• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Marko6480

  • Temu pokrenuo Marko6480
  • Datum prvog posta
M

mladi kosac

Guest
jel si ti onaj što je bio u poljoprivrednoj što ima robota za mužnju,svaka čast na farmi
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
evo slika poplave dok je bila bio kod Marka vozili malo vodu pa i poslikali

DSC00086.jpg

DSC00085.jpg

DSC00084.jpg

DSC00083.jpg

DSC00081.jpg

DSC00080.jpg


i video mixanja ljulja
[youtube:3z709jzf]Vi0bQ-Ni1Cs&feature=player_embedded[/youtube:3z709jzf]
na video se marko malo svadil z decom ali sve je to normalno
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
ništa ne lupa...to se čuju ovi noževi koji režu i uzimaju balu (ovo odozgor ka ide prema dolje ka balu uzima...)
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Marko6480 kaže:
sigurni smo jer stariji roboti imaju softver za 70 krava a moj ima za 105krava(verzija 2009,najnoviji)i ako će još povečati automacki mi se programira novi softver preko interneta

nebum u štali dan i noć :scratch

neče biti gubitaka jer nema nikakvog razloga,one su osjetljive na vime a za to je zadužn robot
hvala,mislim da nebu problema :cry:

Malo sam ti spojio izjave.

Koliko bude trošak održavanja za tog robota?
Jedan korisnik mi pokazao račune i koštalo ga u godini 12*600 € za trošak pripremljenosti servisera 24/7 i još 5.000 € direktnih troškova.

Možeš i meni srediti takav software? Taj radi jedino na način, da dan s 24 produži na 36 časova. A meni svaki dan koji čas 'pofali'.
Kapaciteta robota je vezana na litražu u danu i tu ne može nikakav software ništa. Kad ti sve junice uđu u produkciju javi, kako je stanje . Javi i koliko je junica 'otišlo' mesarima zbog neprilagođenosti robotu, koji može 'must baš svaku kravu'.

I izjava, da ne budeš toliko u štali ne drži vodu. Kod graničnog opterećenja robota neko mora biti sve vrijeme u blizini, jer trebaju krave prolazit neprekidno cijeli dan. Ako ima robot kapacitetu od 70 krava, realno možeš računat da si 'slobodan' obaveza do nekih 50-55 krava. Iznad toga dolaze problemi.

Farma izgleda fino.
Vidi se, da je radio neko, ko nema problema s novcima.
Nisam baš siguran, kako robot funkcionira u takvom tipu hladneg objekta.
Voda u finoj elektroniki i niske temperature mi ne idu skupa.

Želim vama puno sreće, jer se bojim, da ju puno i trebate.
 

Najnoviji postovi

Na vrh