• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MASINE ZA CISCENJE SNIJEGA

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kaj velite na ovo ? ..meni se ideja sviđa
2zfpbnp.jpg
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
cekaj jel ovo dupli?
jel ova turbina prva doprema do zadnje ili ona sama baca snijeg?
sprava ne izgleda lose. a i nije je bas komlikovano napraviti,uglavnom lakse od obicnog snowblowera
cijena 737 km!!!!!!
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
lijepa masinka jos je ljepsai prikljucak naprijed koliko moze u vis bacati snijeg

poceo sam sa izgradnjom svoje daske ili ralice za snijeg osnova je hauba od stojadina :mrgreen:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
matrix123456 kaže:
lijepa masinka jos je ljepsai prikljucak naprijed koliko moze u vis bacati snijeg

poceo sam sa izgradnjom svoje daske ili ralice za snijeg osnova je hauba od stojadina :mrgreen:

Osnova ti je hauba od stojadina? Koliko je to debeo lim; 1 mm? To će ti bit slabo za neke jače uvjete rada...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zjockoo kaže:
matrix123456 kaže:
lijepa masinka jos je ljepsai prikljucak naprijed koliko moze u vis bacati snijeg

poceo sam sa izgradnjom svoje daske ili ralice za snijeg osnova je hauba od stojadina :mrgreen:

Osnova ti je hauba od stojadina? Koliko je to debeo lim; 1 mm? To će ti bit slabo za neke jače uvjete rada...
Za početak dosta ..neki su počeli listom papira formata A4
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
hauba je iskrivljena u luk i sad cu napraviti robustan ram za nju koji ce doci iza nje sve to sastaviti jedno za drugo i nebi trebalo da se krivi i jos cu dodat ojacanja sa strane i odozdo, i namjestiti cu je na opruge tako da ako zapne za nesto tvrdo ce da se preklopi odnosno povije i da predje preko prepreke.

puknuti
moze i od papira samo je problem sto ce se umokriti papir jbg..........
 
A

agt835

Guest
matrix123456 kaže:
lijepa masinka jos je ljepsai prikljucak naprijed koliko moze u vis bacati snijeg

poceo sam sa izgradnjom svoje daske ili ralice za snijeg osnova je hauba od stojadina :mrgreen:

Kad je suh snijeg na 500 obrtaja i pola gasa baca 20-tak metara u stranu.
 
A

agt835

Guest
Odlično, to je hidro pogon. Jednostavan je za upravljanje, a pošto čistim u velikom brdu idealan je jer mu je volan kontra okrenut pa mu motor dođe kao kontra teža frezi koja baca snijeg kad ide nizbrdo.
 
A

agt835

Guest
Ne, to nije reverzibilni, on ima fiksni volan i praktično stalno vozi unatrag. To je inače komunalni traktor i ovako je puno lakše raditi sa njim bilo da čisti snijeg ili kosi i sl. AGT je to kopirao od Antonio Cararo, a navodno je nekad davno par komada napravio i Tomo Vinković. Kažu u Agromehanici da su u Hrvatsku do sad prodali samo dva ovakva, a ja sam ovoga kupio u Danskoj.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ajoj :shock: , pa tebi je zaista potrebna ralica, več vam ja pao snijeg. Pa gde živiš ti, mislim na kojoj nad morskoj visini?
Jeste i kod nas palo malo snjega ali u brdima- u Karavankama na 1800- 2000m.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
zivim u Cajnicu nadmorska visina je 1400 metara.kod nas ako pocne padati kisa i malo se spustu temperatura na 1,2 stepena odma je snijeg.........
a ralica mi je itekako potrebna
 

Najnoviji postovi

Na vrh