• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 294 S

  • Temu pokrenuo PeTaR4444
  • Datum prvog posta

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Kako se ponaša sa rotodrljačom u težoj zemlji na malo dubljoj obrati dali osjeti da mu je teško kada se pusti dublje?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
za sada je radio samo ovaj vrt na snimci, kolegi vrt i uvratinu na pokusu tako da nije previse radio s njom ali po vidjenom moze s njom raditi bez muke. na dubinu sa snimke pripremamo polja, cak i malo plice. ima tu dosta dubine.
iznenadio me kako ju vrti, dosta lakse nego 3050 kojeg smo prije imali, a on je radio s poderanim klinovima.
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Zna li netko gdje se sipa ulje u prednji most na MF 294S, koliko ga ide i koje ulje?
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Dali netko zna šta bi moglo biti u pitanju, mjenjač se okreće vidi se na videu, kad je traktor hladan onda je normalno, a što je više zagrijan to se više mrda i normalno teže je ubaciti u brzinu???
To je mjenjač koji ima radne, brze, spore i rikverc.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=OfjJS_hHo4s[/YT]
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
jesi se probao zavuci ispod traktora pa gledat dok netko okrece mjenjac? jel se moze nesto vidjeti?
jesi promijenio ulje u prednjem mostu?
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Ma nist se nevidi ispod unutra se negdije okrece. Nevjerujem da ulje u prednjem mostu ima nesto sa tim, niti bi trebalo imati veze sa mjenjacem...
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
ta ručka je dole zašarafena, da nije možda kontra matica popustila, pogledaj ispod manžete
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Problem sa mjenjačem riješen, šarafić koji ide kroz osovinu je pukao i zbog toga se klimalo...

5akx2u.jpg


25gh4z4.jpg
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Koliko su dobri mjenjaci od MF294s, nasao sam mf 294s polose su mu gume prve su 8,5/26 a zadnje su 14,9/34 ima pomocnu hidrauliku na polugama, ima prvo izlazno vreteno i hidrauliku, trebalo bi malo ulozit na izgled traktora na mjestima ima malo korozije covjek ga cijeni 15100 KM ili 7720 e. Vrijedili te pare
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Brzine su 12+4,jel tak?
Ja imam taj mjenjac na 274s i kaj se tice rasporeda brzina i salatanja nije nimalo los.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Nikad mi se nije to dogodilo a imamo ga vec 11god,to vrijedi samo ako ga dobro stavis u brzinu.:)
Mjenjac od grupa katkad krci kod saltanja,ali ovaj drugi od 1-4brzine je ko auto.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Neobicna dimenzija.. Kod mene na 294 su 11,2-24 i 16,9-34 ( prednje bi trebale biti 12,4)
Hoce mjenjaci iskakat, ali tako je na svim traktorima ako su izradjeni.. Provjeri to prije kupnje jer nije jeftin popravak. Cijena nije pretjerana ako je inace ok stanje, ali skidaj to koliko mozes..
Kabine su im inace dosta trule. Pogledaj pod kakav je..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Zavisi sa cime ga usporedjujes.. Kabina je kompletno zatvorena, odvojena od getribe i mjenjaca. Nije pretjerano bucna..
 

Najnoviji postovi

Na vrh