• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 294 S

  • Temu pokrenuo PeTaR4444
  • Datum prvog posta

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Hipenol ti ide u te reduktore kao i u zadnje,mora biti jedan šaraf za ispuštanje,taj je na rubu glavčine a drugi koji je i mjera je na sredini ruba glavčine,tako je na starijim modelima zf prednje vuće
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ovo nije ZF već Dana Spicer most (koliko ja znam).
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Evo slika od prednjeg mosta i kotača pa ako netko zna di se sipa:

IMG_20150920_094232_zpsmfswzr0r.jpg


IMG_20150920_094222_zpsfv6riogh.jpg


Ovaj čep gore na mostu sa ljeve strane majstor veli da je to odušak.

IMG_20150920_094424_zpsfw311i3b.jpg


IMG_20150920_094308_zpsxeewrroi.jpg


A ovj vijak na mostu kad odšarafim tu ide ulje polako van.

IMG_20150920_094335_zps1j1d0spx.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Rekel bi da na ovaj šaraf u priloženoj slici.
Ispoštaš kad glavčinu okreneš dolje, ulijevaš kad ga okreneš horizontalno, jer je to ujedno i razina ulja u reduktoru.

Za ispuštanje iz prednjeg diferencijala: mora biti takav čep nagdje ili ispod diferencijala ili napred ili sa stražnje strane, od kardana. Može biti i imbus, pa ga je teže uočiti.

Ulje se ulijeva na taj šaraf koji si označil na mostu. To je ujedno i razina.
 

Prilozi

  • Capture.jpg
    Capture.jpg
    44.4 KB · Pregleda: 138

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Hvala, na odgovoru budem probao bas, kod mene je 12 mozda i vise godina traktor, a nikako nisam sipao tu ulje niti sam znao gdje se sipa.
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Dali netko zna šta bi moglo biti: radi se o pumpi hidraulike koja je smještena vani, dešava se da kad dižem teži teret kao 3 rolo bale sa zadnjim naletnim utovarivačem, dok je pumpa hladna mislim dok nije dizala nešto teško 3 bale dignem ali nakon 5 min više nemogu dignuti 3 bale, cak kad i dvije onda dignem samo mi spušta i onda diže ali kad to malo diže guši traktor toliko kad bih bio gas u leru i počeo dizati bale odmah se ugasi i pumpa bude toliko vrela da ju se nesmje pipnuti. Kad upalim traktor prvi puta u danu i odmah zakvačim teško nešto kao rotodljaču i kad idem cestom većim gasom pupa toliko zuji da se čuje ko sirena neka koliko pišti ali čim se ugrije nakon 10 min onda se ne čuje samo kad podiže onako po malo kad sama pusti???

Napomenuti cu da ima ulja do maksimuma ali orginalna pumpa je riknula i stavljena je kineska sa protokom od 25 litara, a orginalna je bila mislim preko 40 litara, stavljen je i filter koji je koštao oko 180 kuna iako mislim da je možda on razlog što ju guši. Dok je pumpa bila nova jedno 4 mjeseca radila je normalno.
 

mirko85

Novi član
Tu od
27 Ruj 2015
Poruka
5
Pozdrav svim clanovima ovog foruma...sutra kupujem MF 294 s 4x4
On se proizvodio od 1980. do 1987. A ovom u saobracajnoj pise 1991.g... neznam kako to
 

mirko85

Novi član
Tu od
27 Ruj 2015
Poruka
5
91. je kupljen...
verovatno je stojao u prodajnom salonu od 87. do 91 kada je kupljen...pretpostavljam
i ima pomocne cilindre za hidrauliku na obe poteznice...a na drugim sam vidjao uglavnom samo jedan cilindar sa desne strane
uvezen je iz nemacke pa su mozda tako pravili za njihovo trziste
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Jel taj trazio 38000????

To jo po meni jako dobar i kvalitetan traktor, znam jednog vlasnika, al ima prednju vucu, ima jako puno sati, a motor nikad rastavljan, perkins motor, ide dugo.....
 

Moslavac

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
32
Ne ovaj je tražio 45 000 i malo bolje je izgledao od onog za 38. Kupljen je skoro već mjesec dana.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Pozdrav.. :)
imam neki problemček sa svojim 294s..
recimo kod oranja se dešava da se jednostavno ugasi..stane..i više ga ne mogu upaliti....a uz to kad ga verglam ne baca nikakav dim..nema nikakve naznake da bi mogel upaliti....al za nekih 20ak minuta normalno upali...e sad..kaj bi moglo biti za problem?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Kad ti se to dogodi slijedeći put, polij glavu roto pumpe vodom. Ak odmah nakon toga upali, onda ti je reparacija pumpe jedini i pravi lijek.
Naravno, prije toga temeljito provjeri dobavu goriva.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Provjeri dobavu goriva i to tamo kod rezervara odma dole na dnu, kod one pipice, tamo se hoce nakupljati smeca
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
prije tjedan dana je stavljen novi filter goriva....
a ovo za pumpu budem pokušal...al i ja isto sumnjam da bi mogao biti problem s pumpom...
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
U pumpi imaš jedan mali filter si ga mijenjal ili čistil, na njemu se zna nakupiti talog i gorivo ne teče normalno, tak je meni sam počel gubiti gasa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh