• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Maline

T

Tomazy

Guest
Re: maline

Boris kaže:
Tu meni nešto ne štima s tih 200 000 kn, na 1 ha može se ubrati cca 8 t malina i sad od toga tip pravi pekmez, za nepunu kilu pekmeza potrebno je pola kile malina i pola kile šečera što znaći da on na 1,5 ha dobije oko 12 t malina plus otprilike 12 tona šečera ispada oko ajde brat bratu oko 20 t pekmeza. Kila pekmeza ajde nek je minimalno 30 kn ispada 600000 kn, kaj su mu troškovi 400 000kn? Ili ne štima moja matematika?


E baš ste djeca, a ja sam mlađi od Vas pa Vas moram tako nazvati, iz iskustva u prerađivačkoj industriji odgovoriti ću Vam na neke osnovne probleme. 20 tona pekmeza po trideset kuna je gotovo nemoguće prodati na našem tržištu pa čak da Vam je Todorić prijatelj. Ne računate troškove prerade i ambalaže koje se popnu više od polovice cijene jer se kvalitetne i skupe stvari prodaju u maloj ambalaži cca 200-400 grama. Tržište je zasićeno sa svim i svačim i industrijski plasirati prerađevine je jako teško, tako ako je lik zaradio 200 000 to je vrhunski i više nego uspješno. To su Vam činjenice koje ja znam i koje su moj kruh. Ali opet kažem i tih 200 000 kn navodne zarade je upitno. Ja već godinama radim analize i želio bih zasaditi 10 hektara različitog voća i prerađivati ga tržišta imam jako puno i najbolja kalkulacija je 100 000 kn po hektaru, i zato treba puno uloženih novaca kako za nasade tako još više za preradu, ambalažu i troškove, jako puno sreće i veliki kruh poznanika iz poslovnog svijeta. I rada rada rada puno živaca, propalih planova i stresnog života, prerada se nemože uspoređivato sa sadnjom voća i prodajom na veliko.[/quote]

Očito si puno seksal kad smo ti svi mi djeca,al pustimo to. Oćeš reči da ja kad bih pravio đem od maline da ga nebi uspio prodati za 6 kn za staklenku od 200 gr.??? Čovječe namjerno sam napisal 30 kn za kilu kao neki minimum bez trgovačkih i ostalih marži, pa nije to pekmez od šljiva, samo usporedbe radi staklenka đema od malina 200 gr. u dučanu stoji od 20 - 24 kn.
 
D

DADAC

Guest
Re: maline

A jel se taj pekmez maže na kruh? Možda je čovjek to prodavao namazano, zašto bi baš u flašicama morao? :?: :scratch :mrgreen:
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Re: maline

DADAC kaže:
A jel se taj pekmez maže na kruh? Možda je čovjek to prodavao namazano, zašto bi baš u flašicama morao? :?: :scratch :mrgreen:[/quo
:lol: :lol: :lol:
DADAC ti se očito voliš jako šaliti??!!! :lol: :lol:
 
D

DADAC

Guest
Re: maline

Jel ti poznaš puuuno tužnih poljoprivrednika????????? :mrgreen:
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Re: maline

NE, Sve koje poznam su veseljaci! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
D

DADAC

Guest
Re: maline

Pa nitko pesimističan nam više nije ostal u fahu. JUPIIIII :lol:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: maline

Kad smo kod marmelada i maline ;)

malina.jpg
 
T

Tomazy

Guest
Re: maline

Rubaca za tu vrstu prvi put čujem, di pa si to iskopal?
 
T

Tomazy

Guest
Re: maline

Malo informacija od naših susjeda ipak su oni najdalje otišli s malinom

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
T

Tomazy

Guest
Re: maline

Ne kužim ni rječi, Dansko? Čuj zlatna je ljepa al crvena mi nekako jedina orginal.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: maline

Nije dansko, nizozemsko. Pravi se da kužiš ;) Ma šalim se drži se crvene, samo da znaš da postoji i ovo :)
 
B

Boris

Guest
Re: maline

Pozdrav malinari!

S čim rješavate u mladim nasadima travu između sadnica, ručno okopavanje ili.. Dali se možda smije piljevine baciti između redova i kakve.

Hvala na odgovoru!!
 
T

Tomazy

Guest
Re: maline

DADAC kaže:
mulch folija, slama.... :mrgreen:
Je je, piljevina povisuje kiselost tla, to je pogodno samo za borovnicu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh