• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3060

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Neradi.
Sad provjerio,napona ima,grijač hladan..moram i njega naručiti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jebemu griješ a grijač ne radi?..pa kaj ne vidiš da li žaruljice malo zamuknu kad kreneš grijati?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Saga se nastavlja.
Stavljen novi grijač,ne da lampice žmignu,nego jedva svijetle kad se grijač upali...dimi se iz auspuha,sve se dimi,ali alnaser jedva vrti,kao da je akumulator 20 godina star..
Jedva okreće.sljedeće idu dizne,samo treba mi ovih dana traktor pa dok si navezem bale,da par dana imam mira za slaganje...
Ps. Alternator na 1500rpm motora daje 13.2V...
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Dopuni akumulator i ako neće skidajte dizne ne vredi čekat jer ako "pišaju" naftom ispiru sve.Meni pukla ispušna grana kada sam ju skino jedan kanal čist ko da je sad motor sastavljen.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Topla enegy,jednako slabi vrti i sa crvenom toplom novom od 100ah i vesnom od 100ah...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Vratio sam njegovog,isti drek.
Sljedeća stvar su dizne ,al eto nemogu vjerovat da je danas ujutro(-2) tak jako slabo vrtio...da je bilo -10 očito bi bio slobodan dan.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Je, interesantan problem. Baš me zanima kaj bu aparat za dize pokazal.
Nebi bilo loše kad su vani vidjeti kaj ima od kompresije.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
@F100666 jesam ali ista stvar bila.
Danas ujutro ista stvar,i mumlja i dimi se ispod haube,kad se žica koja ide prema grijaču skoro rastopila.
Pa sam maknuo žicu,opekao se usput i veselije je vrtio alnaser onda...
@MUHA izmjerit ćemo komoresiju kad budu dizne vani.
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Meni to sve vuče na slabu instalaciju. Posudi od nekog kamionđije kablove za paljenje i prek njih probaj direkt na anlaser upaliti. Ovi kablovi koji se prodaju danas po dućanima ne valjaju ništa. Pošto imam doma jedne i druge, razlika je nebo i zemlja.
Nedavno sam imal sličan problem na traktoru i pokušal paliti prek jeftinih kablova,nije ni okrenul anlaser. Kad sam prek kamionskih spojil, upalil je doslovno na pol okretaja.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Imam dobre kablove,barem su bili dobri jer sam isto poludio i kupio kak se spada..prije sam sa tim kablovima si pomagao kada sam odzračivao pumpu goriva.
Sve je bilo ok,i odjednom više nema razlike kada spojim kablove.
Sve kablove na plus i minus strani sam stavio nove.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,696
Dečki, "kablovi" su kante za vodu, a ovo kaj vama treba su kabeli (za struju) ;)
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Jutros nova trakavica.
Upali kao i obično na start sprej,za minutu se ugasio sam od sebe..
Goriva ima pol rezervoara..-2°C ujutro,nije neka zima.
Kak sad odzračiti sve kad jedva vrti alnaser?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Meni je dobar i ovaj kad upali;)
Ovak,sad sa drugim akumulatorom,minus pod šarafom na alnaseru,plus direkt na automat,vrti kao zmaj.
A kada spojim isto tako,samo pokušam paliti preko brave(ključa) opet mumljanje...
Ako je do mase,stvarno neznam kud da probam jer sve sam očistio,obrusio hrđu,novi kabel,nove stope...
 
Na vrh