• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Marko6480

  • Temu pokrenuo Marko6480
  • Datum prvog posta
A

AGRIPLUS65

Guest
imal sam takvu jednu prva dva teljenja ok ,trece je bilo tako komplicirano da ni veterinar jedan nije htio doc,ali ima koji su bili spremni pomoc kad su ga izvukli mislili su da je mrtvo al je nekim cudom se oživilo,cetvrto je isto bilo donekle ,ali nakon toga je dala svoje,tolko o mojem iskustvu s crni holstajnkami,i jos jedno kaj sam čuo da su holstajnku vozili u mesnicu kod mm pa kad je sve izracunal jos je trebalo platit da bi ju uzel,ikaj oni hoce vratili se nazad i kod lokalnog je mesara ostavili đabe sam da ju ovaj uzme i gas dok se ne predomisli :mrgreen:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
Crni holstain ti se isplati preko mlijeka, njena cijena za meso je nikakva, ali su zato jako mliječne i kod mene ih ima koje se i po 7 puta tele
 
T

tomonh

Guest
MI smo na faksu učili da svaka krava ima svoj neki limit od 35000kg mlijeka,i što je veča mlječnost prije kihne...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
Istina, ona koja da dnevno do 10 litara, može živit 100 godina, ali nije nimalo rentabilna...
 
A

AGRIPLUS65

Guest
toma84 kaže:
Istina, ona koja da dnevno do 10 litara, može živit 100 godina, ali nije nimalo rentabilna...
bas se i nebi slozil moje koje su davale oko 15 l te su se brzo htjele najst, a ove sa 30 nikad dost samo puna stala đubra.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
AGRIPLUS65 kaže:
toma84 kaže:
Istina, ona koja da dnevno do 10 litara, može živit 100 godina, ali nije nimalo rentabilna...
bas se i nebi slozil moje koje su davale oko 15 l te su se brzo htjele najst, a ove sa 30 nikad dost samo puna stala đubra.

A ovisi o kravama. Ja govorim iz vlastitog iskustva, koja manje da manje si i iscrpi
 
A

AGRIPLUS65

Guest
nema nista bez simentalki ,mozda da manje mlijeka ali i duplo manje jede i duze zivi ,a svaka krava da najvise mlijeka oko 5-6 laktacije,dok holstajnke vec do tada daju svoje,a da e ne prica o zaradi veterinara, i jos kamo sa crnim teletom daj ga dabe samo da ga se rijesis a sa simentalce bi i clan dino bil zainteresiran :lol:
 
A

AGRIPLUS65

Guest
dino kaže:
a sa simentalce bi i clan dino bil zainteresiran :lol:
nekužim...
Što je smješno?
a valjda sam krivo stisnil,nebus valjda zamjeril :oops:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ma naravno de se neću ljutit,samo me zanima,zašto se tu mene spominje!
Zato što je kod mene jednostavno nemoguče skupit mušku ispravnu simentalsku telad za tov!
Baš zbog takvih farmera kao što je marko,koji imaju samo holstein krave i njihovi telci ništa ne valjaju,a takvih kod mene ima puno... :)
 
M

Marko6480

Guest
dino kaže:
Ma naravno de se neću ljutit,samo me zanima,zašto se tu mene spominje!
Zato što je kod mene jednostavno nemoguče skupit mušku ispravnu simentalsku telad za tov!
Baš zbog takvih farmera kao što je marko,koji imaju samo holstein krave i njihovi telci ništa ne valjaju,a takvih kod mene ima puno... :)


kompa,neču ja i drugi koji imaju holštajn gledat tvoje interese da ti imaš gdje kupit telad,meni i njima je interes mlijeko i tov me uopče nezanima,a oni se tove do 200 kg za bijelo meso i imaju kvalitetnije meso od tvojih simentalaca,ne samo od tvojih nego od svih :scratch :scratch
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
imaju kvalitetnije meso od tvojih simentalaca
Gdje ti živiš??? :shock:
Daj mi reci koliko češ ga ti dugo tovit dotih 200 kila a koliko ja?
A da o kvaliteti mesa i nepričamo...
ma sve ok,sve ja to znam,da je vama interes u mlijeku i to sve,baš zbog toga sam ja prisiljen uvozit telad iz rumunjske,na što se neki jako ljute,ali eto,tako je kako je..
 
M

Marko6480

Guest
evo prvo pa muško
DSC00056-1.jpg

DSC00057.jpg

DSC00156.jpg

DSC00157.jpg

evo mene
DSC00052-1.jpg

i kuma
DSC00053-1.jpg
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
o Marko telek je pravi živahni "mali je lud",,,ceka mljeko bolje nego Massey dizel.... :lol: :lol: :D :D :shock:
 
M

Marko6480

Guest
još slika iz štale
DSC00054-1.jpg

DSC00055-1.jpg

DSC00058.jpg

DSC00059.jpg

DSC00064.jpg

DSC00065.jpg

DSC00066.jpg

DSC00060.jpg

DSC00061.jpg

DSC00062.jpg

odlični je.....bolje da ceka nek da se rasuši :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh