• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MASINE ZA CISCENJE SNIJEGA

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
petar kaže:
Razmisli o ovom podebljanom, nebude išlo tako. Navoj je navoj, bez obzira na okretanje uvjek je isti ili desni ili ljevi..
da da ali sam to mislio kad bi nasao od kombajan spiralu i prepolovio je tako da svaka bi imala svoj desni navoj i svaka bi imala zaseban pogon mislim lancanik ili zubcanik,jel razumijete,to je kada bih nasao spiralu
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
što da ti kažem osim što bespotrebno kompliciraš...
Stroj se možda tebi čini jednostavan, ali kad kreneš od ničeg, vjeruj mi da neznaš odakle da kreneš, jer greda je kad neznaš ni jednu mjeru, dimenziju, kako, što, zašto...

Najlakše je iskopirat, al ovo što je savo radio je muka ježeva, i mislim da to nebi ni on sam ponovio iako sad zna što i kako...

Neznam jel si što do sada radio, al sve to fino izgleda na slici i super radi dok se ne proba. I zapamti da ništa nije besplatno, svaki reduktor, ležaj, kućište, košta, ne puno ali nakupi se tih sitnica. Živce neću ni spominjat kao ni osmjeh kad stroj bude završen...

Mislim da se to sve neisplati ako nećeš ići u zaradu i ako nemaš nekoliko većih mušterija..

Lopata i medena rakija su zakon za kućnu upotrebu...
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
koliko je kod nas u zadnjih par godina snijega dovoljna ti i žličica za kavu i litra medene :partyman: :drinkers:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ok nema sta sve ste upravu,ali evo naprimjer sto je kod mene slucaj,ja sta god u zivotu sam pravio a nisam mnogo strojeva ispocetka kad zapocnem rad odem na odpad da njadem neke djelove,kad ja na odpad nista ama bas nista sto me zanima,i onda od nekoliko mjeseci trazenja odustadnem,kad ono nakon nekoliko mjeseci nadjem sve potrebne djelove,i tako ga napravim,ali izgubim zivce trazeci te djelove,
nego sta mislite na snowblower bez puznice,kako bi to funkcjonisalo,na temi snowblower je bilo nagovjestavanja ali savo nije htio bez puznice pa nije niko nastavio raspravu o tome,e to je najlakse napraviti do sad od ove citave skalamerije.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
e bas sam gledao na youtubu neki lik napravio bez puznice i nema sanse da snijeg dodje do turbine posto snijeg usisati vakumom malo teze ide :mrgreen: trazio sam link ali nemozem da nadjem
znaci turbina MORA da se nahrani , puznica je tu da snijeg sabere u sredinu a i da ga pa ajde da kazemo pomijesa sa vazduhom i onda lakse ide

cini mi se da ti imas TV , pa ne bih bas rekao da on nema dovoljno snage i gripa za gurati snijeg :roll: natuknes mu lance i ima Aljasku da pomjeri
ima na forumu cini mi se tema "ralice" ili "ralice za znijeg" ne sjecem se tacno
procackaj malo vidjeces alenovu ralicu za TV koja je dobila pohvalnu ocjenu

ovo sto rekose puknuti i petar sve podrzavam do jedne rijeci ;)
zvonis01 kaže:
koliko je kod nas u zadnjih par godina snijega dovoljna ti i žličica za kavu i litra medene :partyman: :drinkers:
NAZALOST :madmana: :madmana: :madmana: :madmana:

i da muka jezeva je bila kada sam radio milion izmjena , ovo ne pase zbog ovog ono smeta onome u pun qrac pizdarija je bilo
finansijski me nije puno kostalo zbog toga sto sam vecinu stvari imao , znaci ja ti cesto idem po otpadima i sakupljam interesantne stvarcice , mnogo vise me kostalo zivaca i vremena , na pitanje dal' bih napravio jos jedan ovakav stroj ?
hmmmm mozda ali ne na ovaj nacin , pukusao bi na neki drugi nacin recimo po sistemu ZJa
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
znaci mora puznica e jbg
da ja imam tv 420,sto se tice te daske ja je mogu sutra napraviti,odnosno imam u planu da je napravim.
e sad nisam nikad guro snijeg sa njim jesam gazio i mogu vam reci da me je razocarao,nemoze da gazi 50cm snijega,ide on neko vrjeme dok ne okrenu dvaput tockovi e onda se nasuce i onda trk po lopatu :mrgreen:
sta mislite snowblower pozadi a daska naprijed ili obrnuto, ma ima da se cisti i crna zemlja
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
nije bitno kroz koliki znijeg mozes da gazis , ti kada cistis snijeg cistis ga do tvrde podloge znaci lanci i cepaj misko
pa ja na rusu imam kasiku od 2.5m i zajebavam se sa njom jos nikada nisam stavio lance a idem uzbrdo i guram
nemozem uzbrdo ako je asfalt kliza jebat ga , a po makadamu :roll: ma ni ne osjeca
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
pa tako nekako i dodje
koliko si najvise cistio snijega sa njim.sa daskom?mozes poslikat ako ti nije problem
ima jedan u mome selu cisti snijega sa tv732 ,neznam sigurno koliko mu je sirok noz, cisti 60-70 cm ali nizbrdo a uz brdo kosto kazes ti po asfaltu samo kliza.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Za snijeg trebaju gme za snijeg ...gume s ripnama stare 15-20 god nisu bog i zakon u snijegu .... ;)
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
matrix123456 kaže:
nemogu ovdje ocjeniti koliko ima snijega, ali koliko vidim on to radi sa lakocom
[youtube:30ba8mz7]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/NjQfSfOamJQ&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/NjQfSfOamJQ&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube:30ba8mz7]

Ovo je moj TV i vozi ga netjak. U pravu si da tu gura snjeg sa lakočom. Radi bez gasa jer ga nisam htio dat, dečko se treba još malo naučit. Inače gura TV snjeg ko lud, a kad mu stavim gore još lance...

CaXhwSdOoAT9vKrR.v.jpg


Ovakva se brda snjega mogu nagurat sa njim. Ali treba znat da nije ovo od jedan put, nego je pao snjeg više puta pa se i čistilo više puta:

_e2UTarQUp6_ZpcN.v.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
ako TV moze da nagura ovolike kamare snijega kasikom onda si je stvar rijesena , ova kasika mi se cini pristojno uradjenom
zamolis firemana da ti ovo sve lijepo posilika i prekopiras njegovu na njoj napises "PATENT FIREMANPETER" i ima snijeg da gori

@firemane , cudi me da nisi smislio neki nacin "spaljivanja" snijega :lol:

razmisli kasikom ides prema naprijed a blowerom nazad , glava malo dodje naopacke kad duze radis :x
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Imam ja smišljen način spaljivanja snjega, on se spali kad je kraj zime :lol: :lol:

Netreba meni blower pozadi:

tW9A3mNcFlUtWJZF.v.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
savoris kaže:
... pukusao bi na neki drugi nacin recimo po sistemu ZJa
De malo objasni na koji način...? ;)
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
fireman kolik si mogao visine snijega sa njim gurati od jednog prolaza do zemlje,
ima jedan izum za topljenja snijega samo je ubitacno spor pa se nije bas ni proslavio,odnosno je propali izum.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
ZJ kaže:
savoris kaže:
... pukusao bi na neki drugi nacin recimo po sistemu ZJa
De malo objasni na koji način...? ;)

pa imas malo "savremeniji" pristup stvarima u odnosu na mene ;)
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
matrix123456 kaže:
fireman kolik si mogao visine snijega sa njim gurati od jednog prolaza do zemlje,
ima jedan izum za topljenja snijega samo je ubitacno spor pa se nije bas ni proslavio,odnosno je propali izum.

Šta ja znam koliko, možda je palo nekih dobrih 30 cm, nisam ni mjerijo nikad. Znaš kako je, padne snjeg pa počistiš, pa drugi dan opet padne...Nema ni zime takve kakva je nekad bila. Nemam ni traktor dugo, od 2006, znači prošle tri zime. Ali ne brine me da nebi išlo. Samo mora da je ralica dobro napravljena, da je što bliže traktoru, da ne diže zadnji kraj, da je trektor dobro obterečen (imam na kotačima pozadi 150 i ispred 100 kg utega), da imaš lance ak zatreba...
Za sad nije bilo problema a nemam ni iskustva kako je ako zapadne pola metra.

A koji ti je propali izum?
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
axa

ma onaj izum sto je jedan covjek u 20 vijeku izmislio,da napravi beskrajnu traku koju ce zagrijavati pomocu plamenika i tako da ona pada na snijeg pa da ga topi,to je moglo da funkcjonise nekoliko metara i gotovo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh