• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3060

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Ljudi pomagajte... naime kad se traktor zagrije jako sporo mi diže poluge, treba dati više gasa...pumpa promjenjena ali malo rabljena na izgled prema staroj kao nova(na staroj zubci jako oštćeni) kad je hladan sve super radi i kiper ventili i poluge..na leru isto kao i sa gasom,, a kad se zagrije nikud nikam bez gasa.. već sam lud, a hoču si to srediti da bude tip top
Ne znam do ćega bi to moglo biti, ima možda di kakav glavni ventil koji popušta kad je ulje rijeđe pa nema takvog protoka(ulje i filter ima nešto manje od 400 sati)
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Ako si stavio rabljenu pumpu, vjerojatno je do nje.

Kako ti je radila stara?
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Znači sve je isto,kad je hladan sve super radi kad je topal ne diže bez gasa.. isto kao i sa mojom starom
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Jel ko slučajno stavljao zamjensku pumpu od jakopića??
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Danas ću dati provjeriti pritisak, filter je zamjenski(kupljen kod jakopića) ulja je do maximuma, čak i više. Nije mi jasno stanje moje pumpe i ove druge koju sam stavio, na staroj je vidno da su zubci oštečeni,a ova šta sam kupio izgleda kao nova prema njoj.
Ali danas ćemo vidjeti jel to do pritiska ili možda di kakav ventil propušta.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Na toj staroj pumpi, jel su potrošeni na obe pumpe ili samo na toj za zadnju hidrauliku?
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Volan je radio super, zubci na ovom dijelu za hidrauliku se vidi dosta da su oštečeni, kao da se počinju ljuštiti.
Nije mi jasno kolko je nova pumpa u boljem stanju i opet mi se isto događa. Nije valjda tolko loša i ta nova.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Filteri su škakljivi i to se mora paziti koji odgovara.
Koje ulje si stavio unutra jd50?mislim da su se donaldson filteri spominjali kao prihvatljivi za zamjenu.ako već nećeš ili nemožeš nabaviti original.
Ali dok ne izmjeriš pritisak možemo mlatiti do sutra..jer ako ima pritisak nije do pumpe.
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Ja sam imao problema s kiper prikolicom.
Punu nije htjelo dizati i uštekao sam manometar i pokazivao je 185 bara kaj je dobro.Priključio na drugi traktor i ni on nije mogao dignuti.Preslab kiper cilindar na prikolici.
Mislim da ti ide usisni filter-pumpa-sigurnostni ventil 180 bara-ventil za kočenje prikolice-vanjski ventili za priključke i na kraju
ventil za dizanje poluga hidraulike.
Manja pumpa ide u orbitol za volan pa u onaj ventil ispod haube iz njega dio napaja cilindar od kvačila i kočnica 17 bara ide za šaltanje i uključivanje špere,prvog pogona i ostalih ventila a 5 bara ostaje za podmazivanje getribe.
Prvo provjeri jel imaš na priključcima 180 bara.Ako imaš možda zeza ventil za dizanje ili je preslaba struja do ventila ili ne radi ehr.Ako nema 180 bara onda je možda ostao otvoren sigurnosni ventil ili je loša pumpa il vuće zrak negdje.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Kolko sam razumio mehaničara, sve tlakove je dobio kako treba biti.. al navodno da mi šteka taj siguronosni ventil, on ga ja vadio i poliral i vratil.. al kad sam dovezao traktor doma opet ista stvar, može mi neko objasniti di je taj ventil jer bi to ja sam izvadio i kupio novog ili šta već... mehaničar mi se na javlja kad dođem kod njega nikad ga nema doma. Već mi je puna kapa, hoću si to složiti da bude sve uredu kak treba. Pa Vas molim ako imate kakvu skicu ili da mi slikate di se nalazi taj ventil da probam to sam nekak rješiti.
Hvala.
 

Zendra

Novi član
Tu od
5 Stu 2018
Poruka
3
Pozdrav, znate li čemu služi ovaj zeleni gumb? Imte li vi to na svojim modelima? 19343
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Ja tu imam prekidač on off, al nije spojen sa ničme..
 

Zeljko

Novi član
Tu od
21 Velj 2019
Poruka
6
Pozdrav, znate li čemu služi ovaj zeleni gumb? Imte li vi to na svojim modelima? View attachment 19343
Pozdrav. Na mojem nema takvog gumba ,imam dva iza za spuštanje i podizanje poluga . Ima li tvoj ima brzu getribu?

Kompresor,km/h naljepnica na satu od obrtomjera,kardan 540/1000 E,automatska klizna vuča-to su neke stvari koje Švabo ima,bar sam to zapazio..
Uljne kočnice za prikolicu,bez zadnje vuče,samo je onaj donji "piton",-to imaju Francuzi..
Pozdrav, ja svojeg Francuza ubrzo sada ide o oko 43 na sat. Mogu reći kako ako koga zanima.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zeljko

Novi član
Tu od
21 Velj 2019
Poruka
6
Mijenjao sam lamelu i korpu pa je majstor otvorio i drugu stranu gdje se nalazi pover i na njemu zamijenio redoslijed zupčanika. Ima tri osovine na svakoj osovini dva zupčanika jedni od 18 zuba i drugi od 21 zub samo se njihova mjesta zamjene. Treba pazit prilikom raskapanja da se šta ne pogubi?

Mogu i broj moba dati da lakše objasnim ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Pozdrav, evo hidraulika napokon proradila... pumpa je bila kriva. Nego sad mi traktor nekako bucniji u kabini nego prije, dosta mi kao tuli kao truba npr. Prosli majstor mi je nesto navodno stelao oko nekog ventila kojj regulira pritisak koji izlazi iz pumpe. Pa razmisljam da bi to moglo biti to, dakle majstor mi se ne javlja i sad ne znam di bi bio taj ventil da ga pokusam malo smanjiti pritisak mozda nebi vise imal takav zvuk. A iz vana se nista ne cuje, samo u kabini.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Ako ti je majstor naštimao sa manometrom tlak, nemožeš ti onda napamet smanjivat, nije ti to pametno.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Problem je što je majstor navodno povisivao tlak jer mi je bila loša pumpa, te je kao dobivao tlak od 180 i da je naglo padao. Kad sam stavio novu pumpu priključio sam malčer na ruku i baš mi je naglo reagiral pomak, kao da je preveliki pritisak. Posebno mi je čudno to što ima takav zvuk kao da tuli, možda di nabija pritisak a nepotreban je. Pa me zanima ima di ventil kojim se regulira pritisak koji izlazi iz pumpe. Pa da pokušam malo smanjiti..
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Probaj regulirat iza na izvodima protok ulja za malčer, ako znaš na šta mislim?
A smanjivanje tlaka bolje možda da zoveš nekog sa manometrom. :D
 
Na vrh