• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3060

Zagorec85

Član
Tu od
1 Ožu 2020
Poruka
43
Eh kad bi bilo samo to.
Nitko nije davao nikakvu garanciju da bude radilo.
Znači kao da si dao 800e slučajnom prolazniku.
Kaže možda su klinovi donjih poluga koji imaju senzore u sebi ili senzor položaja poluga pa čak i komp mjenjača nešto zeza jer su navodno povezani.
Znači nebi bio problem da kaže to je to platiš i voziš ali ne.
Mi nemamo puno poljoprivrede mali Tv730 je nekad sve radio i skupio možda godišnje 100-120 sati.
 

Jovek95

Član
Tu od
11 Tra 2012
Poruka
49
AgroTim reparira Ehr,sa kompjuterom je cca 2500kn a bez oko 3500 kn. Imao sam slozeno kako imatr i Vi Zagorec85,al sad radi svaki potenciometar i vise ne moras paziti dal si previsoko dignul stroj,ili naglo spustiu,ili preduboko. S razlogom je tak napravljeno
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pozdrav, molim Vas info vezano za anlaser Masseya 3070.. sad kad je zima traktor mi teško pali.. novi akumulator ciak starter.. I anlaser nema snage da vrti onako živo, dao sam ga majstoru kaže unutra je kao novi, promjeno sam automat al tamo di sam ga kupio rekao frajer da paše 99% nije isti baš kao moj stari.. ne znam kako al na anlaseru nema nikakve oznake proizvođača.. baš nedavno susjed kupio 3060 njegov anlaser vergla baš ono živo i traktor pali ko mina. Moj jedva okreće i naravno brzo mi potroši akumulator i ne upali.. Kako je situacija sa okretajima anlasera kod Vas.*?
 

Zagorec85

Član
Tu od
1 Ožu 2020
Poruka
43
Ista stvar kod mene na 3060.
Probao staviti od Tamića i opet isto.
Kupio na ebayu anlaser s reduktorom(brzi) i sad pali ko mina.Paše ti i brzi anlaser od IMT-a 577.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Ista stvar kod mene na 3060.
Probao staviti od Tamića i opet isto.
Kupio na ebayu anlaser s reduktorom(brzi) i sad pali ko mina.Paše ti i brzi anlaser od IMT-a 577.
Imaš neki link??
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Pozdrav, molim Vas info vezano za anlaser Masseya 3070.. sad kad je zima traktor mi teško pali.. novi akumulator ciak starter.. I anlaser nema snage da vrti onako živo, dao sam ga majstoru kaže unutra je kao novi, promjeno sam automat al tamo di sam ga kupio rekao frajer da paše 99% nije isti baš kao moj stari.. ne znam kako al na anlaseru nema nikakve oznake proizvođača.. baš nedavno susjed kupio 3060 njegov anlaser vergla baš ono živo i traktor pali ko mina. Moj jedva okreće i naravno brzo mi potroši akumulator i ne upali.. Kako je situacija sa okretajima anlasera kod Vas.*?
Ja bih rekao loša masa,
imao isti problem..
 

Zagorec85

Član
Tu od
1 Ožu 2020
Poruka
43
Nije.
Ja sam stavio dodatno masu pod vijak od anlasera i akumulator 180 ah i ista stvar.
Vergla on ali presporo kao da nema snage i na kraju izverglaš akumulator.Ovaj s reduktorom brzo zavrti i upali bez problema.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Ja sam imao original alnaser i crkao bendix, nakon toga smo stavili alnaser sa s46 motora, i uvijek problem sa paljenjem..
Dok nisam našao novi bendix za alnaser, i masu smo uredili i tek onda je brzo vrtio i palio kak spada..
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pozdrav,

Promjenili smo automat na anlaseru i opet ista stvar, na sebi nema nikakve oznake rekao majstor da je neki kineski vjerojatno.. susjed je baš nedavno kupio 3060 i gore je Lucas 2,8 kw i vrti baš onak živo.. a imam na MF 274 lucas i vjv je isti anlaser pa budem prebacio baš da vidim kako se bude tam ponašao.. motor na traktoru je bomba samo sad kad je bilo -10 nebi ga upalil ni za šta.. dok claas ares zapalio ko mina.. . Našao sam jednog za 120 eura 2,8 KW izgledom kao Lucas( piše da je to novo reparirani anlaser) Ako mi bude sa 274 radilo dobro onda ću samo kupiti takvoga.. Po ljeti pali dobro..čim malo zahladi onda imam problema..
 

Toni27

Novi član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
8
Pozdrav kupio sam MF 6130 i neće mu spustit hidrauliku niti dizat, na ehr kontroli ne svijetli ni jedna lampica a do jučer je sve radilo normalno
Ako neko nešto zna pomozite hvala
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Provjeri napon na akumulatoru kad je traktor ugašen.
Pa ga upali pa opet provjeri.
Ako se ne razlikuje,imaš potencijalni problem.
Masu skini,očisti,našpricaj s kontakt sprejem.
Jel svijetli lampica od akumulatora kad daš kontakt pa kad upališ traktor,da li se onda ugasi?
Osigurače si pregledao?
 

Toni27

Novi član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
8
Osigurači ispitani
Akumulator ispitan
Masa ispitana
Lampica akumulatora svijetli i kad se upali traktor ona se ugasi
lampice od pozicije na konzoli svijetle al ne radi i iz Vana se neda dizat i spuštat jedino na elektro ventilima radi kad se zavucem pod traktor
Elektricar je sve ispitao dali postoji neki Skriveni osigurač ili nešto ?
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Može biti da je problem kod vanjskog prekidača, otpoji na blatobranima pa onda probaj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh