• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Maline

sukra

Novi član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
18
Kolega vidim da trazite sadnice Polane pa vam mogu reci da cu ih imati ujesen ako vam nije kasno? Uz polanu imat cu jos nekoliko sorti malina pa ako vas zanima javite se...lijep pozdrav
 

0stefan0

Novi član
Tu od
14 Tra 2015
Poruka
7
pozdrav
ja sam nov, u jesen sam posadio 400 sadnica malina koje su se sada primile, mislim pocele su da listaju,ali ih nisam isekao nego su ostale na visini od 40 - 50 cm, a kod drugih sam video da su ih isekli do zemlje. Pa me zanima da li da ih sad isecem ili da ih ostavim da tako rastu?
Hvala na odgovoru.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
Hm,trebalo ih je odmah na jedno 5 pupova skratiti,sad ih nemoj jer je vegetacija krenula i stabiljka je puna sokova.
 

0stefan0

Novi član
Tu od
14 Tra 2015
Poruka
7
hvala na odgovoru i ja sam tako mislio nego da pitam iskusnije. Ionako sam ih juce isfrezirao izmedju redova pa mislim da posejem travu ili tako nesto, pa me zanima sta mi preporucujete da posejem medju redove.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
Krenula je nova sezona mojih hobby malina.

pic upload

Jesenja sadnja je krenula.

upload a picture

A nekolicina mi se nekako čudno ponaša,počele bacati pupove za cvijet,kao da su druga sorta. :icon_scratch:

photo uploader
 
Posljednje uređivanje:

sukra

Novi član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
18
Poštovani kolega ako ste sadnice posadili lani u jesen onda trebate pricekati da vam krenu mladi izboji iz korijena tj. iz zemlje a ne iz ovog drvenastog nadzemnog dijela sadnice. Kad ti mladi izboji dostignu visinu od nekih barem 20cm onda se drvenasti dio sadnice odsijeca u razini zemlje. Neznam koju sortu malina imate a ukoliko imate Polanu ili Polku one se u jesen sijeku u razini zemlje dok se ostale sorte malina po potrebi prikračuju i prorijeđuju te ostave za narednu godinu.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
Imam sortu tulameen,a i poznato mi je kako se ostavljaju mladice za dogodine.
 

ivica479

Novi član
Tu od
3 Svi 2015
Poruka
1
posadio sam 4000 sadnica maline miker. Pola u 10 mjesecu a pola u 3 mjesecu. Sada su pocele da nicu pa me zanima sta im trebam sada dati za prehranu i treba li raditi neku zastitu
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Pitanje za nekoga tko ima iskustva u uzgoju sorte Polana.Kako spriječiti da izdanke nove uproljeće ne zaguši trava pošto se ta sorta u jesen reže do zemlje?
 

0stefan0

Novi član
Tu od
14 Tra 2015
Poruka
7
posadio sam u jesen maline sorte Polka (Poland), sada su pocele cvetati a na cvetovima su se pojavili mravi,sta da radim? I jos nesto, da li treba sada da pocnem redovno da ih zalivam ili malo kasnije.?
 

Malina

Novi član
Tu od
12 Ožu 2015
Poruka
23
posadio sam u jesen maline sorte Polka (Poland), sada su pocele cvetati a na cvetovima su se pojavili mravi,sta da radim? I jos nesto, da li treba sada da pocnem redovno da ih zalivam ili malo kasnije.?

Svakako mislim da trebaš navodnjavati,sve po potrebi i u turnusima. Pogotova ako je prva godina voli navodnjavanje kap na kap, poslije može i orošavanje. Mravi prenose lisne uši. Ako misliš bez kemijskih preparata možeš napraviti od koprive pripravak.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Mravi prenose lisne uši

Vau, ovo još nisam čuo. Mravi idu na medenu rosu koju stvaraju uši.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Kila svježih da nisu u cvatu, nasjeckat što sitnije, stavit u 10l vode i neka stoji 24h, par puta promiješat za to vrijeme. Prije špricanja razrijedit, 1l koprive na 10l vode. Nakon 3 dana se mravlja kiselina razgradi i razmoćena kopriva više ne pomaže za špricanje uši.
 

Malina

Novi član
Tu od
12 Ožu 2015
Poruka
23
Da li je ima zrelih malina netko? Ne znam da li se smije na forumu pričati o cijenama, ali cijena maline raste u BiH i u Srbiji.Kolika će biti kod nas?
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Da li je ima zrelih malina netko? Ne znam da li se smije na forumu pričati o cijenama, ali cijena maline raste u BiH i u Srbiji.Kolika će biti kod nas?

Naravno da smije pisati o cijenama, slobdno pišite.

Samo reklame i oglasi su zabranjeni u postovima.
 
Na vrh