• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3060

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
I meni je brava nakraju sumnjiva.
Probat cu sarafcigerom,samo smeta plastika,morat ću brikat žicom..
 

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
78
I meni je brava nakraju sumnjiva.
Probat cu sarafcigerom,samo smeta plastika,morat ću brikat žicom..
Da nema taj mf kao i većina izmedu sigurnosne prekidače paljenja ? Kod mene na mf ima (mjenjač i kardan u leru da bi mogao upaliti . Jer ne ide pobuda sa brave direkt na alnaser nego su između ta dva sranja . Kod mene brikano .
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Imam ispod kvačila "šalter",bez stiskanja kvačila nemogu upaliti traktor.
Prekjučer sam promijenio cijeli lajtung od goriva,od rezervoara do AC pumpe.
Jučer i danas upalio bez problema,a grijač ne radi više..
Čekam hladniji dan da vidim šta bude..
Zbog raznoraznih okolnosti nestignem dizne vaditi van a i treba mi traktor svakodnevno,tako da je sada to na čekanju.
 

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
78
Najgora solucija . Malo lošiji motor i zeza ga zima kod paljenja . Kak bi rekel moj stari je*e ga starost .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
92.godina.
Kod mene je jedini traktor i sve radim s njim.
Oranje,rotobrana,sjetva,špricanje,kultivacija(11ha),košnja,i baliranje(20ha),malčiranje(15ha).
Tak da se i bome naradi..a sad svaki dan u transportu bala.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
92.godina.
Kod mene je jedini traktor i sve radim s njim.
Oranje,rotobrana,sjetva,špricanje,kultivacija(11ha),košnja,i baliranje(20ha),malčiranje(15ha).
Tak da se i bome naradi..a sad svaki dan u transportu bala.
Trebao bi imati mali traktor..ja imam 533 i mnogo ga koristim..ne da čuvam dupla.već je praktičan.a može mnogo toga odradit
 

MF3050

Novi član
Tu od
27 Velj 2024
Poruka
3
Pozdrav, prije par dana kupili Massey Ferguson 3050, 90 godište. 52 kw
Krenuli sa njim u oranje plug 2 brazde 12 cola, i traktor kada je u prvoj brzoj brzini jednostavno se ugasi, dok u sporim brzinama oranje ide dobro.
Jeli mozda netko zna u čemu bi bio problem ?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Teško mu je..smanji dubinu oranja,iako mislim da su 4.spora i 1.brza gotovo jednake.
Ps.probaj 1.brzu prepoloviti,pa vidi da li će ugasiti traktor.
 

MF3050

Novi član
Tu od
27 Velj 2024
Poruka
3
Hvalaa
Budem probao, pa se javim povratno kako ce ici.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Htio sam ti reći da nema razlike u brzini oranja između 4.spore i 1.brze,pa ako ide u sporoj 4.,onda radi s njom.
Ako neide,smanji dubinu.
Na kojem je broju najveći kotačić na EHR?ako je na 5 npr,probaj na 4...i tako,gledaj kako plug radi,i kak se traktor ponaša..prilagodi se uvjetima na polju,pošto ni svaka zemlja nije ista,negdje sa istim postavkama ide ljepše,negdje ugasi traktor...
 
Na vrh