• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 294 S

  • Temu pokrenuo PeTaR4444
  • Datum prvog posta

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Mislim da je u kabini na podu poklopac koji dignes i ispod njega je cep s mjeracem. Zajedno je getriba i hidraulika
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Pretpostavljal sam da je to taj šraf...jer sam skinuo taj poklopac u kabini..al nisam bio siguran dal je to to...

Ulje hidraol ili??
 

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194
Dali mi može neko izmjerit dužinu i snagu onog plinskog amortizera koji drži zadnje staklo.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Danas popodne ti velim. :)
Ja sam kupovao jednog..ali je bil za auto..malo jaci..i bez problema se zatvara
 

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194
Stvar je u tome da ja neman niti jednog. Zato me interesira snaga da nebi bilo pre jako da mi razvali staklo.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Prvo da ti se ispricam posto jucer nisam stigao...
Ovako...
340 mm je najmanje skupljeni, a kad je otvoreni dugi je 500mm od sredine rupe. ..
Kolko sam uspel skuziti...stari je bil 190 N..nekak malo..
A novi koj sam kupio je 500 N, i za sad je staklo citavo :)
 

slavko55

Član
Tu od
18 Stu 2014
Poruka
30
Pošto nema grupe za MF 274 pa cu ovdje pitat. Da li ima tko ili zna gdje bi se dalo kupit ovakav jos dodatni jedan segment hidraulike koji bi se nasarafio na ova 3 sarafa umjesto poklopca. Ili neki slican da bi pasao na ta tri vijka? Zahvaljujem!

18402839_10212432134429360_6701302627772730523_n_zps0ieox5fx.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
baš inzistiraš na tavom riješenju ili ti je cilj još jedan par izvoda?
 

slavko55

Član
Tu od
18 Stu 2014
Poruka
30
Cilj je jos jedan par izvoda, ali ovaj koji imam je dvosmjerni pa bi odgovaralo za drugi da je i jednosmjerni ako se ne nade dvosmjerni.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
imaš recimo ovakvu mogučnost , ovo je primjer , sad nabrzaka ne mogu nači sliku da vidiš kak izgleda dupli , ovo je jednostruki razvodnik , dupli je kao da spojiš ova dva
https://www.trgo-agencija.hr/razvod...pacitet-120-litara-max-pritisak-250-bara.aspx
ovo bi bilo najeftinije , znači na ovoj ručki biraš s kojim cilindrom radiš a na svojoj na traktoru dižeš ili spuštaš ..


drugi način je ovaj ,
http://www.njuskalo.hr/strojevi-ala...vodnik-komanda-3-6-smijerni-12v-oglas-8568879
ovdje se birani cilindar uključuje električni , to se obično izvede s tipkalom na vrhu ručice tvojeg razvodnika

ovo ti je nešto primjenjivo , može i kopliciranije ali brijem da nema potrebe koplicirati
 

slavko55

Član
Tu od
18 Stu 2014
Poruka
30
Dali bi za to morao ovaj postojeci zablokirat i uzet tlak sa njega, jer ako ga moram zablokirat onda da bi digao hidraulik svaki puta ga moram odblokirat da mogu dici hidraulik.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ništa ne blokiraš , Jedna ili druga kombinacija se spaja iza tvog ventila .
Ti i dalje cilindrom upravljaš s svojom sadašnjom ručkom , ali sada s dva odvojena cilindra .
evo ti skica za lakše razumjevanje
Prva slika prikazuje trenutnu situaciju a druga ideju , ponavljam ....sa svakim cilidrom upravljaš nezavisno
 

Prilozi

  • cil 1.JPG
    cil 1.JPG
    9 KB · Pregleda: 65
  • cil 1+1.JPG
    cil 1+1.JPG
    13.2 KB · Pregleda: 83

slavko55

Član
Tu od
18 Stu 2014
Poruka
30
Uz pomoc puknutog dodan jos jedan par izvoda. Evo i slike izvedbe! Jos jednom zahvaljujem na pomoci!







 

Najnoviji postovi

Na vrh