• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 595 Multipower repair

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Ako se dobro siječam zar nisu postojali 3-4 vrste getriba na tim 595 linijama, da li si nešto bolje informiran? Znam za 4 brzine klasika koja se kod njih nije proslavila jel su ih lomili, 3 brzine multipower ko ta tvoja, sa vječitim problemima powera za kojeg nekad nije bilo dijelova, a bome je i koštalo. I postojale su jedne sa 3 mjenjača za njih se nitko nije žalio, doduše malo ih je i pretežno su bile ugrađivane na MK2 595. znam htjel sam kupit takvog, al otac nije htio ni čuti, da su na lošem glasu, puno troše, lijeni neokretni i uspio me odgovorit na žalost.
Kakva su tvoja iskustva s ovim nabrojanim? Mislim ipak ga ti godinama imaš i tjeraš.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Manometar na tabli nemaju, barem ne ova serija... iako to nebi bilo loše ugraditi...

Kaj se tiče getriba, jednom sam vidio 595 sa 3 mjenjača, ali na žalost vlasnika nije bilo, tak da neznam kak se ona ponaša....

Ovaj 595 je u mom vlasništvu od 2006 godine i ovo je prvi kvar multija, a mora se uzeti u obzir da traktor ima preko 15000 radnih sati..
Kao što sam rekao već i prije, nije baš za transport, jel ide nepunih 30 km/h tak da bi se složil da je malo lijen. Okretnost, isto tako, ovi sa prednjom vućom, nebi bili baš pogodni za međurednu obradu, ali po meni nije ni to tolko strašno, jel sam viđao traktore sa puno manjim ajnšlagom od ovog...

Do prije dvije godine, on je bil glavni traktor na gospodarstu, i s njim se zaslužilo za jačeg i novijeg, a kad neko veli da ti traktori ne valjaju, s tim se nebi složil nikako...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
S tim se slažem, za glavnog na dvorištu jako dobar stroj, a za sve ostalo ovisi kako kome treba velik stroj....

Inaće te 5xx linije volim radit, i strašni su to traktori močni, nepoderivi.
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
380
Kaj se tiće multipowera to bi bilo to...

Ostalo je još samo zamjeniti semering od osovine prednje vuče, i popraviti kardanske "zube" koji su se potrošili...

ure0jsd.jpg


gcFCmgO.jpg


keDfNec.jpg


Avj5S3f.jpg


lJQGZk5.jpg
ako tko ima ovakvu osovinu i zupcanik meni treba
 

ivan1989

Novi član
Tu od
13 Ožu 2015
Poruka
9
Pozdrav...
Imam MF155 i multipower mi ne odraduje dobro...
Promijenjena je pumpa i lamelice i kad se traktor zagrije multipower ne radi,iako i na hladno ne radi bas onako ka bi trebao...
Jel imao ko slican problem ili zna rijesenje???
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Znaci da negdje gubi pritisak.Zasto ste mjenjali pumpu ako niste utvrdili da nije dobra.Mislim zasto zbog troskova.Jeste li provjerili karike na spojnickoj,mandzete(gumice) na disku .Jeste li otvarali ventil....Cistav sistem se moze provjeravati zrakom kad je vec skinuto bilo.
 

Mateo 558

Novi član
Tu od
22 Srp 2020
Poruka
3
Nebi se dao ugraditi na imt, 595 ima klasične 3 brzine ko i imt, brze i spore, i još taj kalač svake brzine-multipower.
Multipower ima svoju uljnu pumpu u getribi, pa tako i drugačiji raspoerd brzina ( zupčanika i cijele getribe )...
Tako da ja osobno smatram da to nebi išlo..
Ja mislim da bi samo je zupčanik od masseyja problem jer je drugačiji ali bi se dao ugradit zato što su rupe iste kod massey-a i imta u mjenjaču to jest imt 558 ili 539 su ti kompaktibilni sa mf 35 i 55 isto je skoro sve jedino navoj i to je sve😀😀
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Odgovaraš na prastare poruke.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Ja mislim da bi samo je zupčanik od masseyja problem jer je drugačiji ali bi se dao ugradit zato što su rupe iste kod massey-a i imta u mjenjaču to jest imt 558 ili 539 su ti kompaktibilni sa mf 35 i 55 isto je skoro sve jedino navoj i to je sve😀😀
Nebi išlo, vjeruj mi... :)
 
Na vrh