• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 294 S

  • Temu pokrenuo PeTaR4444
  • Datum prvog posta

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Zar nisu malo preblizu, kako ćeš ih odvajati?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

slavko55

Član
Tu od
18 Stu 2014
Poruka
30
Jedino je problem ova gore lijevo, ali odvoji se. Ako ne ide, uz pomoc sarafcigera ide sigurno :)
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Kočnice koče tek na kraju i moraš par puta stisnuti , jako slabo koči.
Kakav je sistem ovdja kočnica, jel se mogu ozračiti ili....
 

Jourek

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2014
Poruka
166
Pozdrav,
od ljeta sam vlasnik 294 i vrijeme je za mali remont. Imam problem sa volanom i kočnicama.
Volan mi konstantno pretače u desno posebno u vožnji, cilindar sam dao predihtat ali mislim da je orbitrol i radi sve gore. Prije nego se upustim u vađenje istog da li ima tko iskustva sa istim ili je do pumpe? I da li se orbitrol popravlja ili mijenja?
Kočnice su gore, desna je blokirala, lijeva ništa, a od kad sam odzračio sad blokiraju oba dvije ali ne koče lijepo i od kad je temp stisla lijeva nakon zaustavljanja blokira i sa rikvercom otpusti. Ako ima netko iskustva da ne vadim odmah trube da li bi riješilo problem zamjena cilindra na trubama ili moram otvarat?
Ako se netko time bavio neka se javi jer su kočnice cca 3000 kn a orbitrol 2500 kn pa da se ne učim na vlastitim greškama.

Pozdrav
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
Daj koju sliku cilidara na trubi !
Orbitol možeš reparirati a i novih ima jeftinijih!
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
:icon_super: Reparacija, e sad dal komad 80kn ili obadva nisam više siguran radi već 10godina,reparirani su bili i cilindri pod pedalom ,za njih neznam cijenu al možda malo skuplje
Ovi dole na trube Cilindri su štekali i ponašal se slično ko tvoj, no nije bilo riješeno dok se nisu složili i cilindri pod pedalom.
Rađeno ovdje https://www.tvrtke.hr/zagreb/maksimir/auto-servis/gumametal
 

Jourek

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2014
Poruka
166
E to sam htio čuti. Gornje sam smatrao dobrim jer je kod odzračivanja pedala lijepo propadala kad je ulje imalo kamo ići. Sve mi je lakše nego skidati trube jer sam sam. Mislim traktor zadržati duže vremena pa mi ne bude teško uložiti da bude ok
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
Kad skineš donje cilindre cilindre sve ti bu jasnije...
Ovo je bilo na MF254(talijanLANDINI) on ima lamele u ulju, e sad dal je kod tebe tak? na takvom ko tvom sam jednom davno delal servis al nisam baš pratil tak da neznam baš puno..
Ak buš trebal za orbitol znam i za to par servisa u zg.
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Pozdrav ekipa.susjed mi ima 294 s odjednom je ostao bez hidraulike,poluge mrtve totalno.pumpa je ok jer smo probali kiper ventil i oće ugasiti traktor.
jel imao netko sličan problem ili ima neku predpostavku što bi moglo biti.hvala unapred.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Za kiper ventile bi trebala biti druga pumpa,mislim da je na motoru i ona je zupčasta,za hidraulik je u kučištu getribe i ona je klipna..

Teško reč napamet,možda se koja poluga od hidraulike odpojila pa ne reagira na komandu,možda je pumpa ostala bez pogona nekak pa nema hidraulike...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
294 je Landini (koliko znam) i hidraulika ide preko pumpe na motoru.
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
294 je Landini (koliko znam) i hidraulika ide preko pumpe na motoru.
Pumpa je na motoru da,i tlačni lajtung ide na kocku ispod sjedala tj na razvod od poluga,a povrat mu ide iz kućišta sa niže točke.
neznam di mu dođe radni ventil da nije on zaštekao.nije valjda u kućištu sa unutarnje strane.ili jel moguće da je na izlazu od povrata a logički bi trebao biti.
 

massey ferguson

Novi član
Tu od
12 Kol 2019
Poruka
3
Dobar dan.
Znali neko di se mogu nabaviti okviri za stakla za massey fergusona 294s za straznji dio traktora mogu biti sa staklom i bez.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
pozdrav..
imam ajmo reći poveći problem sa strujom...
neki dan sam ostao bez svih svjetla i bez struje u gornjoj kutiji osigurača (kutija koja se nalazi u krovu)
e sad...svi osigurači su uredu..a rade samo žmigavci, bez ijednog svjetla...
ja stvarno neznam di bi bio problem osim u onim snopovima žica koje se nalaze ispod instrument table....samo nigdje nema ni traga da bi se nešto sljepilo...
pabih vas molio za bilo kakvi savjet.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Tražim majstora za traktor Massey Ferguson 294s.
Trebalo bi vidjeti kaj se dešava s getribom.
Ako netko zna majstora u Varaždinskoj, Međimurskoj ili Koprivničko Križevačkoj županiji bio bih mu zahvalan ako bi mi dao neki kontakt.
Hvala
 
Na vrh