• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson FE 35

  • Temu pokrenuo mf 35
  • Datum prvog posta

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
nismo mogli nać di se provjerava, jer čovjek ga je kupio pred par god. i samo ga je koristio za kalač drva, tak da baš puno nezna o traktoru. Njemu je služio dobro i nije se previše zamarao sa hidraulikom kad ne ore.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Gledao danas tog MF-a 35 i normalno da preko telefona je traktor zlatan a u stvarnosti sasvim nešto drugo. Hidraulika jedva radi i to tek kad mu daš više od pol gasa i tada treba sačekat par sekundi da krene, kočnice nikakve, ručna dobra, neda se ubacit u 4-tu brzinu, odnosno tu i tamo neki put i uhvati al treba mjenjač nabit malo jače. Motor pali iz prve al dosta dimi na odušak. Najviše me muči hidraulika jer ako je pumpa riknula onda se ne isplati uzimat novu jer navodno dođe oko 7000kn. Sve ostalo bi se i dalo poriktat al hidraulika mi treba i bez nje mi se ne isplati uzimat traktor. Spustil mi je cijenu na 7500kn ak sam ozbiljan kupac. Zvat ću sutra u Sesvete da vidim cijene kočnica i pumpe, pa ću odlučit dal da ga uzmem ili ne.
Pumpa se inače da i reparirati, a tu je 1000 kn skoro dosta (za dijelove)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
MIsliš da je dosta 1000 kn za djelove za sve ovo kaj sam nabrojao:scratch.
Ja bi išao do nekih 2000 kn šta se tiče djelova, više nebi. Najviše me muči hidraulik i četvrta brzina, sve ostalo mi je sporedno. Ima onaj sat za pritisak ulja i na leru je na crvenom a čim dam malo gasa digne se na pola zelenog i tu onda stoji, to je kad je motor topal. Za hladan neznam jer je već nešto bio radio kad sam došao.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
MIsliš da je dosta 1000 kn za djelove za sve ovo kaj sam nabrojao:scratch.
Ne. Mislim da bi to moglo biti dosta za reparaturu pumpe i još kad mu (kad je več reparirana pumpa) staviš novo ulje, eto ti 2000, a ti više veliš nemisliš ulagati. A gdje je još ostalo navedeno :rolleyess:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Ovih 2000 kn treba uzet sa rezervom, jer sve ovisi koja će bit konačna najniža cijena traktora tako da možda ispadne i 4000 kn za djelove, jer kolko mi se čini čovjek bi još spustio cijenu. Vidjet ću sutra malo cijene djelova u SEKRI pa ću odlučit šta dalje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ovih 2000 kn treba uzet sa rezervom, jer sve ovisi koja će bit konačna najniža cijena traktora tako da možda ispadne i 4000 kn za djelove, jer kolko mi se čini čovjek bi još spustio cijenu. Vidjet ću sutra malo cijene djelova u SEKRI pa ću odlučit šta dalje.
Mislim da bu u Sekri malo dijelova za njega, ali provjeri sam. Večinom su to neke kemije sa pripasivanjem od IMT-a, a ostatak po naruđbi, a to koštaaaaaa
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Zvao sam Sekru i na skladištu nemaju ništa, treba donijet stari dio i onda se po njemu naručuje novi. Zupčanik vjerojatno paše od malog fergusona jer je već imao takvih slučajeva ali sa svaki slučaj je najbolje donijet stari pa da usporedi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Daj mani se toga , uzmi si 533 /539 .
Jel to onaj motor s 4 cil? sklop ti dođe kao sva tri za 539.
Osim ako nije u izvrsnom stanju ..a izgleda da nije
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
ma odustao sam od njega, sad na kraju cijena više nije 7500kn nego je digao na 9000kn.

Nemogu za sada ništa nać tu kod sebe tipa 533 ili U-335 a da je barem nečemu. Gledao sam jednog U-335 i 355 i neznaš koji je gori, nijedan neide ispod 2500€. Na 355 jedino su gume zadnje nove i to je jedino dobro na njemu, a 335 je u polu raspadnutom stanju.
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Daj ti u plavi oglas da kupuješ traktor.Budeš videl kak ti se bude mobitel zagrijal.Mislim da bi na toga MF-a pasal celi motor od 533 ili 539.Točno bi mu dal pola od onog kaj traži za njega.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
ja sam mu rekal da mu dam 7000kn s time da sredi hidraulik, ostalo kaj nevalja ja radim o svom trošku. Rekal je da on prodaje traktor a ne tačku.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Na tom traktoru ima realno 10t kn ulaganja do momenta kad možeš reči na više nije tačka .
Jel to ovakav?
http://www.youtube.com/watch?v=PEmUCgOvBAE
treba ziher koju kuglu , pikse na prednem kraju ..volan ti je veči zahvat nego pumpa hid.
Traktor je sigurno bolji i kvalitetniji ako imaš volje , živaca i znanja da ga sam središ .

Uzmi u obzir da je sav u colama
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
sličan je, ali nije takav. Auspuh ima sa lijeve strane, volan ima drugačiji odnosno samo sa lijeve strane ide poluga na lijevi kotač i sa njega na sredinu ide poluga na kojem je neki mehanizam(nešto slično kako ima Univerzal 445), Hauba mu se otvara cijela prema auspuhu a dio gdje je akumulator ispred volana se posebno otvara.
Lufta na volanu jedva da ima, kaj se toga tiče tu nemam kaj radit. Motor ne baca nigdje ulje jedino na jednoj dizni slini naftu i to dosta pa mu je cijela lijeva strana mokra od nafte. Tu bi vjerojatno trebalo promjenit one bakrene podloške.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Upravo tako, bilo ih je par OK al drže paprenu cijenu. Danas sam zvao jednog čovjeka koji ima Ursusa 335 76 god. i čovjek traži za njega 30000kn zato jer nikad nije vukao ništa teže od gumenjaka. Možda je stvarno traktor ko nov ali 30000kn je stvarno puno previše.
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Ne izgleda loše na slikama.Prenje gume treba nove jer ovak rasparene nisu nikakve.Več samo to košta 1840 kuna sa zajedno sa unutrašnjima novima.Ako mu fali sve ono kaj si nabrojil ja bi mu ponudil petaka i ni pare više.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
prednja lijeva je nova a desnu treba promjenit, zadnje još mogu izgurat god. dana jer nisu nigdje razderane ni spucale, za oranje se stave lanci i vozi. 5000kn je plafon za taj traktor, kad sam mu ponudio te novce onda je cijenu digao sa 7500 na 9000 kn.
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Onda ga bude prodal babi svojoj jer bi petak bil samo za nekog ko bi ga sam išel slagat.Da ga daš nekom slagati platil bi još duplo toliko.Mislim da bi trebal zaboraviti taj traktor i okrenuti se nekom drugom po oglasima.
 
Na vrh