• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MASINE ZA CISCENJE SNIJEGA

A

agt835

Guest
Kad čistim sa frezom, bez obzira što je namjestim na minimalni odmak od tla, ona ipak zagazi jedan tanki sloj snijega. To mi se primjerice ne dešava kad čistim sa daskom koja ima gumu. Da li je netko možda na dno freze ugrađivao gumu i pod koji kutem.
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
214
Razmišljam o izradi freze za snijeg koju bi pogonio motokultivator Labin Mondial.
Na koliko okretaja se vrti propeler u frezi tj. koja su minimani okretaji potrebni da bi lopatice izbacile snijeg.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Koji sistem misliš:
Jedno stupanjski...ili freza ili propeler
Dvo stupanjski...jedno i drugo
Naprimjer:
Širina zahvata: 710mm
Promjer freze: 355mm i 125 o/min
Promjer propelera: 300 i 1370 o/min
podaci uzeti od honde hs 970
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
E za to nemam podatke...znači samo freza? Kako se ona ponaša kad je mokri snjeg....jer kolko vidim danas su na tržištu večinom dvo stupanjske.
Uh, al je ova tema osvježavajuća u ovo doba..:lol:
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
214
Pardon možda se krivo izražavam, mene zanima na koliko se okretaja vrti propeler, ventilator ili kako god ga zvali.
Da tema je osvježavajuča, ali ja stvaram samo vikendom i to ne redovito pa ako mislim napraviti do snijega moram požuriti:lol:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Nisam siguran da se razumijemo...daj pokaži kak izgleda...
 

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
dečki imate sreće kaj sad ne pada snjeg





























































jer ko bi ga čistil po ovoj vručini:finga:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
kod mene prečnik propelera je 48cm čini mi se , vrti se kardanom 540rpm max. i da je malo brže ne bi škodilo , za suv snijeg je sasvim dovoljno ali onaj mokri je vrlo zeznut za podići sa zemlje da ga baci na pristojnu udaljenost
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
širina je 12-13 cm čini mi se a prečnih rotora 50tak cm
 
Na vrh