• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Marko6480

  • Temu pokrenuo Marko6480
  • Datum prvog posta
M

Marko6480

Guest
veliki miljuni :twisted: :twisted:
Case jx1100u,massey je preskup :scratch :scratch
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Case jx1100u :D :supz: :supz: :partyman: :partyman: :gitarist: :gitarist: :drinkers: :rolfer:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
Ja mislio neka gromada da pomogne MF-u :) , a ono sam 100ks :roll:
Bit će dobar i on, koliko je nofi
 
M

Marko6480

Guest
za pomoć MF-u valjda bit će fendt :shock:
ma bit će dobar za 36000e sa ful opremom :scratch :scratch
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
Auuu, svakog po malo, ha? Kvaliteta i cijena su na mijestu, zgodan traktorčić, nešto slično i mi bili gledali kad kupovali, i na kraju Same pao 8)
 
M

Marko6480

Guest
moramo isprobati sve :lol:
2005 godine tata je kupio fendt 924,on došao i tata ga vratio jer nismo dobili zemljište :twisted: :twisted: :twisted:
cijena mu je bila 115000e,a sada je 190000e :madmana: :madmana: :madmana: :madmana: :madmana:
sada mu je žao :cry: :cry:
 
T

tomonh

Guest
Marko zašto niste NPR.kad ste več uhodani u tovu svinja napravili puno veči kapacitet svinja nego ste ušli i u mljekarstvo,jel ipak je to puno različitije i puno zahtjevnije...
Ta sva robotika nažalost nebude jamčila za mljeko,kod nas čovjek u staji ima muzni uređaj pa iz kante sipa u staji u drugu kantu i nosi u laktofriz i imal je ekstra klasu,a drugi kaj ima mljekovod taj povremeno nije imal ekstra klasu..
Dal ste dobili kapitalna unapred...
Puno sreče....
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
Marko6480 kaže:
moramo isprobati sve :lol:
2005 godine tata je kupio fendt 924,on došao i tata ga vratio jer nismo dobili zemljište :twisted: :twisted: :twisted:
cijena mu je bila 115000e,a sada je 190000e :madmana: :madmana: :madmana: :madmana: :madmana:
sada mu je žao :cry: :cry:

Isplatil bi ti se da si ga do sad držalu garaži...
 
M

Marko6480

Guest
zbog rentabilnosti
kad imaš dvije grane,ako u jednoj neide ide u drugoj,a što se tiče mljekarstva imamo više iskustva nego sa svinjama jer je mama imala mljekaru 10g i imali smo 10krava i 30 bikova te 40krmača i 400 tovljenika
što se tiče robotike takvu kvalitetu nemožeš postići niti sa bilokakvim izmuzištem niti kantom jer on odvaja mlijeko iz svake cice posebno i mjeri somatske st. itd. te ako iz koje cice mlijeko nije dobro on odvoji iz te cice u drugu kantu i neide u laktofriz,svaku cicu posebno pere i dezificira
kapitalna smo dobili prije kredita
hvala!!!!


tak je ispalo i sad sam bez njega
 
I

ivica

Guest
Marko6480 kaže:
mlijeko će otkupljivat mljekara Bohnec,jedini u hrvatskoj plaća na vrijeme :scratch
pa meni je i dukat placao do 10-toga u mj,a iso tako sad i bohnec ,dnevno otkupljuje oko 24.000lit,sad tenutno ima cetri veca koperanta dvojica po 500 lit dnevno i dvojica po 750lit dnevno (jedan sam ja) ostalo su sve manji koji mi isto masovno odustaju sad si on zato cim vise livi vece i sigurnije koperante sa kvalitetnijem mlijekom a mljekaru on nece sigurno prodati jer nije taj tip covjeka ,koji gazda mljekare po zimi razgrinja snjeg pred svojim kamionom dok skuplja mlijeko a on sjedne u svoj JD 6620 i deri ga

marko kolko racunate da ce od tih 115 junica doci u drugu laktaciju ?
koliko vam bude mj rata za sektor mljekarstva (stala,junice,strojevi vezani za krave)?
dal cete smjesu raditi sami ili kupovati (jel mora biti za robot peletirana)?
 
S

skolan93

Guest
Marko jeste sigurni da će robot moć pomust 100 krava 3 puta na dan.tri mužnje dnevno povećavaju proizvodnju po kravi do 20%.
moji roditelji su bili u sloveniji kod jednog lika koji ima robota i veli da ih ne može pomust više od 70 tri puta na dan.on ima 70 krava na mužnji i oko 2000 litara mljeka na dan baš zbog češće mužnje
 
M

Marko6480

Guest
računamo oko 90-95komada
nakon počeka mjesečno oko 25000kn
smjesu čemo raditi sami i ne mora biti pilitirana


sigurnismo jer stariji roboti imaju softver za 70 krava a moj ima za 105krava(verzija 2009,najnoviji)i ako će još povečati automacki mi se programira novi softver preko interneta
i mi smo bili kod jednog slovenca koji ima 70 krava u Novom Mestu prije 2godine
 
I

ivica

Guest
nakon počeka mjesečno oko 25000kn
nest si ti tu krivo izracunao ,tolko ti moraju biti samo kamate

kolko vam ostaje glavnica nakon kapitalnih
 
M

Marko6480

Guest
nisam krivo izračunao,tako piše u papirima od banke :scratch
kamate su nam oko 10000kn a kredit oko 25000kn
glavnica nam je ostala 4 300 000kn




ma nemo se zmrzli,neje na farmi zima :lol:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
ti meni sad predloži dane koje bi mogli delati to a ja ti odgovorim koj dan meni paše... :D :scratch
 
M

Marko6480

Guest
bum videl kad budemo gotovi sa ovim zidovima pa ču ti reči!
ja mislim da bumo zutra gotovi pa več u četvrtak možemo :lol:
 
I

ivica

Guest
ipak ti tu nesto ne stima ,ti imas 13 godina po 12 mjeseci ti je 156 rata ,velis 4.300.000 kn ,samo za tu glavnicu tu je rata 27.500kn a gdje ti je kamata
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ivica
možda mu netko subvencionira!
država,županija,ili šta ti ja znam,pa mu je cijena manja...
 
S

skolan93

Guest
Kod tog slovenca su bili i maji roditelji
kolko može robot s najnovijim softverom pomust krava :?:

kolko košta kompjutorska hranilica ako nije tajna :?:
 

Najnoviji postovi

Na vrh