• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3060

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,911
Ja mislim da je pumpa možda zrela za majstora(moja barem,11k sati imam).
Filter goriva si promijenio,kakav je mikrofilter na boš pumpi?moj je i poderan,i bojim se da ne vrši funkciju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Gdje bi bilo kod nas za kupiti ovaj mikro filter na lucas pumpi

Il sam blentav pa neznam naći?
Pojedinačno neznam, ali ima ga u garnituri.
Pošto planiraš pumpu na remont nositi možda bolje da ga ni ne mjenjaš jer s izmjenom nebuš ništ napravil.

 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,911
Nebum na remont dok ne pokosim i baliram ,jer traktor mi sad treba skoro svaki dan,a znam da se remont pumpe čeka bar 10ak dana,zasada nemrem toliko čekati.
Gdje ima set za kupiti?
Puno puta sam samo čišćenjem filtera dobio bolji odziv na gas i osjećaj kao da puca od snage..možda sam si u glavi stvorio sliku jer znam da sam ga očistio..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Ovaj sa slike je naručen od Hadroviča. Traktor servis.
Vjerujem da ima svugdje. Možda ne bas za taj tvoj tip ali filter bi trebal biti u svima isti. Razlika je samo u pokojoj gumici.
 

Zagorec85

Član
Tu od
1 Ožu 2020
Poruka
48
Čistio sam onaj u ac pumpi i glavni filter za ovaj nisam ni znao.
Ja sad imam gore montiran motor ko na 3070,samo je skinut s komatsu kombinirke i ima 75 kw ali su pumpa i dizne skinute pa sam montirao svoje sa 3060 motora i otvorio malo pumpu.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,911
Meni kad je taj mikro bio prljav,traktor gas nije primao kak se spada,i kad sam stisnuo gas,ugasio se.
Palio je bez problema.
I od onda čim osjetim da je "slabiji" ide filter na čišćenje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Ako ti smeče dolazi do tog filtera u boš pumpi znači da ti filteri goriva ne odrađuju dobar posel.
Probaj mjenjati proizvođača kojeg koristiš, ovavezno onaj oring na nosaču filtera mjenjati i gledati jel sam filter na njega teško nasjeda.
 

Zagorec85

Član
Tu od
1 Ožu 2020
Poruka
48
Kod mene je problem da traktor upali radi 2 sekunde zatim ugasi i onda dugo vergla ili ako otvorim jedan lajtung na dizni izbaci zrak i upali,stegnem lajtung i dalje radi normalno i pali cijeli dan ali drugo jutro opet ista stvar.A ne nosi mi se kod bošiste jel bude reko da treba sve zamijeniti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Znači da negdje vuče zrak. Mislim da boš popravak bos pumpe ne bude riješil problem.
Karnister na krov, nafta slobodnim padom direkt u pumpu, povrat također direkt u karnister pa probati kaj se onda događa.
 

Zagorec85

Član
Tu od
1 Ožu 2020
Poruka
48
Mogu i to probati.
Ali sumnjivo je to kaj idem odzračivati pumpu odmah krene nafta iz pumpe nema zraka.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,911
Ako ti smeče dolazi do tog filtera u boš pumpi znači da ti filteri goriva ne odrađuju dobar posel.
Probaj mjenjati proizvođača kojeg koristiš, ovavezno onaj oring na nosaču filtera mjenjati i gledati jel sam filter na njega teško nasjeda.
Imam samo jedan filter,u ono inače prozirnoj čašici koja je zimos pukla,a sad je metalna,bilo je finog taloga,ali ne previše.
Dok je u AC pumpi bilo kao sluzi nekakve.
Vjerovatno bi i temeljito čišćenje rezervoara pomoglo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Vjerojatno bi pranje pomoglo, odmoči ne može.
Ja bi njemu nakalemil nekam još jedan filter
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,351
Ako su crijeva gumena onda je najjednostavnije prerezati crijevo i na njega namontirati onaj prozirni filter za naftu i pričvrstiti šelnama.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,911
Metalni lajtunzi,makar mogao bih 2 filtera spojiti gumenim lajtungom,nekako..zato pitam za savjet;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Imaš kakav prijedlog za taj drugi filter?
Filter goriva 2 izvoda Golf 2.
Najjednostavnije za ugraditi. Presječi metalne lajtunge i spojiti crijevima i šelnama.
Nosač nađeš negdje na auto otpadu, paše i od trojke, Audija... i samo ga učvrstiš gde ti paše.
 

Zagorec85

Član
Tu od
1 Ožu 2020
Poruka
48
Ma nije dobro staviti one male filtere onda ih stalno treba mijenjati.
Bolje neki ozbiljniji filter,još bolje s čašicom.
Ja mislim da sam riješio stvar.
Jučer upalim traktor i ugasi nakon 5 sekundi.
Vergla slabo i ništa.
Skinem famozni filter iz bošpumpe a on prljav ko vrag,i smeće ispod onog nepovratnog ventila.
Složim natrag i opet ništa.
Opet rastavim i vidim da mi onaj mali vrag koji šeće unutar ventila ispao i okrenuo poprijeko.
Stavim sve kako treba i namontiram brzi anlaser odzračim pumpu i bum traktor upali ko puška.
Na originalnom anlaseru pojedena prednja piksa pa ga moram složit za rezervu.
Još danas nisam probao paliti ali mislim da je to to.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,911
Danas tast išao otkrivati problem sa paljenjem,slabim odzivom gasa,i sve smo rastavili osim rezervara i dizni,i tast otkrije da se otpustio lajtung,sa rukom se moglo odšarafiti.
Nakon dotezanja,traktor vergla ko metak,odziv na gas je fantastičan,kao da imam drugi traktor..označeno plavom bojom što je bilo otpušteno.
 

Prilozi

  • 20240613_142530.jpg
    20240613_142530.jpg
    31.1 KB · Pregleda: 25

Najnoviji postovi

Na vrh