• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Marko6480

  • Temu pokrenuo Marko6480
  • Datum prvog posta

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
e da mi je takva zemlja. jučer išao po putu vodu pustiti s zemlje i ušao u jarak i jedva jedvice van izašao ko da sam se u ribnjak nepeljal sve na vodi i mulju. ja narednih mjesec dana imam dobrog čekanja da se to sve osuši da bi opče pomislio uč u polje jer je zamlja nepropusna pa je tak kak je močvarno sve dok staneš s nogom na komad gdi je posijana trava samo čuješ kako voda žubori po nogama :(
 
M

Marko6480

Guest
Evo još malo slika 8)

prije nekoliko dana:
122.jpg

124.jpg

125.jpg

127.jpg

128.jpg

129.jpg

130.jpg
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
oho,vidim sad je to ljepše nego je bilo... :D :D

vidim junice su ljepe kak si i rekel...

tak sad mora biti...još da dojdeju junice i farma može raditi... :D :D
a otovrenje bude dok budu junice ili prije? :scratch :scratch
 
H

Hurlimann86

Guest
lijepo marko svaka vam čas..

jel 1 robot ili su 2 jer mislim da na 50 kom ide 1, a ako češ ti imati 100 znači trebaju ti 2.

kad dolaze junice sve ostale junice?
 
M

Marko6480

Guest
evo odbrojavam dane do dolaska junica :!:

otvorenje bude dok će doći junice :gitarist: :supz: :partyman:
 
M

Marko6480

Guest
Hurlimann86 kaže:
lijepo marko svaka vam čas..

jel 1 robot ili su 2 jer mislim da na 50 kom ide 1, a ako češ ti imati 100 znači trebaju ti 2.

kad dolaze junice sve ostale junice?

robot je jedan jer doji do 105 krava ;)
a dolaze 17.3
 
H

Hurlimann86

Guest
stvarno super još samo da sve dobro krene bez iakavih problema i bit će ok ;)

naravno stavi slike dok staja bude puna.

napunit ćete je odmah puni kapacitet ili ćete nešto mjesta ostaviti poslje za svoj podmladak?
 
M

Marko6480

Guest
ma valjda neće biti problema :scratch
bude slika :mrgreen:
odmah punimo 100 komada 8)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
i ja jedva čekam dok dojdeju da vidim kak to sve funkcionira...no prije junica bum ja došel glet farmu... :D :D


inače farma je super,,,i više nego super :lol: :lol:

još samo fali kejs da dođe i kose i sve ostalo...da je i to spremno... :lol: :lol: :D :D
 
M

Marko6480

Guest
još samo fali kejs da dođe i kose i sve ostalo...da je i to spremno... :lol: :lol: :D :D[/quote]

što se tiće Casea i ostalih strojeva ćekam da se riješe papiri za kredit do kraja :scratch :scratch
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Hej NASA boy jel su ti braća radila kalkulacije sa otkupnom cijenom mlijeka 1,15 po litri? Sto junica isplaćuju sebe dosta dugo, a kamoli beton ili željezo, o robotici nema govora da može isplatiti. A tko će Vam isplatiti mlijeko u roku? Kolike su dnevne kamate?
 
M

Marko6480

Guest
hej,
kalkulacija je rađena na 1,90kn,kredit je 15god 2god. počeka i kamate su 4%
mlijeko će otkupljivat mljekara Bohnec,jedini u hrvatskoj plaća na vrijeme :scratch
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Marko6480 kaže:
hej,
kalkulacija je rađena na 1,90kn,kredit je 15god 2god. počeka i kamate su 4%
mlijeko će otkupljivat mljekara Bohnec,jedini u hrvatskoj plaća na vrijeme :scratch

za Bohnec-a se slažem sa tobom da on plača na vrijeme...

joj 15 god kredita :scratch :scratch to je puno vremena :D :D :scratch :scratch

a godina brzo prođe :scratch
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
NASA Boy,
Bohnec koliko sam vidio je obiteljska tradicija, zasnovana vjerovatno na kvaliteti. Tražite pismenu garanciju od njih da neće u narednih 7 godina prodati mljekaru. 1,9 kn po litri je kao grom cijena, odlična cijena. Vi ćete mu predavati oko 10% njegovih potreba, pored Vas ima još prostora za 900 malih koperanata, trenutno ih ima 600. Morate paziti da se ne sruši kvalitet mlijeka inaće će mu padati narudžbe, tehničko ispravno mlijeko nije kvalitetno mlijeko!

Sretno NASA boy i tražite izlaznu strategiju.
 
M

Marko6480

Guest
imamo sa njim ugovor na 10g. :mrgreen:
što se tiće kvalitete mislim da uz tu svu opremu u staji i kvalitetnu hranu nema problema s tim :scratch :scratch

Hvala :partyman:

budemo se nekak snašli :prayer:


farma je mrak,ali bi i tebi bio mrak pred očima da vidiš cijene :scratch :scratch
to smo oduvijek sanjali :supz: :gitarist:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
U pitanju su miliuni kuna :roll:
Kakav je CAse u pitanju, šta nisi ostao vjeran MF-u :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh