• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MASINE ZA CISCENJE SNIJEGA

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
puknuti kaže:
seljačić kaže:
može li ovo da se priključi na ovu spojku gore na slici?:

http://www.zapfwellengetriebe.de/Getrie ... umpen.htm#

pa onda pumpu na to.

neznam šta je sve potrebno da se taj sklop ujedini kako bi sve to skupa radilo.
Ovo gore može na tvoj izvod ali preko kardana .Dakle prvo na tvoj izvod poklopac sa semeringom , na osovinu s istim uzubljenjem prirubnicu za kardan ..ovak nešto :
db_PRIRUBNICA_TU_16-201.jpg


A u kom smjeru gleda taj izvod sa slike ..?
Pitanje za koliko snage / momenta je napravljen ..to treba vidjeti u manuelu od pinca .
Dalje ... kako montirati ralicu?
On nema šasije ..variti za onu uzdužnu cijev? :scratch ili vješati za karoseriju :?: uff!...
Iz savinog lonca bi to bilo puno jednostavnije/manje pitanja ..pa pricekaj njega ;)


fazit:znači šta god stavio da nestavljam direktno nego sa/preko kardana,nažalost sa kardanom je to skoro pa neizvodljivo jer nema baš puno mjesta za kardan.odmah iza toga je vješanje zadnje osovine vidi sliku
5cef3004.jpg

. kako se zove tačno ovaj tvoj dio sa slike?(prirubnica?)
Kako montirati ralicu? sigurno misliš na frezu jer nevjerujem da bi ralica bila rješenje za moje potrebe. na slici se vidi kako je ralica pričvršćena i tako bi se nešto moglo za frezu napraviti.
a0a66385.jpg



i dok sam ja išo poslikati mjesto na pinzu gdje se ova osovina nalazi nalazi i dok sam postao slike evo i savo se javio pa da dam odgovore na pitanja.
znam da je ralica ili kašika lakša za primjeniti ali pošto nemam kud sa snijegom ja maltene moram frezati jer snijeg mora sa puta da se smakne.

neznam promjer osovine ali to se da provjeriti,skinem poklopac i izmjerim.osovina stoji kao što se vidi na slici ispred zadnjeg desnog točka,i pokazuje u smjeru nazad od vozila.za smjerove okretanja moram provjeriti.

to je to.mislim da je izvodljivo ali neznam kako jer nisam od struke.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
matrix123456 kaže:
oooooooooooo pa ti imas izvod,eh pa to je super,neznam kak oje kod pinca ali kod mene u dzipa nissan patrola na rucici za vuce imam polozaj N sto znaci izbaceno,e kad ubacim u to auto se ne krece dakel reduktor je u neutralnom polozaju......
a taj polozaj sluzi za vitlo,e kad izbacis iz toga to se valjda iskljucuje i nemozes koristit taj pogon,
dakle ako je kod pinca kako je i kod mene to odpada jer se izlaz nece okretat kad budes vozio sa ukljucenim pogonom....


neznam odgovor na to pitanje.nemam koga ni pitati zašto služi izvod.u katalogu ništa o tome nestoji. imam samo ovu skicu:
1ac4cd07.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
a odakle ti ova slika kasike :scratch
posto ima cilindar morao je i pumpu staviti ;)
a i koja slika nosaca ovoga bi pomogla , gdje mu je oslonio donji dio :scratch

nosac ne bi bio problem napraviti iako je ''truba'' u pitanju

kuda vodi onaj kardan koji se nalazi nasuprot izlaza koji tebe interesuje ? :scratch mozda su vezana ta dva izlaza

posto znam da postoji pinc koji ima 3 osovine da mu slucajno ovaj izvod nije za tu trecu osovinu :scratch samo pitam nemoj neko da se smeje :lol:

OK ako ti kazes da mora biti freza ja te necu sputavati u tome nego cu pomoci koliko mogu , iako slabo poznajem tehnicke osobine pinca ali oko freze znam solidno

nego meni pada jedna (SU)LUDA ideja na pamet , ali posto ces vjerovatno raditi izmjenu motora cutat cu dok ne uradis to , koji motor je u planu ?
u mojoj okolini znam da je lik stavio komplet motor i mjenjac od male zastave kamiona ali je bilo uzasno sporo , ali zato snaga :mrgreen: :prayer:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
savoris kaže:
a odakle ti ova slika kasike :scratch
posto ima cilindar morao je i pumpu staviti ;)
a i koja slika nosaca ovoga bi pomogla , gdje mu je oslonio donji dio :scratch

nosac ne bi bio problem napraviti iako je ''truba'' u pitanju

kuda vodi onaj kardan koji se nalazi nasuprot izlaza koji tebe interesuje ? :scratch mozda su vezana ta dva izlaza

posto znam da postoji pinc koji ima 3 osovine da mu slucajno ovaj izvod nije za tu trecu osovinu :scratch samo pitam nemoj neko da se smeje :lol:

OK ako ti kazes da mora biti freza ja te necu sputavati u tome nego cu pomoci koliko mogu , iako slabo poznajem tehnicke osobine pinca ali oko freze znam solidno

nego meni pada jedna (SU)LUDA ideja na pamet , ali posto ces vjerovatno raditi izmjenu motora cutat cu dok ne uradis to , koji motor je u planu ?
u mojoj okolini znam da je lik stavio komplet motor i mjenjac od male zastave kamiona ali je bilo uzasno sporo , ali zato snaga :mrgreen: :prayer:


imam kolegu,ima tri pinca,ova kašika je montirana i podiže/spušta se pomoću pumpe koja se ručno pumpa,ono ko dizalica za auto.super za tu svrhu,ali za frezu nije. troosovinac ima isti izlaz kao i dvoosovinac pa mu je to višak ko kod mene.
ovaj kolega je ugradio vw motor tdi od golfa III i ide ko lud,bolje radi od benzinca bolje pali,lakši je itd... eto pucaj sa tom kako ti kažeš suludom idejom,samo naprijed,više ljudi uvijek zna više od jednog čovjeka.

e sad zašto freza? ima dio puta kojeg moram čistiti samo dok vozim uzbrdo,tu mije kašika totalno nepotrebna.jest da bi kašikom prošo gore dole i to je to,ali taj sokak je uzak i strm tako da bez freze neide ništa.

oslonce donjeg dijela ti postam samo dok slike odu na server,sve mi nešto sporo ide večeras.

0c6046e2.jpg
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
puknuti kaže:
kardan je veza mjenjača i hm..cijelog donjeg postroja ..pa se vjerojatno okrece kao izlaz iz mjenjača ..dakle ovisno u kojoj je brzini
to ti izgleda ovako :
http://www.710amb.ch/images/schmierplan.jpg
konkstrukcijski skoro kao tatra :oops:
Edit: evo bolje slike , baš mi ovo dođe kao nostalgija za vojskom
http://forum.difflock.com/userpix/6433_ ... ssis_1.jpg


u pravu si,to samo može biti produžetak kardana.

ja sam sebi nostalgiju za vojskom upotpunio sa pincom :)

kažu da je ova osovina o kojoj je riječ,trebala da služio kao PTO kod traktora.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
A jesam ga ganjao ..ali po Zagrebu :oops:
Jako skucena kabina(bar za mane) ..jedva sam stao unutra ..grijanje koma -nikakvo
I s novim gumama proklizava zadnji kraj ;) Vrti se na mjestu kao lada -samo gas .
Buku motora da ni ne spominjem ..bla,bla,bla
Nikad mi nisu ove tri komande blokada bile uvjerljive ...kako je to u praksi ?
PTO kod traktora ? -prokleti alkohol :scratch ..kaj je to?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
hmmm da evo sad i ja bas trazim i skoro isto smo nasli ;)

to mu je ulaz u transmisionu kutiju , znaci izlaz iz mjejnaca ide tu i samim time NEMA SANSE da se pumpa igdje postavi posle mjenjaca jer bilo gdje da je stavi okretat ce se kontra u rikvercu :scratch pih majku mu

jedina opcija je ici na motor
samo smatram da ovo vec komplikuje stvari hidropogon turbine je upitan , lako se moze rijesiti neka mala pumpa za podizanje prednjeg prikljucka ali za pogon turbine treba vec nesto ozbiljno

a suluda ideja je da nekako sa radilice direkt se spustis remenjem na neku dodatnu osovinu (prednji kardan)
tu ima more problema , preveliko bocno opterecenje na radilicu , vjerovatno i hladnjak bi smetao posto koliko znam pinc se nemoze pohvaliti sa viskom prostora oko motora

bdw , http://www.difflock.com/linkjump/ljpro. ... zgauer.com
ovdje imas sve skolopove lijepo nacrtane , mada to vjerovatno znas

taj sto ti kazes PTO kardana se zasniva na radu jednostepenog kvacila , to za turbinu nemoze ona mora stalno da radi
imao sam taj problem sa vladimircom sve dok idem je super , cim stajem pritiscem kvacilo staje traktor staje i turbina i u tom momentu ono snijega sto se zatekne u turbini i njenoj ''surli'' ti se zaglavi
nema kada da se ocisti turbina prije stajanja , sad mi je na rusu i kardan radi stalno i nema problema
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
savoris kaže:
a suluda ideja je da nekako sa radilice direkt se spustis remenjem na neku dodatnu osovinu (prednji kardan)
tu ima more problema , preveliko bocno opterecenje na radilicu , vjerovatno i hladnjak bi smetao posto koliko znam pinc se nemoze pohvaliti sa viskom prostora oko motora
Pinc ima zracno hlađenje
Motorkompl_thumb.jpg
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
puknuti kaže:
A jesam ga ganjao ..ali po Zagrebu :oops:
Jako skucena kabina(bar za mane) ..jedva sam stao unutra ..grijanje koma -nikakvo
I s novim gumama proklizava zadnji kraj ;) Vrti se na mjestu kao lada -samo gas .
Buku motora da ni ne spominjem ..bla,bla,bla
Nikad mi nisu ove tri komande blokada bile uvjerljive ...kako je to u praksi ?
PTO kod traktora ? -prokleti alkohol :scratch ..kaj je to?

kabina jeste malena,ali je grijanje ok. one tri komande su super,u praksi je bez njih pinc ko konjska kola.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
savoris kaže:
hmmm da evo sad i ja bas trazim i skoro isto smo nasli ;)

to mu je ulaz u transmisionu kutiju , znaci izlaz iz mjejnaca ide tu i samim time NEMA SANSE da se pumpa igdje postavi posle mjenjaca jer bilo gdje da je stavi okretat ce se kontra u rikvercu :scratch pih majku mu

jedina opcija je ici na motor
samo smatram da ovo vec komplikuje stvari hidropogon turbine je upitan , lako se moze rijesiti neka mala pumpa za podizanje prednjeg prikljucka ali za pogon turbine treba vec nesto ozbiljno

a suluda ideja je da nekako sa radilice direkt se spustis remenjem na neku dodatnu osovinu (prednji kardan)
tu ima more problema , preveliko bocno opterecenje na radilicu , vjerovatno i hladnjak bi smetao posto koliko znam pinc se nemoze pohvaliti sa viskom prostora oko motora

bdw , http://www.difflock.com/linkjump/ljpro. ... zgauer.com
ovdje imas sve skolopove lijepo nacrtane , mada to vjerovatno znas

taj sto ti kazes PTO kardana se zasniva na radu jednostepenog kvacila , to za turbinu nemoze ona mora stalno da radi
imao sam taj problem sa vladimircom sve dok idem je super , cim stajem pritiscem kvacilo staje traktor staje i turbina i u tom momentu ono snijega sto se zatekne u turbini i njenoj ''surli'' ti se zaglavi
nema kada da se ocisti turbina prije stajanja , sad mi je na rusu i kardan radi stalno i nema problema


ja mislim da se problem rikverca može riješiti ventilom za slobodno okretanje tako da se nestvara potpritisak ako pumpa vrti unazad,tojest samim tim ventilom se pumpa nebi vrtila unazad.

što se tiče dodatnog remenja to bi moglo ići ako se još jedna remenica navari na postojeću pa da se odatle crpi snaga za pumpu ili turbinu,ali mislim da se ova prva ideja da iskoristiti jer nije bezveze tu.taj dodatak su puchu sugerirali švicarci kako bi mogli čistiti snijeg sa svojim pincevima. :scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
seljačić kaže:
ja mislim da se problem rikverca može riješiti ventilom za slobodno okretanje tako da se nestvara potpritisak ako pumpa vrti unazad,tojest samim tim ventilom se pumpa nebi vrtila unazad.
Vecini klipnih pumpi je svejedno na koju stranu se vrti ..
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
puknuti kaže:
seljačić kaže:
ja mislim da se problem rikverca može riješiti ventilom za slobodno okretanje tako da se nestvara potpritisak ako pumpa vrti unazad,tojest samim tim ventilom se pumpa nebi vrtila unazad.
Vecini klipnih pumpi je svejedno na koju stranu se vrti ..


šta kad pumpu riješimo? kako onda dalje? crijevima ići na prednji branik vozila i onda???
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
seljačić kaže:
šta kad pumpu riješimo? kako onda dalje? crijevima ići na prednji branik vozila i onda???
hidroukičnom pogonu turbine ja ne kumujem ...ne odgovaram te , samo bacam karte :mrgreen:
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
seljačić kaže:
šta kad pumpu riješimo? kako onda dalje? crijevima ići na prednji branik vozila i onda???
Treba riješiti podizanje i spuštanje freze jer mislim da neče moči preko iste pumpe.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
puknuti kaže:
Pinc ima zracno hlađenje
znam ali covjek planira stavljati dizela ;)

seljačić kaže:
evo ovaj traktorčić nema prednjeg kardana i vrti frezu pred sobom.
reklama druze :lol:

a kad vec pretjerujemo uzmi neki motor LDA 450 ili slican i stavi ga direkt na frezu , em je dizel em je nezavisan
lakse je to nego uskladiti hidropogon
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
savoris kaže:
znam ali covjek planira stavljati dizela ;)
Pa ako stavi dizela ...onda stavi hladnjak na krov ako mu tako paše .
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
savoris kaže:
puknuti kaže:
Pinc ima zracno hlađenje
znam ali covjek planira stavljati dizela ;)

seljačić kaže:
evo ovaj traktorčić nema prednjeg kardana i vrti frezu pred sobom.
reklama druze :lol:

a kad vec pretjerujemo uzmi neki motor LDA 450 ili slican i stavi ga direkt na frezu , em je dizel em je nezavisan
lakse je to nego uskladiti hidropogon




jesi na ovako nešto mislio? koji je to motor LDA450?

62329b4a.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh