zalivati dan i noć,
u jednom zalijevanju bi trebalo dati barem 10 litara vode po m2 (ne metru dužnom).
Kada su ti driperi tak rijetki dobivaš na svakih 30 cm jednu mlakicu promjera 10 cm, pol ti ode u travu, pol u ispucalu zemlju, a kaj ostane malini? Tako rijetki driperi bi se morali koristiti ispod mulch folije da bi se voda mogla mikrokapilarno razmjestiti ravnomjerno. Odakle vodu crpiš?
 
T

Tomazy

Guest
Re: maline

DADAC kaže:
i tak te tvoje cijevi su u stanju iskapati 4 litre vode po metru dužnom za sat vremena. Morati ćeš zalivati dan i noć,
u jednom zalijevanju bi trebalo dati barem 10 litara vode po m2 (ne metru dužnom).
Kada su ti driperi tak rijetki dobivaš na svakih 30 cm jednu mlakicu promjera 10 cm, pol ti ode u travu, pol u ispucalu zemlju, a kaj ostane malini? Tako rijetki driperi bi se morali koristiti ispod mulch folije da bi se voda mogla mikrokapilarno razmjestiti ravnomjerno. Odakle vodu crpiš?
Voda će ići iz cjevi zabijene na 6m dubine.Je samo 4l vode, al trebal bi biti u redu jer je malina posađena na svakih 40cm. Ili neće biti u redu? Nisam baš 100% na ti s tim navodnjavnjem. Slobodno koji savjet dadete
 

Najnoviji postovi

Na vrh